Zabiegi z użyciem toksyny botulinowej

Toksyna botulinowa, botulum, botoks, nazywana również jadem kiełbasianym w dużym stężeniu może się okazać silnie trująca, natomiast w mniejszym, jest z powodzeniem stosowana w medycynie estetycznej. Posiada ona bowiem, szerokie właściwości lecznicze, pomocne między innymi w walce ze zmarszczkami, pokonaniu problemu nadmiernej potliwości oraz leczeniu kurczu powiek i twarzy.

Zastosowanie w medycynie estetycznej

Toksyna botulinowa jest związkiem naturalnym, produkowanym w laboratorium z wyizolowanych szczepów bakterii, następnie jest oczyszczana, dzielona na odpowiednie dawki i hermetycznie pakowana. Preparat jest skierowany dla osób chcących pozbyć się problemu zmarszczek mimicznych, czyli tych, które powstają niezależnie od wieku, ponieważ są związane z mimiką twarzy. Toksyna botulinowa prowadzi do miejscowego porażenia mięśnia, co powoduje wygładzenie i napięcie skóry. Jest to zabieg nieinwazyjny i przynosi szybkie efekty (pierwsze można zauważyć już po 3 dniach, pełnia działania preparatu jest widoczna po około 14 dniach).

Najczęściej stosowane zabiegi to usuwanie zmarszczek:

  • Wokół oczu, tak zwanych “kurzych łapek”
  • “Lwich” zmarszczek, znajdujących się między brwiami
  • Poprzecznych zmarszczek czoła
  • Wokół ust
  • Na brodzie
  • Na szyi

Działanie toksyny botulinowej utrzymuje się przez około 6 miesięcy. Po tym czasie, większość zadowolonych z efektów pacjentów, decyduje się na powtórzenie zabiegu.

Zastosowanie lecznicze

Dobroczynne działanie jadu kiełbasianego wykazano również w leczeniu pacjentów zmagających się z problemem nadpotliwości. Jest to bardzo uciążliwa i często wstydliwa dolegliwość. Problem  z nadmiernym wydzielaniem potu znacznie przeszkadza w nawiązywaniu kontaktów międzyludzkich oraz na płaszczyźnie zawodowej. Dobroczynne działanie toksyny botulinowej polega na zablokowaniu impulsów nerwowych pobudzających gruczoły potowe w skórze. Wstrzyknięcie preparatu w newralgiczne miejsca, czyli najczęściej:

  • Obszar pach
  • Wewnętrzna część dłoni
  • Dolna powierzchnia stóp

powoduje zatrzymanie produkcji potu. Działanie zabiegu jest odwracalne i tak jak w przypadku działania przeciwzmarszczkowego utrzymuje się w organizmie przez około 6 do 9 miesięcy.

Zabiegi z użyciem botoksu cieszą się dużym zainteresowaniem pacjentów. Są bardzo komfortowe, niebolesne (zabieg nie wymaga znieczulenia, dla wygody pacjenta stosuje się tylko łagodny krem znieczulający), ekspresowe (sam zabieg trwa, w zależności od powierzchni, która jest ostrzykiwana, niecałe 30 minut) i przede wszystkim skuteczne – efekty są zadziwiające. W warszawie wykonuje je min. Klinika Le SPA, która cieszy się nie słabnącą popularnością wśród klientek.

Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

0 (0 Votes)

Summary

9,8Score

9,8

author-avatar

Zachęcamy do kontaktu wspolpraca@vitwoman.pl

1 Komentarz do "Zabiegi z użyciem toksyny botulinowej"

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress