Puder mineralny a puder tradycyjny

http://serinawrites.com/betty-boop-fucking-snd-sucking Pudry mineralne pojawiły się po raz pierwszy na rynku amerykańskim. W błyskawicznym tempie produkty te zdobyło swoich zwolenników i opanowały cały świat. Wypracowały sobie miano kosmetyków bezpiecznych dla cery.

Różnica ukryta w składzie

click Kosmetyki naturalne są łagodniejsze dla skóry i dają efekt bardziej naturalnego makijażu. Jedną z firm zajmujących się produkcją takich kosmetyków jest alicia s sexy Ziaja. Faktem jest, że wszystkie kosmetyki są w pewnym stopniu kosmetykami mineralnym, ponieważ zawierają zwykle składniki mineralne, takie jak: tlenek cynku, tlenki żelaza czy dwutlenek tytanu. Tym co odróżnia kosmetyki tradycyjne są składniki, których nie ma w kosmetykach mineralnych. Na tej liście są m.in. parabeny, konserwanty i chemiczne aromaty. Wszystkie te związki mogą powodować podrażnienia i problemy skórne.

Ciekawostka!

Kosmetyki mineralne mają bezterminowy okres przydatności. Polskie prawo obliguje producentów do określenia daty ważności produktu, jednak w USA nie ma takich ograniczeń i produkty mineralne są ważne bezterminowo. Dlaczego? Wynika to z faktu, że mineralne półprodukty są środowiskiem, które nie sprzyja rozwojowi bakterii. Nie rozwiną się w nich także te bakterie, które zostały przypadkowo wprowadzone przez użytkownika. Zasada nieograniczonego terminu ważności dotyczy produktów, które zawierają wyłącznie składniki nieorganiczne. Produkty będące mieszanką składników nieorganicznych i organicznych mogą być stosowane przez kilka lat.

Dobra strona kosmetyków mineralnych

Kosmetyki naturalne nie ograniczają skórze dostępu do tlenu. Są bezpieczne dla osób z każdym rodzajem cery – tłustą, suchą, czy problematyczną. Nie wysuszają skóry i nie powodują podrażnień. Puder mineralny w sposób bezpieczny dla cery matowi skórę i maskuje niedoskonałości.

Nakładanie pudru mineralnego

Zaletą kosmetyków mineralnych jest to, że można je stopniować, nakładając kilka warstw. Po nałożeniu jednej cienkiej warstwy pudru mineralnego, w razie potrzeby, można nałożyć kolejną, która zapewni lepszy kamuflaż i pełniejsze krycie.

Jak wybierać produkty mineralne?

Podczas zakupu kosmetyków mineralnych dobrze kierować się zasadą mniej znaczy więcej i wybierać takie produkty, które mają najkrótszą listę składników. Warto też zwracać uwagę na to, aby składniki mineralne znajdowały się w składzie jak najwyżej. Będzie to najlepszy dowód na to, że kosmetyk zawiera dużą ilość minerałów.

Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

5 (3 Votes)

author-avatar

Zachęcamy do kontaktu wspolpraca@vitwoman.pl

Brak komentarzy do "Puder mineralny a puder tradycyjny"

    Skomentuj

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Facebook

    Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress