Cellulit i Cellulitus – czy to jest to samo?

Cellulit, Cellulite, Cellulitis- wszystkie te nazwy brzmią niemal identycznie i bardzo często są ze sobą mylone. Okazuję się bowiem, że cellulit to nie to samo co cellulitis, mimo, że naprawdę całkiem spora część internautów dałaby sobie obciąć rękę, że pod tymi dwoma pojęciami kryje się problem pomarańczowej skórki. Muszę Was rozczarować. Cellulitis i cellulit– to dwa całkiem różne i dalekie sobie w praktyce pojęcia. Czym więc naprawdę jest cellulit, co określamy mianem cellulitus?

Oba pojęcia brzmią niepokojąco podobnie i wstyd się przyznać, ale sama do niedawna byłam jedną z osób przekonanych o tym, że pod tymi nazwami kryje się po prostu cellulit. I zapewne jak zdecydowana większość z Was nie miałabym już przysłowiowej ręki, gdybym zgodziła się na jakiś durny zakład.

orange_cellulite

CELLULIT.

Cellulit, potocznie nazywany również często „pomarańczową skórką”, jest problemem skórnym, który dotyka miliony kobiet na całym świecie. Na powierzchni skóry tworzą się nieprzyjemne w dotyku grudki, do złudzenia przypominające właśnie skórę pomarańczy. Cellulit wygląda naprawdę nieładnie, w związku z czym wiele kobiet traci pewność siebie i rezygnuje z życia towarzyskiego, krótkich spódniczek, obcisłych spodni, czy wyjść na basen. Problem cellulitu jest niezwyke powszechny, właściwie każdego dnia kilka kobiet na świecie uświadamia sobie, że i ona została dotknięta tym problemem. Sposobów na walkę z cellulitem jest całe mnóstwo. Zarówno są to domowe sposoby na cellulit, jak i kosztowne zabiegi w spa. Firmy farmaceutyczne proponuja nam również różnego rodzaju suplementy, kremy, żele, oraz ciekawe urządzenia, których stosowanie ich zdaniem pozwala zmniejszyć, a często i zniwelować problem cellulitu, bez względu na jego pochodzenie. Hitem ostatnich miesięcy są bańki chińskie, które używane są w salonach SPA. Teraz jednak można kupić je w sieci i samodzielnie dokonywać zabiegów w domu.

CELLULITIS.

Wbrew pozorom, to naprawdę nie to samo co cellulit. Pod tą niezwykle podobną nazwą kryje się jednak dużo gorszy problem, jakim jest zapalenie tkanki łącznej skóry. Cellulitis jest chorobą skóry, oraz tkanki podskórnej, która swoje podłoże zawdzięcza infekcji bakteryjnej.  Cellulitisu często nabawić można się zaraz po jakiejś ranie, ukąszeniu, czy poparzeniu odsłoniętych części ciała. Jak rozpoznać cellulitis? Objawia się bardzo czerwoną, wręcz bordową skórą, ogromnym bólem, oraz pieczeniem skóry. Dodatkowo podczas choroby, osoba zakażona może narzekać na nudności, bóle głowy i wymioty, często również na gorączkę. Jeżeli zapalenie nie jest leczone, bardzo łatwo przedostaje się wgłąb ciała, pod tkankę skórną, aż do obiegu limfatycznego. Jedynym sposobem walki z cellulitisem jest dożylne, bądź doustne podanie antybiotyku. Cellulitis jest problemem dużo poważniejszym w konsekwencjach niż cellulit.

Polub i udostępnij:

author-avatar

Zachęcamy do kontaktu wspolpraca@vitwoman.pl

Brak komentarzy do "Cellulit i Cellulitus - czy to jest to samo?"

    Skomentuj

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Facebook

    Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress