Płatki do separacji rzęs – rodzaje i ciekawe triki stylistek!

Jednym z najważniejszych gadżetów w kuferku każdej stylistki rzęs są tak zwane płatki pod oczy, które służą odseparowaniu rzęs górnych od dolnych na czas trwania zabiegu przedłużania lub zagęszczania rzęs. Co trzeba o nich wiedzieć?

Jak można sobie wyobrazić – nie da się doczepić Klientce sztucznych rzęs bez użycia specjalnego separatora. Plączące się ze sobą rzęsy powieki dolnej oraz górnej skutecznie utrudniają pracę stylistki, nie pozwalając jej na wykonanie aplikacji.

Dlatego właśnie powstały różnorodne separatory – w postaci taśm oraz płatków pod oczy. Jak można się domyślać – to właśnie płatki cieszą się największą popularnością ze względu na brak bólu czy ciągnięcia skóry pod oczami, które wywołuje taśma podczas zrywania. Warto wiedzieć, że płatki również dzielą się na różne rodzaje.

Hydrożelowe płatki pod oczy do separacji od Amazing Lashes

Płatki pod oczy – rodzaje

Spośród płatków do separacji rzęs najpopularniejsze są płatki hydrożelowe, kolagenowe oraz silikonowe. Pierwsze z nich, a więc hydrożelowe, posiadają na swojej powierzchni warstwę żelu, który nie dość, że jest przyjemny dla skóry Klientki (ponieważ chłodzi ją i daje poczucie nawilżenia), to dodatkowo faktycznie ją nawilża, sprawiając, że Klientka odczuje miłą ulgę po całej aplikacji i ściągnięciu płatków. Druga propozycja – a więc płatki kolagenowe – zostały wzbogacone o kolagen, który naturalnie występuje w skórze każdego człowieka. Ich zadaniem jest nie tylko separacja rzęs górnych i dolnych, ale również odżywienie skóry pod oczami. Trzecia grupa płatków – a więc silikonowe – są przyczepne oraz wydajne (w większości są wielokrotnego użytku).

Triki stylistek – czyli co radzą profesjonalistki?

Jak w każdej dziedzinie kosmetologii – również w obrębie przedłużania czy zagęszczania rzęs istnieją triki, które warto znać. Oto one:

 • nie bój się ingerować w kształt płatków – jeżeli dany płatek nie jest kompatybilny do kształtu oka Klientki – po prostu go przytnij!
 • nigdy nie dojeżdżaj krańcem płatka do linii oka – możesz podrażnić gałkę oczną Klientki, albo przez przypadek wlać do niej hydrożel albo kolagen, które również zadziałają drażniąco,
 • trzymaj płatek w palcach aż do momentu, gdy Klientka zamknie oko – wówczas ten nie przesunie się i nie zmieni swojego kształtu.

Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

0 (0 Votes)

Summary

9,9Score

9,9

author-avatar

Zachęcamy do kontaktu wspolpraca@vitwoman.pl

Brak komentarzy do "Płatki do separacji rzęs – rodzaje i ciekawe triki stylistek!"

  Skomentuj

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  Facebook

  Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress