Jak pomalować oczy przy użyciu jednego cienia?

Jak pomalować oczy przy użyciu jednego cienia

Najczęściej do zrobienia makijażu oczu potrzebujemy kilku cieni. Nawet przy tworzeniu najbardziej naturalnych i neutralnych make-upów może okazać się, że trzeba zastosować co najmniej dwa odcienie. Możesz jednak zrobić to przy użyciu tylko jednego koloru. Jak pomalować oczy jednym cieniem?

Jednokolorowa powieka tak naprawdę nie jest złym pomysłem. To świetne rozwiązanie, jeśli chcesz użyć jakiegoś bardziej szalonego koloru. Intensywny pomarańcz, butelkowa zieleń czy złamana czerwień – na co dzień takich kolorów się nie nosi i trudno byłoby je z czymś połączyć.

Jak pomalować oczy jednym cieniem?

Używając jednego cienia, pomaluj tylko powiekę, a raczej jej ruchomą część. Możesz lekko zaznaczyć pędzelkiem kącik oka i dolną powiekę, ale nie jest to konieczne. Tego typu makijaż jest zarezerwowany dla dziewczyn, które mają naprawdę idealny kształt oka. Jeśli musisz nieco go korygować, raczej nie będzie to dobre rozwiązanie.

Jeden cień i konturowanie

Za pomocą jednego cienia możesz także zrobić konturowanie oka i bardziej zróżnicowany makijaż. W tym wypadku teoretycznie sprawdzają się wszystkie kolory, jednak lepiej wybrać któryś z jaśniejszych i bardziej neutralnych odcieni. Lepiej sprawdzają się cienie o satynowym lub matowym wykończeniu niż błyszczące. Jednym cieniem możesz zrobić w ten sposób świetny makijaż dzienny, który nie będzie wymagał dużo czasu.

Jak pomalować oczy? Ten makijaż zakłada wykorzystanie z kilku pędzelków i gąbeczek, dzięki którym będziesz mógł uzyskać różny stopień nasycenia kolorem. Mocno zbliżone do siebie odcienie uzyskane z jednego cienia nie będą razić, a jednocześnie sprawią, że oko będzie wykonturowane i będzie wyglądało o wiele ciekawiej.

Jak pomalować oczy – konturowanie jednym cieniem

Malowanie oczu zacznij od nałożenia na powiekę cienia dużym, miękkim pędzelkiem. Nałóż go na całą ruchomą część powieki. Kiedy już to zrobisz, zamień pędzelki – sięgnij po mniejszy, płaski i lekko ukośnie przycięty. Nim nałóż cień na załamanie powieki i w zewnętrzny kącik. Małym pędzelkiem możesz nałożyć na oko o wiele bardziej skoncentrowaną dawkę koloru.

Następnie wróć do pierwszego pędzla i delikatnymi ruchami lekko zatrzyj granicę między cieniami. Będzie to wyglądało tak, jakbyś użyła dwóch różnych cieni. Jeśli jeszcze czegoś ci brakuje w tym makijażu, możesz zrobić cieniem kreskę. Należy użyć do tego mokrego cienia – wystarczy, że zwilżysz pędzelek i nim naniesiesz cień. Będzie ciemniejszy, nieco bardziej skoncentrowany i zdecydowanie bardziej wyrazisty. Kreskę zrób na linii dolnych rzęs, lekko ją wyciągając w górę, by ładnie połączyła się z kolorem wyjeżdżającym poza górną powiekę. Wytuszuj rzęsy i voilà! Makijaż jednym cieniem gotowy!

Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

0 (0 Votes)

Summary

9,9Score

9,9

author-avatar

Zachęcamy do kontaktu wspolpraca@vitwoman.pl

Brak komentarzy do "Jak pomalować oczy przy użyciu jednego cienia?"

    Skomentuj

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Facebook

    Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress