Kosmetyczka poleca: jak zadbać o ciało na jesień? Wywiad z kosmetyczką Małgorzatą Drzeżdżon.

Zdecydowana większość kobiet przed nadchodzącą jesienią, a później również zimą za główny cel stawia sobie zadbanie o własne ciało i cerę. Niestety również większa część z tych kobiet tak naprawdę nie ma pojęcia od czego powinna zacząć, aby uniknąć zaniedbania i przesuszenia skóry. Pomoże nam w tym znana w blogerskim świecie kosmetyczka- Małgorzata Drzeżdżon, autorka bloga www.swiat-recenzji.pl.

fd

 

Jak zadbać o ciało na jesień?

Redakcja VitWoman: Witamy ponownie Gosiu. Tym razem wypowiesz się u nas nie tyle jako blogerka, co kosmetyczka. Jak zapewne wiesz z doświadczenia wiele kobiet przed jesienią i zimą pragnie zadbać o siebie. Powiedz proszę, z czego to wynika? Dlaczego akurat w tym okresie pragniemy o siebie zadbać?
Gosia: Dzieje się tak, ponieważ kobiety błędnie myślą, że w tym właśnie okresie skóra potrzebuje więcej uwagi. Niestety myślą błędnie, ponieważ skóra potrzebuje o każdej porze roku odpowiedniej pielęgnajcji, różni się jedynie intensywnością i składnikami zawartymi w kosmetykach. Kobiety błędnie myślą, że jak „podwójnie” zaczną dbać zimą, to będą piękne.

Redakcja VitWoman: Czy prawdą jest, że to właśnie w tym okresie nasze ciało potrzebuje szczególnej pielęgnacji?
Gosia: Tak, to prawda, chłodna temperatura nie sprzyja naszej skórze i odpowiednio do typu skóry, potrzebuje innej pielęgnacji. Niestety nie ma jednej sprawdzonej recepty, na każdy typ urody, w co bardzo dużo kobiet błędne wierzy oglądając reklamy w TV. Za to jest kilka schematów pielęgnacji na których można się skupić, ale to temat na bardzo długą rozmowę.

Jak zadbać o swój wygląd na jesień?

Redakcja VitWoman: Od czego powinnyśmy więc zacząć? Jest jakiś szczególny schemat pielęgnacji o tej porze roku?
Gosia: Priorytetem jest przede wszystkim nawilżanie. Wbrew pozorom skóra w okresie zimowym (szczególnie wrażliwa) jest bardzo podatna na odwodnienie i wysuszenie. Należy stosować kremy i balsamy nawilżające. Skórze suchej polecam masła do ciała. Przede wszystkim ważna jest także dieta i to jak dbamy o skóre od wenątrz, a nie tylko od zewnątrz. Nie należy także narażać ciała na wyziębienie, bo to może prowadzić do poważniejszych uszkodzeń skóry.

Redakcja VitWoman: Co zatem polecasz z kwestii pielęgnacji samej skóry?
Gosia: Na pewno naleźy uważać by jej nie zaziębić i w drugą stronę – by nie przegrzać. Przede wszystkim nie doprowadzić do przesuszenia i nagromadzenia się zbędnej wody w organizmie, na co kobiety sobie niestety zimą pozwalają, w efekcie czego powstaje między innymi cellulit. Dobrze jest używać kremów nawilżających na zmianę z tłustymi bądź lekko tłustymi (w zależności od typu skóry). Dobre są też olejki, takie jak: jojoba, karite, wosk pszczeli, shea, sezamowy. Wbrew pozorom zimą szczególnie też trzeba dbać o kremy z filtrem UV, niestety zimą bardziej jest skóra podatna na poparzenia słoneczne przez odbijanie od śniegu promieni słonecznych. Ważne jest też dostarczanie organizmowi niezbędnych witamin.

Redakcja VitWoman: A co z paznokciami? Włosami? Czy one również wymagają jakiejś szczególnej pielęgnacji chłodniejszą porą?
Gosia: Oczywiście, zimą włosy polecam bardziej olejować/maskować z dodatkiem witamin, ze względu na zimny klimat, są bardzo podatne na kruszenie i osłabienie cebulek, warto o to zadbać. To samo dotyczy się paznokci, należy je pielęgnować od zewnątrz jak i od wewnątrz, przykładowo łykając skrzyp.

Redakcja VitWoman: Dziękujemy za Twoje rady. Mamy nadzieję, że okażą się one przydatne dla naszych czytelniczek. I życzymy spokoju skóry podczas chłodniejszych dni.
Gosia: Ja także mam nadzieję, że się przydadzą i dziękuje bardzo za wywiad. Życzę wszystkim czytelniczkom spokojnych i przede wszystkim bardzo pielęgnacyjnych, chłodniejszych dni.

Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

5 (3 Votes)

Summary

9,0Score

9,0

author-avatar

Zachęcamy do kontaktu wspolpraca@vitwoman.pl

1 Komentarz do "Kosmetyczka poleca: jak zadbać o ciało na jesień? Wywiad z kosmetyczką Małgorzatą Drzeżdżon."

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress