Jak dobrać kolor farby do włosów?

Ilość kolorów farb do włosów może przyprawić niejedną kobietę o zawrót głowy. Okazuje się, że wiele pań podchodząc do półki w drogerii, na której znajdują się farby do włosów, ma niemały kłopot z dobraniem koloru. Nie ma w tym nic dziwnego. Aby wybrać odpowiednią dla siebie farbę, trzeba znać podstawowe zasady i wiedzieć co oznaczają informacje umieszczone przez producenta na opakowaniu. Jak znaleźć właściwą farbę do włosów i czym się kierować?

Farby do włosów – co warto wiedzieć przed zakupem?

Zanim sięgniemy po pudełko farby, na której widnieje pani z wymarzonym dla nas kolorem, warto dowiedzieć się, czy wybrany kolor będzie dla nas odpowiedni. W tym celu należy zapoznać się z informacjami umieszczonymi na opakowaniu każdej farby. Pierwszą ważną kwestią są oznaczenia w postaci cyfr, rozpoczynających się od 2 aż do 12. Informują one o tonacji, którą można uzyskać po zaaplikowaniu produktu na pasma. W większości przypadków farby oznaczone cyframi 5 lub mniej pozwalają na osiągnięcie na głowie ciemnego brązu, często wpadającego w czerń. Poziomy oznaczone 6 i 7 są odpowiednie dla pań marzących o odcieniach jasnobrązowych. Kolejne numery, czyli 8, 9 i 10 to odcienie zarezerwowane dla blondynek i to raczej jasnych. Ostatnie poziomy w skali, czyli 11 i 12 to kolory przeznaczone dla kobiet, które marzą o platynowym blondzie na głowie.

Zdarza się, że na opakowaniu widnieje nie jedna a dwie cyfry. W takim przypadku możemy spodziewać się więcej niż jednego odcienia na głowie. Tego typu produkty pozwalają osiągnąć mieszankę 2 różnych odcieni. Pierwsza cyfra na opakowaniu powinna być przez nas odczytywana według schematu opisanego powyżej. Druga zaś oznacza tak zwany refleks kolorystyczny, który będzie lekko przygaszony przez refleks dominujący. I tak: cyfra 0 wskazuje na odcienie naturalne, 1 na chłodne i popielate refleksy, 2 oznacza fiolety i delikatnie opalizujące beże a 3 refleksy w odcieniu złota. Widząc 4, można oczekiwać odcienia miedzianego, 5 mahoniowego, 6 czerwonego a 7 refleksów matowych, szarych. Farby do włosów we wszystkich tych tonacjach są ogólnodostępne w dobrych drogeriach takich jak tagomago.pl/collections/pielegnacja-wlosy-farby-do-wlosow/.

Jestem brunetką, chcę być blondynką – czy taka metamorfoza za pomocą sklepowej farby do włosów jest możliwa?

Sięgając po wymarzony kolor farby, trzeba zastanowić się, jakie są szanse na otrzymanie upragnionego efektu. Największą szansę na sukces mamy wtedy kiedy wybieramy odcień jak najbardziej zbliżony do tego, który posiadamy w danej chwili na głowie. W przeciwnym razie efekt koloryzacji może być o wiele ciemniejszy. Warto zdać sobie sprawę, że ciemnych włosów nie da się przefarbować na blond jedynie za pomocą farby do włosów. Pigment w kolorze blond nigdy nie będzie widoczny na włosach w kolorze brązowym czy też czarnym. Każda brunetka, która marzy o blondzie, musi zdecydować się na utlenienie włosów, czyli usunięcie z nich pigmentu kolorystycznego.

Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

0 (0 Votes)

Summary

9,6Score

9,6

Brak komentarzy do "Jak dobrać kolor farby do włosów?"

    Skomentuj

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Facebook

    Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress