Opalenizna – jak ją utrwalić i skutecznie o nią zadbać?

Jeśli zadajesz sobie pytanie, czy można sprawić, by opalenizna pozostała na skórze przez długi czas, to dobrze trafiłaś. Aby ten cel osiągnąć, trzeba odpowiednio przygotować skórę do opalania, a potem właściwie o nią zadbać. Sprawdź, co powinnaś zrobić, by piękny brązowy odcień twojej skóry zachwycał przez długi czas.

Każda skóra wymaga odpowiedniego nawilżania. Okazjonalne nawilżanie nic jej nie pomoże. Wskazane jest, by kremy i balsamy nawilżające stosować systematycznie, najlepiej każdego dnia i przez cały rok. Skóra musi być także odpowiednio zregenerowana i odżywiona. Jeśli więc istnieje taka potrzeba, warto zastosować odpowiednią dietę, a w ostateczności jej suplementy. Oto kilka zasad, których należy przestrzegać, chcąc utrwalić piękną opaleniznę.

Peeling przynosi wiele dobrego

Na kilka dni przed rozpoczęciem sezonu należy wykonać peeling całego ciała. Usunięcie martwych komórek naskórka sprawi, że odsłoni się nowa warstwa skóry. Wówczas opalenizna równomiernie rozłoży się na całej powierzchni i stanie się znacznie trwalsza. Kilka dni po opalaniu warto zrobić peeling ponownie, bo po usunięciu kolejnych zrogowaciałych komórek skóry odsłonią się jej głębsze warstwy, w których właśnie tkwi opalenizna. Pamiętaj jednak, że nie należy stosować peelingu bezpośrednio po opalaniu.

Wybieraj odpowiednie kosmetyki do opalania

W czasie ekspozycji na słońce stosuj balsam do opalania odpowiednio dobrany do typu twojej skóry. Jeśli jest ona jasna i łatwo ulega zaczerwienieniu pod wpływem promieni słonecznych, kosmetyki do opalania, których używasz, muszą zawierać filtry ochronne SPF 50. Jeśli skóra zwykle opala się na brązowo, to twój krem do opalania musi mieć filtr SPF o wartości co najmniej 20.

Kosmetyki do opalania należy aplikować na skórę co około 2 godziny, bo mniej więcej tyle działają zawarte w nich filtry. Trzeba też pamiętać, że pod wpływem potu, z powodu kontaktu skóry z piaskiem, kocem czy ręcznikiem, balsam ściera się z jej powierzchni, a więc trzeba go nanosić ponownie.

Ciągle nawilżaj skórę

Przez cały czas wilgoć wyparowuje ze wszystkich warstw skóry. Słońce i kąpiele w morzu dodatkowo wysuszają ją, przez co szybko mogłaby stracić swoją dobrą kondycję. Zatem w czasie leniwego plażowania warto postawić na nawilżające balsamy do opalania, które w czasie ekspozycji skóry na słońce będą ją chronić nie tylko przed szkodliwym promieniowaniem UV, ale także przed nadmierną utratą wody.

Z kolei po opalaniu konieczny jest dobry krem nawilżający, najlepiej zawierający alantoinę i glicerynę. Niezbędne są także dobre balsamy nawilżające do ciała, które przywrócą skórze odpowiedni poziom wilgoci.

Aplikuj kosmetyki we właściwy sposób

Opalona skóra jest delikatna i wymaga delikatnego traktowania. Nie należy zatem wcierać kremów i balsamów. Kosmetyki wklepuj delikatnie opuszkami palców lub rozprowadzaj je niewielkimi, okrężnymi ruchami. Dzięki temu zapobiegniesz niepotrzebnemu rozciąganiu skóry.

Letni prysznic najlepszy dla opalonej skóry

Opalona skóra jest bardzo wrażliwa, a więc trzeba się z nią obchodzić wyjątkowo łagodnie. Zbyt gorąca woda w czasie kąpieli może ją niepotrzebnie podrażnić. Kąp się więc w letniej wodzie, a ta ukoi podrażnioną słońcem skórę.

Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

5 (1 Votes)

Summary

9,8Score

9,8

Brak komentarzy do "Opalenizna – jak ją utrwalić i skutecznie o nią zadbać?"

    Skomentuj

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Facebook

    Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress