Czy są farby, które kryją siwe włosy?

czy są farby, które kryją siwe włosyNa pewnym etapie życia siwe włosy pojawiają się na każdej głowie. Czasami pojedyncze z nich można dostrzec już u dwudziestolatków. Panie zawsze przeżywają ten moment, sądząc, że ich kres jest bliski. Nic bardziej mylnego. Tak łatwo w życiu nie jest.Chwila, w której siwe włosy się pojawiają, zależy od wielu czynników, a farba kryjąca siwe włosy jest dzisiaj na porządku dziennym. Zatem sprawdź, jak to jest z siwizną i sposobami na jej ukrywanie.

Zastanawiałaś się nie raz, skąd biorą się siwe włosy? Odpowiedź jest prosta. Kolor włosów zawdzięczamy melaninie, która jest produkowana przez melanocyty. Niestety te w pewnym momencie zaczynają funkcjonować nieprawidłowo, a zawartość melaniny we włosach jest coraz mniejsza. Wówczas włosy zaczynają przybierać barwę keratyny, będącej podstawowym budulcem włosów, a keratyna ma właśnie kolor białawy z domieszką beżu lub szarości, co zależy od cech osobniczych. I tak na naszej głowie pojawia się siwizna, która co prawda dodaje powagi, ale nie zawsze o to nam chodzi. Wówczas farba kryjąca siwe włosy staje się idealnym rozwiązaniem problemu.

Farba kryjąca siwe włosy

Od wieków starano się ukrywać siwe włosy. Dawniej stosowano niektóre formy siarczku ołowiu i z nich przyrządzano coś w rodzaju mikstury, której miejsce dziś zajęła farba. Wtedy jednak tą miksturą pokrywano włosy, które przyjmowały ciemniejszy kolor. Współczesne farby działają na podobnej zasadzie, ale oczywiście nie mają w swoim składzie niebezpiecznego dla zdrowia ołowiu.

Osoby o ciemnych włosach, brunetki i szatynki, najszybciej zaczynają swoją przygodę z koloryzacją siwizny. Farba kryjąca siwe włosy staje się dla nich jednym z podstawowych produktów kosmetycznych. Stuprocentowe pokrycie siwizny zapewniają w zasadzie tylko farby. Inne produkty do koloryzacji włosów, takie jak płukanki czy szampony koloryzacyjne, nie ukryją siwych włosów.

Farba kryjąca siwe włosy musi w swoim składzie posiadać odpowiednie nośniki pigmentu, które skutecznie przetransportują barwnik do wnętrza włosów. Najpopularniejszym nośnikiem był kiedyś amoniak, ale dziś odchodzi się od niego na rzecz mniej agresywnych składników. Farba kryjąca siwe włosy może zawierać elementy przyjazne dla skóry głowy i całego organizmu, takie jak monoetyloaminę. Dzięki farbie bez amoniaku można skutecznie ukryć siwiznę bez ryzyka wystąpienia podrażnień czy alergii.

Jaką farbę wybrać?

Spośród wielu farb dostępnych na rynku warto wybierać te bez amoniaku, które jednocześnie potrafią intensywnie nawilżyć. Włosy siwe wymagają zwykle intensywniejszego nawilżania, bo w ich strukturze melanina zostaje wyparta przez zwykłe powietrze, a włosy stają się bardzo suche i sztywne. Ich szorstkość sprawia, że często są trudne do opanowania. Zatem trzeba je nawilżać i odżywiać cały czas.

Warto zwrócić uwagę na Garnier Olia. To farba kryjąca siwe włosy w stu procentach, która ma jeszcze inne zalety. Przede wszystkim posiada w swoim składzie skoncentrowane olejki kwiatowe, pochodzące głównie ze słonecznika i kamelii. Dzięki temu farba po położeniu na włosy koloryzuje je i jednocześnie nawilża. Po jej spłukaniu włosy są świetnie nawilżone, gładkie i jedwabiste. Farbowane włosy należy nawilżać i odżywiać regularnie, stosując szampony i odżywki zawierające na przykład aloes, miód lub glicerynę.

Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

0 (0 Votes)

Summary

9,9Score

9,9

author-avatar

Zachęcamy do kontaktu wspolpraca@vitwoman.pl

Brak komentarzy do "Czy są farby, które kryją siwe włosy?"

    Skomentuj

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Facebook

    Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress