Rozmazany tusz? Wiemy co robić!

Wstajesz rano i z przerazeniem zerkasz na telefon- przespałaś budzik i zaraz spóźnisz się do pracy! Szybko biegniesz do łazienki, fundujesz sobie niezwykle szybki prysznic, upinasz włosy, zakładasz wyjściowe ubranie, malujesz twarz na szybko- podkład w kremie i Twój najlepszy tusz. Ok, świetnie, wyrobiłaś się. W pośpiechu gnasz na autobus, a kiedy już nim jedziesz wszyscy pasażerowie dziwnie na Ciebie patrzą. Początkowo nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale kiedy zaczyasz słyszeć głośne śmiechy- wiesz już, że coś jest nie tak. Jak na złość zapomniałaś zabrać ze sobą lusterka. Wchodzisz do pracy i od razu czujesz na sobie spojrzenia współpracowników, więc bez chwili zastanowienia pędzisz do toalety. Jednak to, co widzisz w lustrze przerasta Twoje najśmielsze oczekiwania. Nie, nie masz brudnej twarzy, nie masz nierówno rozsmarowanego podkładu, spokojnie. Po prostu wyglądasz jak… Panda.

 

Z pewnością każdej z nas zdarzyła się kiedyś ta sytuacja, prawda? A czy wiesz jak poradzić sobie z problemem?

Oczywiście, można byłoby nie tuszować rzęs, a problem załatwi henna i zalotka do rzęs. Wtedy nasze rzęsy będa pięknie podkreślone i uniesione. Ale czy każdy ma czas na  to, by codziennie rano stanąć przed lusterm z zalotką?  Nie sądzę. Najłatwiej będzie oczywiście zainwestować w dobry tusz. Dobry- czyli koniecznie wodoodporny. Ranking tuszy do rzęs co chwile aktualizowany jest przez internautki, więc myślę, że warto powołać się na ich opinię i wypróbować czegoś zupełnie nowego. Jest jednak haczyk- nie każdą z nas stać, na naciąganie budżetu i poszukiwania idealnego tuszu. Co wtedy?

A czy pomyślałaś o tym, by po prostu utrwalić makijaż?  Wątpię, z całą pewnością nie utrwalasz makijażu, jak zdecydowana większość kobiet. Niestety nie wystarczy nam sam podkład i należy go utrwalić pudrem sypkim, lub w kamieniu, ewentualnie pudrem w kulkach. Należy zrobić to dokładnie, a zwłaszcza pod oczami. Niestety bez tego zawsze zarówno dobry  tusz,jak i kredka będą Ci się odbijać pod i nad okiem, w efekcie czego znów będzie wyglądać jak panda, a chyba nie o to chodzi, prawda? Zresztą, to samo tyczy się kredki, ponieważ również to ona bez dodatkowego utrwalenia cieniem, bardzo szybko się rozmaże. Oczywiście wiadomym jest, że trwalszy od kredki jest płynny eyeliner, ale niestety ten wymaga wprawnej ręki.

Chcąc nie chcąc- sekret tkwi w idealnie dobranych kosmetykach i perfekcyjnie wykonanym makijażu. Jeśli oczekujemy czegoś na poziomie, to zalotka do rzęs i henna niestety nie wystarczą. Każda kobieta powinna nauczyć się, jak malować rzęsy.

Polub i udostępnij:

author-avatar

Zachęcamy do kontaktu wspolpraca@vitwoman.pl

Brak komentarzy do "Rozmazany tusz? Wiemy co robić!"

    Skomentuj

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Facebook

    Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress