Co stosować na wypadanie włosów?

Wypadanie włosów nie zawsze oznacza problemy. Dziennie tracimy nawet ok. 100 włosów i jest to proces naturalny. Problem pojawia się wtedy, gdy dotyka nas nadmierne wypadanie włosów.  Jak radzić sobie z intensywnym wypadaniem włosów? Co stosować na wypadanie włosów? Co pomoże nam w walce o zdrowe i piękne włosy? Tabletki na wypadanie włosów? Szampon na wypadanie włosów? Problem wypadających włosów dotyczy coraz większej ilości kobiet. Jeżeli czujesz, że ten problem dotyczy także Ciebie, przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, co na wypadanie włosów działa najskuteczniej oraz co mówią specjaliści z zakresu kosmetologii oraz dermatologii.

Wypadanie włosów – przyczyny

Zanim zaczniemy szukać odpowiedzi na pytanie co stosować na wypadanie włosów, zastanówmy się, co jest przyczyną nadmiernego wypadania. Wypadanie włosów może być objawem wielu zaburzeń, a także nieodpowiedniego traktowania włosów. Oto najczęściej spotykane przyczyny wypadania włosów.

 • nieodpowiednia pielęgnacja – codzienne suszenie, prostowanie oraz stylizowanie włosów obciążającymi kosmetykami, zdecydowanie wpływają na ich osłabienie. Dodatkowo, z biegiem czasu, niekorzystna może okazać się zbyt częsta koloryzacja włosów, szczególnie ta wykonywana amatorsko w domu.
 • zła dieta – brak odpowiedniej diety, a co za tym idzie – nie dostarczanie do organizmu odpowiednich składników odżywczych bardzo często objawia się właśnie utratą sporej ilości włosów.
 • złe nawyki – zbyt częste nadużywanie alkoholu oraz wdychanie dymu papierosowego wpływa na zatruwanie organizmu. Tak samo szkodliwe jest spożywanie jedzenia w którym zawarte są sztuczne barwniki oraz konserwanty.
 • zaburzenia hormonalne – są jedną z najczęściej wykrywanych przyczyn nadmiernej utraty włosów. Zarówno zbyt mała ilość estrogenu jak i nadwyżka męskich hormonów, może spowodować znaczną utratę włosów, a nawet łysienie.
 • stres – długotrwały stres oraz silne przeżycia, takie jak śmierć bliskiej osoby, mogą sprawić, że włosy zaczną wypadać w niepokojących ilościach.
 • anemia – brak żelaza, a w konsekwencji niedokrwistość objawia się nadmiernym wypadaniem włosów.

Co stosować na wypadanie włosów?

Jeżeli znasz już przyczyny nadmiernego wypadania Twoich włosów, możesz zadać sobie pytanie – co stosować na wypadanie włosów. Analogicznie do wymienionych wcześniej przyczyn, możesz podjąć kilka istotnych kroków. Wszystkie z nich, poza kuracją hormonalną, możesz stosować jako wsparcie kondycji Twoich włosów, nawet jeżeli te nie wypadając w niepokojących ilościach. Warto również zakupić szampon na wypadanie włosów, który wspomoże kurację wzmacniającą włosy.

 • odżywiaj się zdrowo – jedz dużo warzyw i owoców. Zadbaj o to, aby dostarczać do organizmu niezbędne witaminy i pierwiastki, w tym przede wszystkim: witamina A, C , E, D, F, K, witaminy z grypy B, żelazo, magnez, cynk.
 • unikaj stresu – oczywiście brzmi to trochę zabawnie, jednak są pewne techniki relaksacyjne, które regularnie stosowane wpływają pozytywnie na obniżenie podatności na stresowe sytuacje.
 • używaj odpowiednich kosmetyków – o poradę zapytaliśmy specjalistów Vichy, który zaprezentowali nam  innowacyjny szampon energetyzujący, wspierający kurację na wypadanie włosów.

Więcej odpowiedzi na pytanie co stosować na wypadanie włosów znajdziesz klikając w poniższy link. Dowiedz się, co o problemie wypadających włosów mówią profesjonaliści.

Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

0 (0 Votes)

Summary

9,9Score

9,9

author-avatar

Zachęcamy do kontaktu wspolpraca@vitwoman.pl

Brak komentarzy do "Co stosować na wypadanie włosów?"

  Skomentuj

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  Facebook

  Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress