Jak dobrać konturówkę do ust?

Konturówka do ust to kosmetyk, który do dzisiaj rzadko jest używany. Ciągle bowiem panie, albo nie znają jego zalet, albo sądzą, że nie będą potrafiły wykonać ładnego rysunku wokół ust. Jednak każdy, kto choć raz użyje konturówki, doceni jej zalety. Jednym słowem konturówka do ust to kosmetyk, który warto mieć w swojej kosmetyczce. Sprawdź, dlaczego tak jest i jak ją perfekcyjnie dobrać.

jak dobrać konturówkę do ust

Konturówka do ust jest nieoceniona każdego dnia. Jednak tak jak jest nieoceniona, tak jest także niedoceniania, a to z uwagi na nieznajomość tematu. Spieszymy więc donieść, że konturówka zdecydowanie poprawia wygląd ust. To dzięki niej usta można optycznie zmniejszyć lub powiększyć. Ba… można poprawić nieco ich kształt. Kolejną zaletą konturówki jest to, że wyraźnie utrzymuje pomadkę na właściwym obszarze i zapobiega jej rozmazywaniu się. Dzięki temu cały makijaż ust jest znacznie trwalszy i może utrzymywać się cały dzień lub przez całą szaloną, wieczorną imprezę.

Ja wybrać odpowiednią konturówkę?

Aby konturówka dobrze wyglądała na ustach, musi być odpowiednio dobrana do koloru szminki. To jednak jest tylko połowa problemu, ponieważ jeden i drugi kosmetyk musi idealnie współgrać z karnacją skóry, typem urody oraz oczywiście z indywidualnymi preferencjami. Do tego wszystkiego, konturówka nie może za bardzo odbiegać kolorem od kolorytu ust. Można się zdecydować maksymalnie o wybranie odcienia o jeden stopień ciemniejszego lub jaśniejszego od ust.

Trzeba też mieć świadomość, że jeśli konturówka będzie zbyt intensywna, to nada całej twarzy nienaturalnego, sztucznego wyglądu, który może być wręcz w złym guście. Z tego więc względu trzeba bardzo uważać, dobierając odpowiedni kolor.

Jeśli usta mają być optycznie pomniejszone, to konturówka musi być nieco ciemniejsza od koloru pomadki. Jeśli jednak dążymy do powiększenia ust, to konturówka powinna być o ton jaśniejsza do wybranej szminki. Wizażyści zgodnie twierdzą, że makijaż ust w ciemniejszych kolorach sprawia, że wydają się one na mniejsze. Jasna szminka, podobnie jak błyszczyk, optycznie powiększa usta.

Jak się malować konturówką?

Makijaż ust to zwykle ostatni element całego make up’u. Aby pomadka i konturówka wyglądały na nich dobrze, usta muszą być nawilżone. Suche usta zawsze są wrogiem szminek i te zamiast je zdobić po prostu szpecą.

Malowanie ust zacząć trzeba od obrysowania ich konturówką. Rysunek ten musi być zrobiony niezwykle uważnie. Musi on być symetryczny i bardzo precyzyjny. Jeśli wcześniej nie używałaś konturówki warto troszkę potrenować. Jeżeli usta mają być powiększone, linię rysujemy tuż poza krawędzią warg. Nie warto  robić tego zbyt daleko, bo można uzyskać karykaturalny efekt. Gdy chcemy je nieco pomniejszyć, to linia powinna przebiegać w obrębie ust, tuż poniżej ich krawędzi.

Rysunek zaczynać należy od zewnętrznego kącika ust. Nigdy nie przyciska się konturówki. Rysunek wykonuje się tak, jak szkic – pociągając konturówką lekko, nawet kilkukrotnie w tym samym miejscu. Gdy usta zostaną obrysowane, przychodzi pora na pomadkę. Tę nakładamy tak, aby lekko zmieszała się z konturówką, uważając jednak, aby nie przekroczyć naszkicowanych linii. Nadmiar szminki można usunąć, przyciskając do ust chusteczkę kosmetyczną. Zarówno szminkę, jak i konturówkę warto mieć zawsze przy sobie, bo najczęściej po jedzeniu lub piciu makijaż ust wymaga poprawy.

Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

0 (0 Votes)

Summary

9,8Score

9,8

author-avatar

Zachęcamy do kontaktu wspolpraca@vitwoman.pl

Brak komentarzy do "Jak dobrać konturówkę do ust?"

    Skomentuj

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Facebook

    Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress