Co jest dobre na katar i kaszel, czyli najlepsze sposoby na walkę z objawami przeziębienia

Jesień zagościła na dobre, a wraz z nią pora niskich temperatur, wilgotnego powietrza i powracających infekcji i przeziębień. Zazwyczaj organizm po letnim odpoczynku wydaje się silny i odporny, jednak często przegrywa w walce ze złośliwymi wirusami. Spory spadek temperatury, porywiste wiatry i lodowaty deszcz lub deszcz ze śniegiem, sprzyjają osłabieniu i sprzyjają namnażaniu się problemów zdrowotnych, z którymi trudno sobie poradzić. Na szczęście, istnieją sprawdzone sposoby, dzięki którym ta pora roku nie musi kojarzyć się z nękającym kaszlem i uporczywym kichaniem.

katar

Większość lekarzy przyznaje, że łatwiej jest zapobiegać niż leczyć. Zwłaszcza, że jak czytamy na stronie http://oscillo.pl/grypa-i-przeziebienie/grypa-i-przeziebienie.-6-najczesciej-zadawanych-pytan/, sezonowy wirus grypy nie poddaje się terapii antybiotykami. Odpowiednia, bogata w witaminy i mikroelementy dieta jest w stanie wzmocnić organizm i przygotować go na nadejście chłodów. Szczególnie ważne są witaminy C i D. Bardzo ważne jest więc spożywanie owoców i warzyw. Owoce cytrusowe: cytryny, pomarańcze, grejpfruty, a także nasze rodzime jabłka, powinny na stałe zagościć w jesiennej diecie. Sałatki warzywne to świetny sposób na urozmaicenie posiłków , a przy okazji – ochrona przed wszechobecnymi o tej porze roku infekcjami. Podobne działanie ma miód, którym warto zastąpić szkodliwy w nadmiernych ilościach cukier.

Poza dietą, pamiętać należy o rozsądnym wysiłku fizycznym. Sprawia on, że ciało jest lepiej przygotowane na starcie z wirusami. Jednak nie powinno dojść do przeforsowania; nadmierne nadwerężanie organizmu doprowadzić może do dokładnie odwrotnych skutków niż pożądane. Oprócz środków pochodzących bezpośrednio z natury, warto także zaopatrzyć się w leki homeopatyczne. Przykładem takiego leku jest Oscillo – dobrze tolerowany przez dzieci i łatwy do podania dzięki formie granulek. Jest skuteczny i dobrze radzi sobie z nieprzyjemnymi skutkami przeziębienia.

Co robić gdy pojawi się katar i kaszel?

Czasami profilaktyka przeziębienia zawodzi i pojawiają się niepożądane objawy. Jak z nimi walczyć? Przede wszystkim dbać o nawilżanie pomieszczeń: suche powietrze wzmacnia pokasływanie. Na kaszel dobre jest także inhalowanie – szczególnie przy użyciu aromatycznych olejków, na przykład eukaliptusowego, rozmarynowego czy sosnowego. Te ostatnie są też bardzo pomocne przy próbie pozbycia się kataru. Można wykorzystać również zioła – picie herbatki z czystka czy rumianku rozgrzewa organizm od środka. Podobne działanie mają wyrabiane w domu syropy: burakowy czy cebulowy. Rozgrzewanie ciała jest dobre na katar: aby się go pozbyć, należy pić gorące płyny, najlepiej grzane wino lub herbatę z rumem. Inną pomocną metodą jest stawianie baniek. Stymulują one układ odpornościowy. Postawione na umięśnionych częściach pleców, są skuteczne i dobre na kaszel, będący wynikiem długotrwałej infekcji. Na katar dobre są także ciepłe kąpiele i moczenie stóp w wodzie z dodatkiem soli.

Gdy domowe sposoby zawodzą…

Przeciągające się przeziębienie z towarzyszącą mu gorączką i dużym osłabieniem może sugerować grypę. Wtedy bezwzględnie należy udać się do lekarza, bowiem nieleczona sprzyja wielu niebezpiecznym powikłaniom. Konieczne jest wówczas wdrożenie leczenia i stosowanie preparatów zaleconych przez specjalistę.

Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

0 (0 Votes)

Summary

9,5Score

9,5

author-avatar

Zachęcamy do kontaktu wspolpraca@vitwoman.pl

Brak komentarzy do "Co jest dobre na katar i kaszel, czyli najlepsze sposoby na walkę z objawami przeziębienia"

    Skomentuj

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Facebook

    Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress