Jak powinny wyglądać wczasy odchudzające?

Jak spędzić urlop, aby pozbyć się kilku centymetrów w talii? Dieta, zbilansowane posiłki, ćwiczenia, wysiłek? A gdzie czas na odpoczynek? Zaplanujmy, więc wakacje odchudzające, znajdujące złoty środek między wypoczynkiem a kuracją odchudzającą.

Gdzie?

Aby „uniknąć” programów ćwiczeniowych, najlepiej pomyśleć o aktywnym odpoczynku. Program możemy zastąpić zwiedzaniem okolic naszego wypoczynku oraz długimi spacerami. Polecamy zdobywanie gór! Jadąc w góry możemy się łatwo wymęczyć i praktycznie na każdym kroku. Widoki są przepiękne a powietrze świeże. Prawda jest jednak taka, że przy odrobinie chęci w każdym miejscu, czy to morze, czy mazury możemy wypocząć aktywnie. Zamiast wylegiwać się na plaży możemy popływać w morzu lub jeziorze, co angażuje wszystkie mięśnie. Spacer plażą albo zwiedzanie pobliskich atrakcji to również lepszy pomysł niż bierny odpoczynek. Aby spędzić odchudzający urlop warto zaopatrzyć się w wygodne buty!

Ale co z dietą? Wiemy, że wakacje to największa fabryka pokus żywnościowych. No bo kto się oprze pysznej smażonej rybce nad morzem, albo słoniutkiemu oscypkowi rodem z gór. W takim wypadku, zalecamy opracowanie programu 5 posiłków dziennie. Można wtedy skusić się na pyszności zachowując równocześnie umiar. Mimo wszystko należy pamiętać, iż jeżeli chcemy oglądać efekty powinnyśmy na wakacje zaopatrzyć się w silne nerwy. Porcje powinny być nie za… ogromne.J Pięć posiłków przyjmowanych o tych samych porach może zdziałać cuda!

Ustalmy priorytety na takich „odchudzających wczasach”- co jest ważniejsze: odpoczynek, czy odchudzanie. Dlatego powinnyśmy dostosować wszystko do własnych preferencji i zmęczenia codziennością. Wakacje to taki czas, kiedy warto oderwać się chociaż na chwile od rzeczywistości. Namawiamy jednak do wypróbowania naszych propozycji, gdyż nawet te małe potrafią czasem przynieść zaskakujące efekty.

Polub i udostępnij:

author-avatar

Zachęcamy do kontaktu wspolpraca@vitwoman.pl

Brak komentarzy do "Jak powinny wyglądać wczasy odchudzające?"

    Skomentuj

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Facebook

    Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress