Krem do twarzy dla cery dojrzałej – przeciwdziałaj zmarszczkom w dzień i w nocy!

Zmarszczki na twarzy to problem, który dotyczy praktycznie każdej kobiety po 30. roku życia. Nie zmienia to jednak faktu, że każda z nas marzy o tym, by pozbyć się widocznych oznak starzenia się skóry i utrzymać młody wygląd twarzy jak najdłużej. Czy odpowiedni krem do twarzy o działaniu przeciwzmarszczkowym jest w stanie zagwarantować nam taki efekt? Podpowiadamy, jak wykonywać codzienną pielęgnację twarzy, by przeciwdziałać pojawianiu się nowych zmarszczek oraz wygładzić już istniejące.

krem na noc garnier

Krem przeciwzmarszczkowy – to znaczy jaki?

Krem do twarzy o działaniu przeciwzmarszczkowym należy przede wszystkim odpowiednio dopasować do typu swojej skóry oraz wieku. Każdy typ cery – sucha, tłusta, mieszana czy wrażliwa – wymaga innych zabiegów podczas codziennej pielęgnacji, a tym samym stosowania różnych kosmetyków. To samo dotyczy naszego wieku – skórę między 25. a 30. rokiem życia należy przede wszystkim dokładnie nawilżać, a dodatkowo zapobiegać pojawianiu się drobnych zmarszczek przy pomocy takich substancji jak kolagen czy kofeina. W późniejszym wieku siła oraz ilość składników przeciwzmarszczkowych musi być zdecydowanie większa, bowiem z czasem na naszej skórze dużo bardziej widoczne stają się głębokie zmarszczki, a skóra wiotczeje.

Pielęgnacja twarzy w dzień

Bardzo dużo uwagi należy poświęcić właściwej pielęgnacji twarzy w ciągu dnia. Krem do twarzy powinien nie tylko dokładnie nawilżać naskórek czy działać na zmarszczki, ale przede wszystkim odpowiednio chronić skórę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi – w tym promieniami UV, których intensywne działanie stanowi główną przyczynę  starzenia się skóry. Dlatego decydując się na krem przeciwzmarszczkowy, należy sprawdzić, czy posiada on w swoim składzie filtry ochronne przed słońcem.

Pielęgnacja twarzy w nocy

Przeciwzmarszczkową kurację należy przeprowadzać nie tylko w ciągu dnia, ale też kontynuować w nocy. Podczas naszego snu skóra ma bardzo dobre warunki do tego, by się regenerować oraz walczyć z oznakami starzenia. Na szczególne zainteresowanie zasługuje przeciwzmarszczkowy krem na noc Garnier Miracle Sleeping Cream, który podczas naszego snu działa na skórę liftingująco i sprawia, że staje się ona wyraźnie wygładzona, a zmarszczki zredukowane. Dobry krem działa na skórę jak dobry i długi sen, który przynosi widoczny efekt odmłodzenia i upiększenia twarzy zaraz po przebudzeniu.

Jak wzmocnić działanie kremu do twarzy?

Samo posiadanie właściwego kremu do twarzy nie zagwarantuje nam dobrych efektów w walce z czasem. By był on skuteczny w swoim działaniu musi być przez nas aplikowany w odpowiedni sposób. Jeżeli chcemy uzyskać widoczny efekt odmłodzenia skóry, musimy nauczyć się przestrzegać kilku ważnych zasad codziennej pielęgnacji twarzy.

 • Bez względu na to, czy mamy zamiar położyć na twarz wybrany krem na dzień czy krem na noc, wymagane jest dokładne oczyszczenie twarzy przed tym zabiegiem. To pozwoli nam dobrze przygotować skórę na przyjęcie aktywnych składników przeciwzmarszczkowych zawartych w kremie oraz usunąć nieczystości, które stanowią mocną barierę przed ich wnikaniem w naskórek.
 • Wybrany krem należy aplikować na twarz nie poprzez delikatne wklepanie go w skórę, lecz intensywny masaż – rolując skórę od dołu i kierując się ku górze. Dzięki temu skóra będzie zdecydowanie lepiej wchłaniała jego drogocenne składniki, a także poprawi się jej krążenie i napięcie.
 • Po aplikacji kremu na dzień należy odczekać kilkanaście minut, zanim nałożymy na skórę makijaż – krem musi dokładnie wchłonąć się w skórę, pozostawiając ją odpowiednio nawilżoną, ale nie tłustą. Nałożenie podkładu zbyt wcześnie może spowodować, że składniki kremu zostaną starte ze skóry wraz z gąbką do makijażu twarzy.
 • Pamiętajmy też o nałożeniu odpowiedniego kremu przeciwzmarszczkowego pod oczy – to właśnie w tym miejscu skóra jest najbardziej narażona na szybkie starzenie się.

Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

5 (7 Votes)

Summary

9,9Score

9,9

Brak komentarzy do "Krem do twarzy dla cery dojrzałej - przeciwdziałaj zmarszczkom w dzień i w nocy!"

  Skomentuj

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  Facebook

  Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress