Toksyna botulinowa – jakie ma zastosowanie w medycynie estetycznej?

Toksyna botulinowa, zwana potocznie botoksem, to jedna z najbardziej trujących substancji występujących naturalnie w przyrodzie. Jednak naukowcy wykorzystali jej właściwości i sprawili, że z powodzeniem służy dzisiaj człowiekowi. Opracowano odpowiednie dawki, a także sposoby wstrzykiwania tego preparatu i w ten sposób botoks rozpoczął swoją karierę w dziedzinie medycyny estetycznej. Obecnie jest najchętniej i najczęściej stosowany do poprawiania urody i podnoszeniu komfortu naszego życia.

podklady

Toksyna botulinowa – co to jest i jak działa?

Toksyna botulinowa wytwarzana jest przez beztlenowe bakterie Bacillus botulinus i popularnie nazywana jest jadem kiełbasianym. Połknięty jad kiełbasiany prowadzi do zatrucia organizmu, ale wstrzykiwany w mięśnie w niskich dawkach, nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej wykonuje się bezpiecznie od wielu lat. Jej działanie polega na osłabieniu, rozluźnieniu i blokowaniu mięśni, co uniemożliwia ich kurczenie się. Czyli ogranicza mimikę twarzy, a ponadto zmniejsza zmarszczki, które już wcześniej pojawiły się na twojej buzi. Efektem działania botoksu jest piękna i wygładzona skóra, na co najmniej kilka miesięcy.

Co potrafi toksyna botulinowa

Jeśli zdecydujesz się na zabieg medycyny estetycznej przy użyciu botoksu, wybierz najlepszą klinikę, by bez obaw usiąść na fotelu zabiegowym. Nie bój się zadawać pytań i bądź otwarta na sugestie specjalisty. Miejsce, które zasługuje na szczególną uwagę to Centrum Zdrowej Skóry Damiana. O twój komfort i bezpieczeństwo oraz wysoką jakość oferowanych usług zadba zespół doświadczonych lekarzy i ekspertów medycyny estetycznej.

Toksyna botulinowa wstrzykiwana pod skórę, znacznie poprawi twój wygląd. Pozbędziesz się nie tylko zmarszczek mimicznych, ale też tych poprzecznych czoła, podłużnych czoła miedzy brwiami (tak zwane „lwie bruzdy”), wokół oczu („kurze łapki”), pod dolną powieką, nad ustami, czy na szyi. Oprócz tego lekarz wstrzykując ten preparat może podnieść ci kąciki ust, unieść brwi, wygładzić dekolt, a nawet nieco wymodelować owal twojej twarzy. Wszystko zależy od tego, jaki masz problem
i na czym ci najbardziej zależy.

Toksyna botulinowa świetnie sprawdza się również w walce z nadmierną potliwością. Jeśli mocno pocą ci się pachy, dłonie, stopy, czoło, czy miejsce nad górną wargą, botoks będzie idealnym rozwiązaniem. Wstrzyknięty w te miejsca, spowoduje zablokowanie impulsów nerwowych, które wędrują do gruczołów potowych. Wynikiem tego jest znaczne ograniczenie wydzielania potu. Taki zabieg, bez obaw możesz wielokrotnie powtarzać.

Ważne! Główną zasadą przy stosowaniu botoksu, którą powinnaś wziąć sobie do serca, jest zachowanie umiaru. Pamiętaj, żeby nie korzystać z zabiegów medycyny estetycznej zbyt często. Przecież chodzi o to, aby twoja twarz wyglądała naturalnie, a ty cieszyła się pięknym wyglądem… a nie straszyła buzią przypominającą maskę.

Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

5 (3 Votes)

Summary

9,8Score

9,8

author-avatar

Zachęcamy do kontaktu wspolpraca@vitwoman.pl

Brak komentarzy do "Toksyna botulinowa – jakie ma zastosowanie w medycynie estetycznej?"

    Skomentuj

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Facebook

    Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress