Permen Repro – co warto wiedzieć o męskiej płodności

Tematy związane z męską sferą intymną to zawsze bardzo delikatny obszar. Nie da się ukryć, że mężczyźni są o wiele bardziej drażliwi i wrażliwi na tym punkcie. Tymczasem zagadnienia takie jak udane pożycie seksualne oraz możliwość zapłodnienia kobiety stają się dziś poważnym wyzwaniem. Niestety płodność mężczyzn również mocno ucierpiała na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci. Można powiedzieć, że to cena, jaką panowie płacą za rozwój i postęp cywilizacyjny.

permen-repro

Statystyki mówią, że przyczyny niepłodności po stronie mężczyzn są równie częste, jak i trudności kobiet z zajściem w ciążę. Pocieszeniem może być fakt, że współczesna medycyna ma obecnie rozwiązania na wiele męskich problemów w tym zakresie. Warto także wiedzieć, że każdy może pozytywnie wpływać nie tylko na potencję, ale i na płodność.

Cywilizacja nie oszczędza męskiej płodności

Badania nie kłamią – jakość spermy zdecydowanie się obniża, a to przecież jeden z najistotniejszych czynników warunkujących męską płodność, czyli zdolność do zapłodnienia kobiety. Nie będzie to specjalnie odkrywcze ani odosobnione stwierdzenie, ale wpływa na to przede wszystkim postęp cywilizacyjny. Począwszy od zanieczyszczenia środowiska, niezdrowej diety, wszechobecnej chemii, po tempo życia i nieodłączny stres. Dlatego coraz częściej mówi się o tym, że do powiększenia rodziny świadomie przygotowuje się nie tylko kobieta, ale również przyszły ojciec. I nie chodzi tu o skupienie się na większych dochodach, żeby zarobić na dom. Tak naprawdę planując dziecko należałoby „odpuścić sobie”, dać sobie czas i przestrzeń na spokojniejszy i zdrowy tryb życia.

Ważna jest ilość i jakość

Przyjrzyjmy się bowiem czynnikom, które mają bezpośredni i pośredni wpływ na płodność mężczyzny. Są to przede wszystkim:

 • ilość spermy w ejakulacie (optymalnie co najmniej 39 milionów plemników w wytrysku),
 • jakość plemników (najlepiej jeśli przynajmniej 4% plemników jest w odpowiedniej formie – ruchliwość, budowa),
 • skład spermy (plemniki powinny być wolne od drobnoustrojów i zawierać odpowiednie substancje odżywcze)

Ale te czysto „techniczne” kryteria są powiązane z wieloma obszarami życia mężczyzny. W dużym skrócie można powiedzieć, że na szeroko rozumianą jakość spermy wpływa tryb życia, stosowanie używek, dieta, stres, napięcie psychiczne, kondycja i aktywność fizyczna oraz… temperatura. Chodzi tu oczywiście o ciepłotę okolic męskich genitaliów, a konkretnie jąder.

Jak poprawiać płodność na co dzień

Aby poprawić płodność niezbędna może być korekta, a nawet mała rewolucja w trybie życia. Przyszły ojciec musi być zdrowy, sprawny i wypoczęty zanim jeszcze dojdzie do zapłodnienia. Są to bowiem czynniki, które w dużej mierze warunkują wspomnianą wcześniej jakość nasienia. Alkohol, niezdrowa dieta, papierosy, zarwane noce, godziny przed monitorem – to nie sprzyja męskiej płodności. W tym miejscu nie można także zaspomnieć o stresie, który generalnie nie wpływa dobrze na nasz organizm. Pamiętajmy o tym, że depresje, nerwice, stresy to także wróg potencji, bez której ani rusz w kierunku powiększenia rodziny.

Na stronie producenta suplementu Permen Repro czytamy o kolejnym, jakże istotnym zagrożeniu dla męskiej płodności, jakim jest przegrzewanie jąder. Brzmi to może dziwnie, ale tak naprawdę wielu panów na co dzień w ten sposób osłabia swoje nasienie. Pamiętajmy zatem, że temperatura jąder powinna być nieco niższa niż reszty ciała. Ciepłotę w tym obszarze podnoszą tak oczywiste sytuacje, jak sauna, gorące kąpiele, opalanie się, ale także codzienne czynności. Na przykład noszenie obcisłych spodni oraz bielizny, siedzący tryb życia, czy nagminna praca z laptopem ułożonym w okolicach genitaliów

Dieta przyszłego taty

Nie po raz pierwszy sprawdza się stwierdzenie, że jesteś tym co jesz. Wiele ciekawych informacji na temat można znaleźć np. na stronie producenta znanego „męskiego” suplementu, jakim jest Permen. W szerokim asortymencie jest też Permen repro – dedykowany panom zdecydowanym na powiększenie rodziny.

Wracając do męskiej diety – najistotniejsze jest dostarczanie składników, które pozytywnie wpływają na potencję oraz płodność, np. witamin:

 • A – zawarta np. w mleku, rybach, jajkach, wątrobie wieprzowej, marchewce i maśle,
 • B6 odpowiedzialna za gospodarkę hormonalną, a znajdziemy ją w mięsie, zbożach, ziemniakach,
 • C to przeciwutleniacz zawarty np. w czarnej porzeczce, cytrusach, papryce,
 • E – antyoksydant, występuje  w olejach, migdałach, orzechach.

Niezbędne są też minerały, takie jak:

 • Cynk – w pestkach dyni, kakao, wątróbce, kaszy gryczanej,
 • Selen – źródłem są ryby, jaja, kasza gryczana, kakao, wieprzowina,
 • Miedź – znajdziemy ją w kakao, pestkach słonecznika, pestkach dyni, orzechach, migdałach.

Zwracamy też uwagę na zdrowe ekstrakty roślinne, np. na:

 • Macę – znany afrodyzjak, stymuluje płodność, witalność,
 • Witanię ospałą – utrzymuje prawidłową liczbę i ruchliwość plemników, pomaga w stanach  napięcia nerwowego i psychicznego,
 • Storczyk męski – poprawia jakość spermy,
 • Szafran uprawny – stymuluje erekcję, poprawia jakość nasienia.

Oczywiście warto postawić na dobrą dietę i skorygować złe nawyki. Dobrym rozwiązaniem jest też odpowiednia suplementacja. Szczególnie, że wiele osób nie znajduje czasu na zdrowe „kucharzenie” i pięć zbilansowanych posiłków w ciągu dnia. Tu w sukurs przychodzi właśnie Permen Repro oparty o składniki naturalne. Jest to preparat do długotrwałej suplementacji, który należy zacząć zażywać odpowiednio wcześniej. Zawiera komplet składników niezbędnych dla potencji i jakości nasienia, ale też ogólnie dla dobrej kondycji organizmu. Są to np. witaminy, minerały, wyciągi roślinne (storczyk męski, cynk, witania ospała, maca). Więcej informacji na temat składu i spektrum działania można znaleźć na stronie http://www.permen.pl/permen-repro.html.

Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

3.8 (4 Votes)

Summary

9,8Score

9,8

author-avatar

Zachęcamy do kontaktu wspolpraca@vitwoman.pl

Brak komentarzy do "Permen Repro – co warto wiedzieć o męskiej płodności"

  Skomentuj

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  Facebook

  Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress