Czy suplementy na stawy są skuteczne?

Mimo zaawansowanie rozwiniętej technologi farmaceutycznej, właściwe przyczyny zapalenia stawów nie są do końca znane. Spotykają one jednak głównie osoby starsze, które bardziej narażone na różnego rodzaje choroby i kalectwa, bowiem nieleczone zapalenie do tego może właśnie doprowadzić. Samo zapalenie stawów dzieli się na dwie grupy: pierwotną i wtórną.

couple-running-hip-joint-health-spry

Przyczyny zapalenia stawów.

Do pierwszej z nich zaliczamy chorobę zwyrodnieniową, reumatoidalne i bakteryjne zapalenia, młodzieńcze, idiopatyczne zapalenie stawów, dna i dna rzekoma, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa i choroba Stilla. W grupę wtórną wpisują się natomiast: zapalenie wątroby, toczeń rumieniowaty układowy (SLE), ziarnkowatość Wegenera czy łuszczycowe zapalenie stawów, hemochromatoza, rodzinna gorączka śródziemnomorska (FMF), zespół Reitera i zapalenie naczyń związane z IgA.

Bóle w stawach.

Bóle w stawach mogą być pierwszym sygnałem powstającego w nich stanu zapalnego. Spowodowane mogą być one również wskutek doznanego urazu, więc nie zawsze muszą być objawem zapalenia. Kiedy jednak mamy całkowitą pewność, że nie doznaliśmy urazu, ani upadku, a mimo to nagle odczuwamy ból w stawach, powinniśmy zacząć działać. Nieleczone problemy ze stawami i mięśniami mogą przynieść bowiem naprawdę tragiczne skutki.

Szczególnie na urazy stawów i mięśni narażone są również osoby czynnie uprawiające sport. Będąc w ciągłym ruchu, skacząc, biegając- łatwiej o bolesną kontuzję, które nieodpowiednio leczona może doprowadzić właśnie do problemów ze stawami.

Suplementy na ratunek  podrażnionym stawom.

Dla wielu osób pierwszą deską ratunkową są tabletki na stawy z kolagenem. Medykamenty te są ogólnodostępne i można je kupić zarówno w internecie, jak i w stacjonarnych sklepach. Nie oszukujmy się jednak- w internecie mamy większy wybór substytutów. Dodatkowo możemy zasięgnąć opinii internautów, która nie oszukujmy się- jest bardziej wiarygodna, niż sztucznie reklamowane w mediach suplementy na stawy. Istnieją nawet specjalne fora internetowe poświęcone tematyce problemów ze stawami, gdzie gromadzą się ludzie dotknięci tym problemem. Opisują oni swoje historie i dzielą się swoim doświadczeniem, które niekiedy może okazać się bezcenne, gdy zauważymy u siebie pierwsze objawy zapalenia stawów.

Czy suplementy na stawy są skuteczne?

W internecie możemy doszukać się wielu opinii, w zdecydowanej większości są one jednak bardzo pozytywne. Nie od dziś wiadomo, czy przy stosowaniu suplementów i zachowaniu kilku zasad- suplementy mogą przynieść bardzo zadowalające efekty.

Jakie zadanie mają suplementy na stawy?

Suplementy na stawy możemy stosować zarówno przy początkowej, jak i końcowej fazie zapalenia stawów. Można jednak zażywać je również czysto profilaktycznie, co szczególnie polecane jest osobom uprawiającym sport.

Suplementy na stawy  mają spory wpływ na odbudowę chrząstki stawowej, której regenerację znacznie przyspieszają. Pomagają one również utrzymać świetną kondycję stawów, a często także mają działanie przeciwbólowe. Nie ukrywajmy, że ból towarzyszący zapaleniu stawów jest bardzo nieznośny.

Zdecydowana większość preparatów zawiera kolagen, który jest znaczącym budulcem macierzystej chrząstki- to aż dziewięćdziesiąt pięć procent całej chrząstki. Udowodnione naukowo jest, iż osoby stosujące kolagen nawet profilaktycznie, rzadziej skarżą się na problemy ze stawami.

Polub i udostępnij:

author-avatar

Zachęcamy do kontaktu wspolpraca@vitwoman.pl

Brak komentarzy do "Czy suplementy na stawy są skuteczne?"

    Skomentuj

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Facebook

    Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress