Deszczowa chmurka Plui.

Dzieciaki uwielbiają się bawić i to nie podlega żadnej dyskusji. Gdyby tylko mogły- bawiły by się przez cały czas- podczas jedzenia, przebieranie i… Podczas kąpieli. Z tym ostatni nie ma problemu, bowiem dostępny jest cały wachlarz różnego rodzaju zabawek kąpielowych. Zabawki kąpielowe to coś, dzięki czemu codzienny rytuał zamieni się w niepowtarzalną przygodę. Czy deszczowa chmurka Plui jest jedną z tych zabawek? A może to zwykły kit?

IMG_3989

Deszczowa chmurka Plui jest jedną z nowości firmy wśród zabawek kąpielowych. Jej fenomen polega na tym, że po zanurzeniu w wodzie napełnia się, a następnie przez mniejsze otworki z chmurki pada wodny deszcz. W przeciwieństwie do pozostałych zabawek tej marki- chmurka Plui wykonana jest z plastiku, w efekcie czego nie jest giętka jak pozostałe produkty Plui. Jednak w zamian za to, chmurkę możemy otworzyć- rozdzielając ją na dwie części, dzięki czemu nie będziemy mieli najmniejszych problemów z jej osuszeniem. Co ważne, chmurka w swoim składzie nie zawiera ani lateksu, ani BPA- jest zatem całkowicie bezpieczne dla naszego malucha. Zadaniem chmurki Plui jest rozbudzenie zmysłów i ciekawości dziecka. W świetny sposób obrazuje równiez prawa fizyki: jeśli napełnioną wodą chmurkę wyjmiemy z wody, jednocześnie zatykając główny otwór palcem- nie wydostanie sięz niej ani jedna kropelka wody; dopiero po ściągnięciu palca z górnego otworu- woda zacznie się z niej swobodnie wydobywać, do złudzenia przypominając spadający z nieba deszcz.

IMG_3988

A jak deszczowa chmurka Plui sprawdziła się w praktyce?

Kiedy kupiliśmy chmurkę, moje dziecko miało niespełne półtorej roku. Z entuzjazmem pokazałam ją dziecku zaraz po wsadzeniu do wanny. Wspólnie napełniliśmy chmurkę wodą i przyglądaliśmy się spadającym jej kropelkom. Dziecko kilkakrotnie próbowało samo napełniać zabawkę, oczwiście z pozytywnym efektem. Uśmiech był, jednak szału nie było. Syn parę razy napełnił chmurkę, popatrzył sobie i rzucił ją w kąt na poczet tradycyjnej, żółtej kaczuszki kapielowej. Chmurka Plui długo leżała i cierpiała z powodu braku zainteresowania. Uwierzcie, że naprawdę gotowa byłam spisać ją na straty, gdyby nie fakt, że kiedy syn skończył dwa latka- ponownie się nią zainteresował. W ciężkim szoku byłam, kiedy widziałam jak wielką radość sprawia deszczowa chmurka i zabawa z nią! Polewał sobie nogi, rączki, oblewał wodą pozostałe zabawki kąpielowe.

IMG_3995

Reasumując: wszystko zależy od wieku i stopnia zainteresowania malucha. Jedno dziecko po minucie rzuci chmurkę w kąt, a inne będzie bawić się nią godzinami.

Polub i udostępnij:

author-avatar

Zachęcamy do kontaktu wspolpraca@vitwoman.pl

Brak komentarzy do "Deszczowa chmurka Plui."

    Skomentuj

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Facebook

    Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress