Oprogramowanie dla dietetyka

Każda osoba rozwijająca swoją karierę zawodową musi dysponować narzędziami, które usprawniają jej codzienną pracę. Takim rozwiązaniem dla dietetyka jest aplikacja lub program do tworzenia jadłospisów oraz platforma do współpracy z pacjentem.

Czym charakteryzować się powinien dobry program do tworzenia jadłospisów?

Układanie jadłospisów towarzyszy na co dzień każdemu dietetykowi, dlatego kluczowe jest wybranie odpowiedniego narzędzia, które usprawni, ten niełatwy proces. Zebranie wywiadu, analiza ankiety żywieniowo-zdrowotnej, precyzyjne bilansowanie jadłospisów, również w bardzo trudnych przypadkach chorób dietozależnych, alergii czy nietolerancji, by na końcu przekazać gotowy plan żywieniowy – to wszystko zadania dietetyka. Oprócz właściwego sprzętu, bardzo ważny w całym procesie jest dobry kontakt z pacjentem i prawidłowy przepływ informacji. Niektóre programy dostępne na rynku posiadają takie funkcje, co bardzo ułatwia pracę żywieniowca. Z drugiej strony takie rozwiązania są bardzo wygodne dla samych pacjentów – osoby korzystające z usług dietetyka mają swoje jadłospisy, listę zakupów oraz zalecenia żywieniowe pod ręką, na przykład dzięki aplikacji mobilnej. Jednym z takich systemów jest oprogramowanie dla dietetyka Kcalmar.pro oraz aplikacja mobilna dla pacjenta Kcalmar – dieta i przepisy.

Przejrzysty interfejs, szybkość działania oraz dostępność z każdego miejsca na ziemi to kolejne cechy, którymi charakteryzować się powinien dobry program dla dietetyka. Warto przyjrzeć się tym, które dostępne są z poziomu przeglądarki na każdym urządzeniu posiadającym Internet. Są to tzw. Programy działające „w chmurze” i pozwalają na wprowadzanie zmian w jadłospisach, układanie ich od nowa, redagowanie zaleceń żywieniowych bezpośrednio do telefonu pacjenta oraz uzupełnianie ankiet zapisywanych w prywatnej bazie.

Baza potraw aplikacji

Warto także wspomnieć o potrawach dostępnych w programach do układania jadłospisów. Dietetyk bardzo często wykazywać się musi niemałą kreatywnością, aby zadowolić kubki smakowe swojego pacjenta, dopasować dietę do alergii, nietolerancji bądź innych jednostek chorobowych, które wymagają wyeliminowania pewnych składników z diety. Na pomoc przychodzi wtedy edytowalna baza potraw, która pozwala zapisywać, zmieniać te już obecne w bazie oraz korzystać z tych dodawanych podczas regularnych aktualizacji.

Tylko rzetelne informacje

Wybierając oprogramowanie dla dietetyków, warto zwrócić uwagę na rzetelną bazę produktów żywnościowych, która stanowi jego fundament. Bez wątpienia największym zaufaniem można darzyć polską bazę produktów Instytutu Żywności i Żywienia w Warszawie, która dostępna jest jedynie w wybranych programach do układania jadłospisów. Jakie inne bazy znajdziemy we wspomnianym programie?

 • baza USDA,
 • baza UK,
 • baza szwajcarska,
 • baza NCCDB,
 • i wiele innych.

Podsumowanie

Wybierając odpowiedni dla siebie program do układania jadłospisów, należy kierować się przede wszystkim szybkością pracy, intuicyjnością, oferowanymi funkcjami oraz możliwościami, które wykorzystamy przy współpracy z pacjentami.

By dobrze poznać wybrane oprogramowanie dla dietetyków warto skorzystać z dostępnych okresów próbnych, na przykład 14-dniowej, bezpłatnej wersji testowej. W końcu taki program będzie stanowił dla nas podstawowe narzędzie pracy z pacjentem.

Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

5 (1 Votes)

Summary

9,3Score

9,3

author-avatar

Zachęcamy do kontaktu wspolpraca@vitwoman.pl

Brak komentarzy do "Oprogramowanie dla dietetyka"

  Skomentuj

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  Facebook

  Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress