Dieta antycellulitowa w walce z cellulitem.

Cellulit zwany także skórką pomarańczową jest odwiecznym problemem wielu kobiet. Jest on niczym innym jak nagromadzoną tkanką tłuszczową, jakiej objętość powiększyć się może nawet o sto razy. Przeważnie powstaje na udach, pośladkach i ramionach. Gdy już pojawi się, bardzo trudno pozbyć się go.dieta antycellulitowa

Gdy już powiększy się objętość adipocytów, łączna tkanka twardnieje i zaczyna przypominać wyglądam skórkę od pomarańczy. Walczenie z cellulitem opiera się na dietach, które wspomagają przemianę materii i które usuwają nadmiar substancji trujących. Jego pojawienie się jest pierwszym sygnałem ostrzegawczym, że nasz organizm posiada problemy z nadmiarem substancji toksycznych, które zalegają w komórkach tłuszczowych.

Dieta antycellulitowa jadłospis

Diety antycellulitowe oparte są ułożeniu jadłospisu w taki sposób aby aktywować proces przemiany materii a co za tym idzie uprościć ciału proces pozbywania się zalegających w nim zapasów wody i innych zbędnych substancji.

Podstawą naszej diety są owoce i warzywa, chude mięsa i sery, ryby, razowe pieczywo, płatki zbożowe oraz grube kasze. Z jadłospisu usunąć należy tłuste, mocno doprawione dania (gromadzące wodę). W miejsce soli, jaka przyczynia się do powstawania obrzęków stosujemy zioła. Trzeba wystrzegać się także fast-foodów i słodyczy. To wszystko pobudza procesy przemiany materii i kilka na raz. Oprócz tego należy zrezygnować z palenia papierosów i pica kawy. Wpłynie to korzystnie na nasze zdrowie.

Dieta antycellulitowa menu

W diecie  antycellulitowej powinny być obecne dania wzbogacone o kwasy omega-3, omega-6 i omega-9. Potrawy takie polepszają przemianę materii, spalanie tkanki tłuszczowej oraz zapobiegają odkładaniu się tłuszczu. Dlatego też należy jeść dużo orzechów, ryb, roślinnych olei, korzystać należy z oliwy i tzw. miękkich margaryn.

Włączenie warzyw i owoców dostarcza ciału niezbędnych mikroelementów oraz witamin. Trzeba jeść mało, ale powiększyć ilość posiłków do 4-5 dziennie w wyznaczonych godzinach. Zaleca się picie przynajmniej dwóch litrów wody w ciągu dnia w tym także herbaty zielonej, która polepsza metabolizm.

Antycellulitowa dieta jest dobra na całe życie. Po jej zakończeniu nie powinno się powracać do złych nawyków  żywieniowych, lecz ciągle przestrzegać jej zasad.

Polub i udostępnij:

author-avatar

Zachęcamy do kontaktu wspolpraca@vitwoman.pl

Brak komentarzy do "Dieta antycellulitowa w walce z cellulitem."

    Skomentuj

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Facebook

    Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress