Zakupy online? Plusy i minusy

Zakupy spożywcze w sieci są świetnym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie wygodę, nie lubią stać w kolejce do kasy i wracać do domu niczym obładowany wielbłąd. Coraz więcej konsumentów decyduje się na zakupy online, oszczędzając przy tym czas – w końcu to tylko kilka kliknięć i pozostaje nam wyczekiwać kuriera.

Zalety zakupów przez internet

Osoby, które decydują się na zakup artykułów spożywczych przez internet wymieniają zazwyczaj więcej plusów tego rozwiązania. Zdecydowana większość dostrzega te same zalety i to one przemawiają za zakupami online. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup w którymś ze sklepów powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że nie wszystko uda nam się kupić. Dla przykładu: jeśli sklep ma swoją siedzibę w Warszawie to niemożliwym będzie zamówienie serka Bakuś, czy innych produktów, które wymagają przechowywania w chłodniejszej temperaturze – z dostawą do Gdańska, czy Poznania.

Do zalet kupowania w sieci możemy zaliczyć przede wszystkim:
• Mamy dostęp do ogromnej ilości produktów i nie musimy przy tym odwiedzać kilka sklepów. Wystarczy usiąść wygodnie w fotelu i wrzucić do wirtualnego koszyka produkty, które nas interesują.
• Nie musimy tracić czasu na szukania tych produktów w sklepowych alejkach, co bywa szczególnie uciążliwe przy większych marketach i sklepach sieciowych.
• Oszczędzamy pieniądze! Zakupy online często wiążą się z większymi promocjami niż zakupy, których dokonujemy stacjonarnie. Dodatkowo, bardzo często mamy możliwość wyzerowania kosztów dostawy, w przypadku większego zakupu.
• Kto z nas lubi stać w długich kolejkach? Zakupy w sieci umożliwiają nam wybór wszystkich, interesujących nas produktów bez długiego wyczekiwania w kolejce do kasy. To nie tylko bardzo wygodne, ale i pozwala nam zaoszczędzić czas, który możemy potem poświęcić na przyjemniejsze i ważniejsze sprawy.

Minusy zakupów online

Niestety, zakupy online nie są dla wszystkich idealnym rozwiązaniem, przede wszystkim ze względu na to, że zakupionego towaru nie otrzymujemy od razu. Czasem czas oczekiwania to nawet trzy dni robocze, w efekcie czego zakupy online nie sprawdzą się w sytuacji, kiedy potrzebujemy czegoś „na już”, bo akurat zabrakło nam produktu do przygotowania posiłku.

Robiąc zakupy w sieci nie mamy również możliwości dokładnego obejrzenia produktu – co w przypadku świeżych owoców i warzyw może być nieco kłopotliwe – doskonale wiemy przecież, że produkt produktowi nierówny.

Decydując się na zakupy w sieci powinniśmy sprawdzić, czy przysługuje nam możliwość darmowego zwrotu. Warto również pokusić się o sprawdzenie opinii o sprzedawcy i jeśli nic nie wzbudzi naszych podejrzeń – dokonać zakupu. W końcu zdecydowanie wygodniej jest otworzyć drzwi kurierowi, który dostarczy nam spory zapach napojów i innych produktów, niżeli samemu dźwigać i stracić sporo czasu w kolejce w markecie.

Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

5 (2 Votes)

Summary

9,9Score

9,9

author-avatar

Zachęcamy do kontaktu wspolpraca@vitwoman.pl

Brak komentarzy do "Zakupy online? Plusy i minusy"

    Skomentuj

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Facebook

    Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress