Konturowanie twarzy makijażem – poznaj techniki i kosmetyki

Czy wiesz, jak wyszczuplić swoją twarz, nadać jej krągłości, ukryć jej mankamenty i wydobyć walory? Metoda kiedyś znana tylko wizażystom od kilku sezonów dostępna jest również dla wszystkich kobiet. Mowa tutaj o konturowaniu, czyli modelowaniu twarzy. Dzięki niemu rysy twarzy zostaną okiełznane, poprawiona zostanie jej symetria i uzyskamy efekt wielowymiarowości. Potrzebne są do tego tradycyjne kosmetyki, czyli podkłady, korektory, rozświetlacze i bronzery.

Określ kształt swojej twarzy

Przed przystąpieniem do konturowania zastanów się dokładnie, które elementy swojej twarzy chcesz wydobyć, a które delikatnie ukryć. Może to być uwydatnienie kości policzkowych, wyszczuplenie nosa czy poszerzenie całej twarzy. W standardowym modelowaniu twarzy za cel przyjmuje się dążenie do osiągnięcia owalnego kształtu. Sprawdź zatem, jaki masz kształt twarzy – owalny, podłużny, okrągły, kwadratowy czy trójkątny i postaraj się w wyobraźni wpisać ten kształt w idealny owal. Następnie wytupuj elementy, które w ten owal się nie wpisują i przyciemnij je. Można w tym celu zastosować bronzery albo pudry o ciemniejszym niż nasza skóra odcieniu. Pamiętaj, że standardowe użycie podkładu w jednym odcieniu spłaszcza naszą twarz, a dzięki konturowaniu nadamy jej efekt trójwymiarowości.

Zaopatrz się w dobre kosmetyki

Konturowanie twarzy wymaga zaopatrzenia się w odpowiednio dobrane kosmetyki i akcesoria. Bronzery, korektory i pędzle do twarzy ze sklepu Kontigo będą kluczowe w wykonaniu perfekcyjnego makijażu. Nie zapominajmy także o bazie, czyli odpowiednim podkładzie, który wyrówna niedoskonałości cery, korektorze, który przykryje ewentualne cienie pod oczami i pudrze transparentnym scalającym cały make up. Ważne jest, by sam bronzer nie zawierał drobinek. Do rozświetlania przeznaczone są pudry rozświetlające. Kosmetyki możemy aplikować opuszkami palców, ale wygodniejsze mogą okazać się pędzle do makijażu, które dzięki temu, że mają wyprofilowany kształt od razu zdefiniują linię konturowania.

Poznaj techniki konturowania

Generalnie wyróżniamy dwie techniki konturowania – ma mokro i sucho. Pierwsza technika należy do bardziej skomplikowanych i używa się jej raczej podczas sesji fotograficznych, gdy zależy nam wręcz na przerysowaniu twarzy, której kontur spłaszczany jest podczas użycia lamp błyskowych. Jeżeli jednak będziesz chciała spróbować tego typu konturowania, to zacznij od kupienia płynnych podkładów w różnych odcieniach i nakładaj je warstwami do osiągnięcia zamierzonego kształtu.

Konturowanie na sucho jest o wiele łatwiejsze. Przyciemniamy wybrane partie twarzy bronzerem, a rozjaśniamy jasnym korektorem w pędzelku. Ewentualnie możemy użyć pudru prasowanego w odcieniu jaśniejszym o dwa tony niż nasz naturalny i nałożyć go pędzlem do makijażu.

Jak same widzicie konturowanie nie jest takie trudne. Wystarczą podstawy wizażu, dobre kosmetyki i nasza twarz będzie wyglądała zjawiskowo. Już nie musicie martwić się tym, że wasz nos jest za szeroki czy wasze czoło za wysokie. Dziś sztuczki znane tylko wizażystom są dostępne na wyciągnięcie ręki. Zaopatrzcie się zatem w dobre kosmetyki i do dzieła!

Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

5 (4 Votes)

Summary

8,5Score

8,5

author-avatar

Zachęcamy do kontaktu wspolpraca@vitwoman.pl

Brak komentarzy do "Konturowanie twarzy makijażem – poznaj techniki i kosmetyki"

    Skomentuj

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Facebook

    Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress