Naszym zdaniem – Nikon Coolpix S3100.

Nikon Coolpix S3100 opinie ma różne. Jedni twierdzą, że to świetni aparat, inni z kolei uważają, że to zwykła cyfrówką, która niczym szczególnym nie różni się od aparatów innych wiodących firm. Aparat trafił w moje ręce po dłuższym zastanowieniu. Czy jestem z niego zadowolona? Czy poleciłabym go innym? A może Nikon Coolpix S3100 jest najgorszym aparatem jaki miałam kiedykowolwiek w ręce?

Kiedy padł mi aparat umarła również spora część mnie. Zabrakło mi chęci do życia i codziennych czynności… No, może nie dosłownie, ale problem był naprawdę spory. Zdjęcia robię odkąd pamiętam- codziennie przynajmniej kilka. Teraz są to zazwyczaj zdjęcia mojego dziecka, kiedyś jednak fotografowałam dosłownie wszystko. Nie jestem fotografem z zawodu, nie jestem nawet pasjonatką- po prostu lubię utrwalać magiczne chwile na zdjęciach. Markę Nikon obserwowałam od dawna i nie wiedzieć dlaczego- od zawsze ich aparat był szczytem moich marzeń.

Nip 001

Klamka zapadła- musiałam kupić nowy aparat. Szukałam czegoś niedrogiego, a zarazem chciałam, aby aparat robił dobre zdjęcia. Posiłkując się różnymi opiniami postawiłam na aparat Nikon CoolPix S3100.

Czym cechuje się ten aparat?
-Aparat jest niezwykle cienki! Smukły korpus osiąga jedynie niespełna osiemnaście i pół mm!
-Ogromnym plusem aparatu jest również jego niska waga- wraz z akumulatorem, oraz kartą SD aparat waży zaledwie sto osiemnaście g!
-Po pełnym naładowaniu akumulatora wykona on około dwustu dwudziestu zdjęć.
-Aparat posiada szerokokątny obiektyw z pięcio-krotnym zoomem optycznym.
-Możliwe jest nagrywanie filmów w rozdzielczości HD (720 p).

Nip 003 (1)

A jak Nikon Coolpix S3100 spisuje się w praktyce?

Poszukiwałam aparatu lekkiego, małego, ale i funkcjonalnego. Bardzo zależało mi na przyzwoitej jakości zdjęć, których poprawianie nie zajmie mi kilku godzin. Nie ukrywam, że wybierając aparat kierowałam się również jego designem. Uwielbiam rzeczy nietuzinkowe, ładne, eleganckie i po prostu inne. Przy tym wszystkim ogromny nacisk kładę również na prostotę i łatwość obsługi.

I taki właśnie jest Coolpix S3100– niezwykle prosty w obsłudze, lekki, bardzo poręczny. Zdjęcia jakościową są naprawdę dobre. I byłabym z niego naprawdę w pełni zadowolona, gdyby nie dwie sprawy. Po pierwsze- po zrobieniu zdjęcia, należy odczekać kilka sekund przed zrobieniem kolejnego i z tego tytułu często tracę fajne ujęcia. Drugą wadą aparatu jest brak możliwości ustawienia lampy błyskowej. Inaczej- opcje są dwie: zdjęcie bez flesh’a, albo dostosowanie automatycznie wedle uznania sprzętu. Często z tego właśnie powodu zdjęcia wychodzą zbyt ciemne.

Polub i udostępnij:

author-avatar

Zachęcamy do kontaktu wspolpraca@vitwoman.pl

Brak komentarzy do "Naszym zdaniem - Nikon Coolpix S3100."

    Skomentuj

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Facebook

    Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress