Vademecum wiedzy o maseczkach na włosy!

Maseczki na włosy na stałe wpisały się w schematy codziennej pielęgnacji włosów. Niewiele z nas wyobraża sobie bez nich życie i jednoczesne utrzymanie włosów w dobrej kondycji. Wśród skutecznych maseczek do włosów możemy znaleźć zarówno te profesjonalne, jak i domowe. Potrzeby włosów najlepiej jest uzupełniać różnymi maseczkami, stosując je na przemian, dzięki czemu włosy otrzymają jak najwięcej składników odżywczych, a ich pielęgnacja nie będzie przy tym monotonna.

long-hair-stylyes

Jak używać maseczki do włosów?

W pierwszej kolejności warto ustalić odpowiednią dla siebie ilość nakładanej maseczki. Przyjmuje się, że zarówno szampon, jak i maseczkę powinnyśmy nakładać w ilości odpowiadającej wielkości orzecha włoskiego. Ilość kosmetyków pielęgnacyjnych najlepiej dostosować do własnych potrzeb – aby nie przetłuszczały włosów, ale również były odpowiednio dociążone.

Maseczki do włosów można stosować w wariancie OMO, czyli w wolnym tłumaczeniu: odżywka-mycie-odżywka. Zazwyczaj w pierwszej części trzeba nałożyć ją na końcówki włosów, następnie zmyć, a następnie ponownie nałożyć na całe włosy. Równie popularna jest metoda MO, czyli mycie-odżywka. Warto jednak wcześniej osuszyć włosy, aby nie były całkowicie mokre. Bezpośrednio po myciu maseczka czy odżywka mogą spływać z włosów, a ponadto łuski włosowe będą jeszcze wypełnione wodą – może to spowodować, że odżywcze substancje pochodzące z tcyh obydwu kosmetyków nie przyjmą się w pełni.

Jeśli masz problem z przetłuszczaniem się włosów, to nałóż maskę od ucha ku ich końcom. Aby dokładnie dotrzeć do każdego pasma, możesz dodatkowo rozczesać włosy przy pomocy grzebienia z szeroko rozstawionymi zębami. Maseczkę najlepiej najpierw nałożyć na dłonie, aby delikatnie ją ogrzać, a dopiero potem na włosy. Jeśli nie mamy problemu z przetłuszczaniem kosmyków, to warto wmasować ją w skórę głowy – delikatnie, przy pomocy opuszków palców.

Jak często używać maseczki do włosów?

Szczególnie warte polecenia są maseczki na włosy L’Oreal Paris. Częstotliwość ich użycia zależy od bardzo indywidualnych potrzeb. Niektóre typy włosów – np. wysokoporowate, w których łuski intensywnie się odchylają – wymagają dodatkowego wzmocnienia po każdym myciu. Przyjmuje się, że maseczka powinna być nakładana na włosy średnio dwa lub trzy razy w tygodniu, aby ich nie przeciążyć, ale też nie wywołać przetłuszczania. Dodatkowo minimalny czas trzymywania maseczki na włosach wynosi ok. 45 minut.

Profesjonalne maseczki do włosów

Maskę do włosów należy dobierać w pierwszej kolejności pod kątem stanu i potrzeb włosów, gdyż szczególnie te profesjonalne produkty posiadają zazwyczaj bardzo ukierunkowane działanie. Profesjonalne maseczki najczęściej wyposażone są również w składniki zapachowe, które uprzyjemniają pielęgnację włosów. W ich składach warto szukać jak największej ilości składników roślinnych, które zadziałają kojąco na skórę głowy, a ponadto skutecznie odżywią włosy. Po zastosowaniu maseczki lub odżywki można dodatkowo wzmocnić ich działanie poprzez nałożenie na włosy ochronnego czepka. Warto również spędzić dłuższą chwilę w cieple (np. w zaparowanej łazience) lub poddać włosy wpływowi powietrza z suszarki.

Domowe maseczki do włosów

Domowe maseczki do włosów najczęściej zawierają substancje podobne do tych, które równie często stosowane są w profesjonalnych maskach. Są tworzone z takich składników jak: drożdże, siemię lniane, żółtka jajek, oleje, chmiel, miód, żurawina, roślinne olejki. Domowe maseczki działają na zasadzie wcierek.

Równie popularne jest olejowanie. W tym przypadku sprawdza się olej rycynowy, lniany oraz kokosowy, który skutecznie wypełnia niedomknięte łuski włosowe, nie wywołując przy tym obciążenia włosów. Olejowanie jest nie tylko modne, ale również zapewnia bardzo szybkie efekty – szczególnie jeśli olej dobierzemy odpowiednio do swoich włosów, a także będziemy bardzo systematycznie wykonywać tę czynność.

Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

4 (3 Votes)

Summary

9,9Score

9,9

author-avatar

Zachęcamy do kontaktu wspolpraca@vitwoman.pl

Brak komentarzy do "Vademecum wiedzy o maseczkach na włosy!"

    Skomentuj

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Facebook

    Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress