Krem do cery tłustej, mieszanej i trądzikowej. Zobacz, jak odpowiednio dobrać kosmetyki do swojego typu cery!

fun-20008_640Można powiedzieć, że odpowiednio dobrany krem do twarzy jest najważniejszym kosmetykiem dla kobiety. To właśnie stosowany na co dzień krem jest w stanie widocznie poprawić kondycję naszej skóry oraz zredukować ilość występujących na niej niedoskonałości. Jednak cel może zostać osiągnięty tylko w sytuacji, gdy odpowiednio dopasujemy krem do typu swojego cery. Panie przyznają, że najwięcej problemów sprawia im wybór właściwego kremu do cery tłustej, mieszanej i trądzikowej. Podpowiadamy zatem, czym powinien charakteryzować się krem do twarzy dla każdego z tych typów cery!

 

Krem matujący nie zawsze ma taki sam skład

Paniom, które mają na co dzień do czynienia ze skórą tłustą, mieszaną lub trądzikową, często wydaje się, że wszelkie ich potrzeby spełni każdy krem matujący. Oczywiście, charakterystyczną cechą, która łączy wszystkie te typy cery, jest to, że skóra ma tendencje do przetłuszczania w wyniku nadmiernej produkcji sebum przez gruczoły łojowe, dlatego większość z nas sięga w takiej sytuacji po krem matujący. Jednak prawda jest taka, że kremy matujące do cery tłustej, trądzikowej i mieszanej powinny różnić się od siebie poszczególnymi składnikami. Choć czasami bardzo ciężko jest odróżnić od siebie cerę mieszaną od tłustej i trądzikowej, to ważne, by właściwie ocenić swój typ cery, gdyż tylko w ten sposób możemy zapewnić skórze właściwą i codzienną pielęgnację.

Krem do cery tłustej

Panie, które mają na co dzień do czynienia z cerą tłustą, zmagają się zazwyczaj z nadmiernym przetłuszczaniem i błyszczeniem skóry na całej powierzchni twarzy. Skóra przybiera wtedy ziemisty i szary koloryt, zaś pory stają się widocznie rozszerzone. Choć cera tłusta ma przede wszystkim ogromne skłonności do przetłuszczania, nie oznacza to wcale, że w głębszych warstwach naskórka nie jest przesuszona, dlatego w tej sytuacji warto zdecydować się na matujący krem do cery tłustej o delikatnych właściwościach nawilżających. Przy wyborze kosmetyków do pielęgnacji cery tłustej warto zwrócić uwagę krem do cery tłustej Garnier Hydra Adapt z wyciągiem z zielonej herbaty, który zapewni tłustej cerze odświeżenie, nawilżenie oraz zmatowienie skóry.

Krem do cery trądzikowej

Skóra trądzikowa to typ cery, który bardzo przypomina cerę tłustą – również doskwiera jej nadmierne przetłuszczanie i błyszczenie, rozszerzone pory i szary koloryt, z tą jednak różnicą, że do listy typowych dla niej niedoskonałości dochodzi jeszcze trądzik. Może mieć on formę pojedynczych wyprysków lub zajmować znaczą powierzchnię twarzy, koncentrując się na czole, policzkach lub brodzie. W tym przypadku krem do cery trądzikowej powinien być bogaty w substancje, które nie tylko ograniczą nadmierną produkcję sebum, ale też zredukują zmiany trądzikowe i zapobiegną ich ponownemu pojawianiu się. Kosmetyki do pielęgnacji cery trądzikowej powinny zatem zawierać w sobie odpowiednie kwasy złuszczające, ale być jednocześnie pozbawione alkoholu – jest to składnik, który może tylko nasilić główny problem tego typu cery, czyli trądzik.

Dobry krem do cery mieszanej

Najwięcej trudności zdecydowanie przynosi paniom wybór odpowiedniego kremu do cery mieszanej. Rzeczywiście, jest to jeden z “trudniejszych” typów cery, który charakteryzuje się nadmiernym przetłuszczaniem i błyszczeniem skóry w strefie T (czoło, nos, broda), zaś przesuszaniem i skłonnościami do podrażnień w pozostałych rejonach twarzy. W związku z tym bardzo ciężko jest znaleźć takie kremy do cery mieszanej, które z jednej strony będą ograniczać nadmierną produkcję sebum przez gruczoły łojowe, z drugiej zapewniać skórze mieszanej odpowiednie nawilżenie i komfort. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest w tym przypadku stosowanie dwóch kremów o różnym działaniu na poszczególne partie twarzy – kremu nawilżającego na policzki i okolice oczu, zaś kremu matującego na strefę T.

Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

5 (4 Votes)

Summary

9,8Score

9,8

author-avatar

Zachęcamy do kontaktu wspolpraca@vitwoman.pl

Brak komentarzy do "Krem do cery tłustej, mieszanej i trądzikowej. Zobacz, jak odpowiednio dobrać kosmetyki do swojego typu cery!"

    Skomentuj

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Facebook

    Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress