Podkład do makijażu – jak go wybrać?

Mało która z nas może pochwalić się nieskazitelną cerą. Na szczęście producenci kosmetyków od dawna mają na to sposób – podkład do makijażu. Sprawdź, jak wybrać go zgodnie z odcieniem i potrzebami Twojej skóry.

20160915-soraya-seo_podklad-do-makijazu

Wybór podkładu nie należy do najprostszych zadań. Jest tak przede wszystkim z dwóch powodów – po pierwsze, oferta na rynku jest na tyle szeroka, że w propozycjach możemy bez problemu przebierać. Po drugie – i jest to właściwie najważniejszy problem – także wymagania naszej cery mogą być bardzo różnorodne, nie mówiąc już o jej kolorze. Dlatego też dziś podpowiadamy, jak wybrać podkład do makijażu – najlepszy zarówno pod względem odcienia, jak i właściwości.

Kolor podkładu – jak dopasować go do kolorytu cery?

Aby wybrać podkład o odcieniu najbardziej dopasowanym do koloru naszej skóry, nie potrzebujemy szczególnych przygotowań. Najprostszym rozwiązaniem będzie spacer do drogerii, w której znajdziemy trzy zbliżone do siebie, interesujące nas odcienie podkładów. Co oczywiste, przed przeprowadzeniem testu nie nakładajmy na twarz żadnych produktów modyfikujących ich kolor.

Gdy wybierzemy już wspomniane trzy kosmetyki, nałóżmy niewielką ilość każdego z nich na naszą linię żuchwy, jeden tuż obok następnego. Delikatnie rozetrzyjmy je na skórze – dzięki porównaniu z innymi odcieniami możemy łatwo stwierdzić, który kontrastuje z naszą karnacją, a który się z nią stapia. Najlepszym wyborem będzie ten podkład, którego po prostu… nie widać.

Warto przypomnieć w tym miejscu o dwóch zasadach:

  1. postarajmy się przeprowadzić taki test w naturalnym świetle (musimy mieć na uwadze, że sztuczne oświetlenie w sklepie może zafałszować efekty porównania),
  2. pamiętajmy, że zależnie od pory roku będziemy potrzebować innego odcienia podkładu (tuż po urlopie będziemy, najprawdopodobniej, potrzebować ciemniejszego podkładu niż w samym środku zimy).

Jak dobrać podkład do makijażu do potrzeb skóry?

Powszechnie wiadomo, że wyróżniamy 4 główne typy cery – normalną, tłustą, mieszaną i suchą. Wbrew pozorom, każdej z nich musimy zapewnić odpowiedni poziom nawilżenia – również tłustej! – dlatego warto rozglądać się za podkładami, które zawierają składniki zwiększające wilgotność skóry. Jednym z najpopularniejszych z nich jest obecnie kwas hialuronowy.

Z drugiej strony, podkłady przeznaczone do cery tłustej powinny zapewniać efekt zmatowienia, tak aby jak najdłużej niwelować jej skłonność do błyszczenia się.

Podkład, jako kosmetyk często pozostający na twarzy przez dłuższy czas, powinien też być wzbogacony w witaminy i inne składniki mineralne (co jest istotne zwłaszcza dla skóry suchej). W ten sposób zadbamy nie tylko o nasz piękny wygląd, ale także o właściwą pielęgnację cery.

Jeżeli jesteśmy posiadaczkami cery wrażliwej albo naczynkowej, musimy wziąć pod uwagę jeszcze inne właściwości kosmetyków. W pierwszym wypadku najwłaściwsze będą kosmetyki bezzapachowe, przetestowane na okoliczność wywoływania reakcji alergicznych. Cera naczynkowa z kolei wymaga mocnego, długotrwałego krycia – a wszelkie zaczerwienienia najlepiej dodatkowo zatuszować z pomocą zielonego korektora.

Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

5 (3 Votes)

Summary

9,9Score

9,9

author-avatar

Zachęcamy do kontaktu wspolpraca@vitwoman.pl

Brak komentarzy do "Podkład do makijażu – jak go wybrać?"

    Skomentuj

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Facebook

    Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress