Jak dbać o włosy zimą?

aloha porn teen Zima jest dość ciężkim okresem dla włosów, podobnie jak dla skóry twarzy i całego ciała. To właśnie o tej porze roku włosy mogą szybciej się przetłuszczać, bardziej elektryzować, może też pojawić się łupież. Jak w związku z tym zadbać o swoją fryzurę w okresie zimowym?

Chociaż samym włosom mróz tak bardzo nie szkodzi, to jednak nie jest on obojętny dla skóry głowy. Niska temperatura powoduje, że gruczoły łojowe w skalpie zaczynają pracować wolniej, a w związku z tym włosy także przestają być pozbawione naturalnej warstwy ochronnej. Także zimą włosy mogą zacząć wypadać, ponieważ do cebulek włosowych dociera mniej ważnych składników odżywczych wskutek zwężenia naczynek krwionośnych. Jednak odpowiednia click here pielęgnacja włosów pozwoli na zmniejszenie negatywnych efektów.

follow Pielęgnacja włosów zimą

Przede wszystkim oprócz standardowego szamponu warto za każdym razem stosować odżywkę do spłukiwania, a następnie dodatkowy preparat, który będzie pokrywał włosy ochronną warstewką, na przykład może być to jedwab do włosów czy też specjalne suche olejki, które zabezpieczają włosy przed czynnikami zewnętrznymi. Poza tym source site pielęgnacja włosów powinna objąć nałożenie raz w tygodniu maski do włosów czy olejku na włosy pozostawianego na kilka godzin lub na całą noc.

iran sex girl Czapka – nosić czy nie?

Noszenie czapki zima to dość dyskusyjny temat. Chociaż przekonanie, że to przez głowę tracimy najwięcej ciepła, nie ma pokrycia w rzeczywistości, to jednak w czasie mrozów odsłonięta głowa to mniejszy komfort cieplny i większe ryzyko przeziębienia.

Ci, którzy czapek nie noszą, wskazują, że powoduje ona zniszczenie fryzury i elektryzowanie włosów. Można jednak temu zapobiegać, gdy wybierze się odpowiednio luźne czapki lub zamiast nich kurtkę z kapturem. aby zapobiegać elektryzowaniu się włosów, można regularnie płukać czapkę w płynie do płukania tkanin czy kupić specjalne spraye antyelektrostatyczne do odzieży. Warto też pamiętać, że lepszym wyborem będzie czapka z włókien naturalnych, na przykład ciepłej wełny, kaszmiru zamiast akrylu.

Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

5 (2 Votes)

author-avatar

Zachęcamy do kontaktu wspolpraca@vitwoman.pl

Brak komentarzy do "Jak dbać o włosy zimą?"

    Skomentuj

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Facebook

    Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress