Metody depilacji – wosk vs pasta cukrowa

Wśród popularnych sposobów na uzyskanie gładkiej skóry bez owłosienia można wymienić depilację woskiem i pastą cukrową. Która metoda jest mniej bolesna i bardziej skuteczna? Jaki zabieg wybrać podczas wizyty w salonie kosmetycznym?

Depilacja woskiem

Kosmetyczny zabieg depilacji przy użyciu wosku rozpoczyna się od nałożenia na skórę cienkiej warstwy wosku (zgodnie ze wzrostem włosa). Do skutecznej depilacji woskiem włoski powinny mieć przynajmniej 0,5-1 cm. Na rozprowadzony produkt nakłada się pasek fizelinowy, płócienny lub bawełniany i pozostawia się do zastygnięcia. Kosmetyczka zrywa pasek pod włos szybkim ruchem. To szybki i niedrogi zabieg kosmetyczny.

Częstym zabiegiem wykonywanym w salonach kosmetycznych jest depilacja nóg woskiem, dzięki której można usunąć około 85-90% owłosienia. Depilacja bikini woskiem może być jednak bolesnym zabiegiem, a wrażliwa skóra w okolicach intymnych może być podrażniona nawet kilka dni.

Depilacja pastą cukrową

Tańszą alternatywą popularnych zabiegów usuwania owłosienia jest depilacja pastą cukrową. To metoda jest polecana osobom, które dopiero rozpoczynają przygodę z depilacją. W salonach kosmetycznych ten sposób wybierają zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Pasta cukrowa nie zawiera sztucznych substancji oraz składników, dzięki czemu istnieje mniejsze ryzyko uczulenia lub podrażnienia skóry. Z tego względu, że usuwanie owłosienia tą metodą jest mniej bolesne, często zaleca się wykonywanie depilacji nawet w bardziej wrażliwych częściach ciała. Depilacja bikini pastą cukrową jest możliwa zarówno na ciepło, jak i na zimno. W przypadku wybrania tej metody włoski powinny mieć długość około 2-3 mm, dlatego nie trzeba czekać długo na ponowną wizytę w salonie kosmetycznym. Pastę rozprowadza się w kierunku przeciwnym do wzrostu włosów, a zrywa zgodnie z kierunkiem porostu.

Wosk a pasta cukrowa – którą metodę depilacji wybrać?

Zarówno po depilacji woskiem, jak i pastą cukrową można cieszyć się gładką skórą do 3-6 tygodni. Usuwanie owłosienia przy pomocy pasty cukrowej jest mniej bolesne w porównaniu do zastosowania wosku. Z kolei depilacja woskiem jest bardziej dokładna i pozwala usuwać owłosienie z większych partii ciała (nogi, ręce, plecy). Pasty cukrowej najczęściej używa się do depilacji okolic bikini, pach, wąsika oraz karku.

Istotnym czynnikiem przy zabiegu depilacji nóg, bikini czy innych partii ciała, jest pielęgnacja skóry po usunięciu owłosienia. W profesjonalnym gabinecie kosmetycznym stosuje się specjalistyczne preparaty, które nie tylko łagodzą podrażnienia, ale także nawilżają skórę i opóźniają odrost włosków. Decydując się na depilację, warto wybrać sprawdzony salon kosmetyczny lub gabinet odnowy biologicznej, w której stosuje się bezpieczne i sprawdzone metody usuwania owłosienia. Kosmetyczka, po ocenie stanu skóry, doradzi najlepsze rozwiązanie w zakresie pozbycia się niechcianego owłosienia z konkretnych miejsc na ciele. W efekcie niedużym nakładem czasowym i finansowym będzie można cieszyć się gładką skórą przez kilka tygodni.

Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

0 (0 Votes)

Summary

9,8Score

9,8

author-avatar

Zachęcamy do kontaktu wspolpraca@vitwoman.pl

Brak komentarzy do "Metody depilacji - wosk vs pasta cukrowa"

    Skomentuj

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Facebook

    Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress