Poszukiwana pomoc domowa

Warto mieć kogoś, kto pomoże Ci się wywiązać z obowiązków domowych. Taką osobą może być właśnie pomoc domowa.

Znajdź czas dla siebie

Jesteś ciągle zagoniona? Zmęczona? Praca, obowiązki rodzinne pochłaniają Ci sporo czasu, nie wspominając już o tym, że konieczna jest systematyczna dbałość o dom. Dlatego też, warto znaleźć rozwiązanie, które pozwoli Ci „wygrać” trochę czasu wolnego. Dobrym rozwiązaniem będzie znalezienie kogoś, kto przejmie obowiązki domowe – gotowanie, pranie, sprzątanie. Pomoc domowa może zająć się tym wszystkim, a w tym czasie Ty odpoczniesz, spędzisz czas z najbliższymi, znajdziesz trochę czasu dla siebie.

Gdzie szukać pomocy domowej

Warto popytać wśród znajomych. Być może znają kogoś, z kogo usług już nie korzystają, ale uważają, że jest to osoba godna polecenia. Kiedy zatrudnia się pomoc domową, warto jest mieć rekomendację poprzedniego pracodawcy. Dobrą opcją jest też znalezienie kogoś za pomocą portalu www.pomocedomowe.pl. Jest on bazą osób, które poszukują zatrudnienia właśnie jako pomoc domowa. Dodatkowo, zapoznać się również można z opiniami innych użytkowników portalu, co pomoże wybrać najodpowiedniejszego kandydata. Takie opinie, z powodzeniem mogą zastąpić właśnie tradycyjne rekomendacje. Już na etapie szukania pomocy przez portal, dosyć szczegółowo określić można kryteria. Coraz rzadsze są już ogłoszenia w prasie, ale nie zaszkodzi spróbować poszukać i tam.

Zakres obowiązków

Jaki będzie zakres obowiązków pomocy domowej? Wszystko zależy od indywidualnych ustaleń, które warto poczynić już na samym początku współpracy. Pomoc domową można w związku z tym zatrudnić w różnym wymiarze godzin. Na przykład na jeden dzień w tygodniu, jeśli potrzebujesz tylko regularnego sprzątania lub nawet na co dzień, jeśli w zakres obowiązków miałoby też wchodzić na przykład gotowanie. Warto też ustalić jaki jest stosunek zatrudnianej osoby do dzieci i zwierząt, jeśli mamy na przykład psa czy kota. Trudno będzie raczej wytłumaczyć zwierzęciu, że ma nie zbliżać się do kogoś, kto przebywa w naszym domu.

Co ustalić przed zatrudnieniem

Jakie warunki trzeba przedyskutować jeszcze przed podjęciem współpracy? Przede wszystkim, ustal stawkę – miesięczną, bądź godzinową, w zależności od tego w jakim wymiarze zatrudniasz daną osobę. Koniecznie trzeba się dogadać co do ewentualnych obowiązków dodatkowych – na przykład mycie okien, dbałość o ogród (podlanie roślin, czy czyszczenie mebli ogrodowych). Dużo łatwiej jest już na początku współpracy rozszerzyć zakres obowiązków, niż potem zmieniać zasady, wynikające z umowy.

Rozmawiaj z pomocą domową

Pomoc domowa często jest prawie niewidzialna. Wykonuje szybko swoje obowiązki i znika. Zdecydowanie warto jednak porozmawiać z osobą, którą zatrudniasz. Po pierwsze dlatego, żeby poznać trochę człowieka, który spędza pewien czas w Twoim domu. Po drugie, pomoc domowa często może Ci podsunąć różne wskazówki dotyczące dbania o dom, które mogą się przydać. Na przykład dotyczące prasowania ubrań. Wiedziałaś, że tkaniny wygładzi powieszenie ich na około kwadrans w zaparowanej łazience? Albo potraktowanie ich roztworem octu i pozostawienie do wyschnięcia. Czasem, niektóre zagniecenia wystarczy spryskać wodą, wygładzić dłonią i zostawić do wyschnięcia. Takie domowe sposoby na różne problemy znane są na pewno pomocy domowej, która niejednokrotnie może podsunąć Ci jakiś dobry pomysł. Warto więc poobserwować i czasem o coś zapytać.

Pomoc domowa może naprawdę zmienić na lepsze Twój plan dnia, dlatego warto już dziś zastanowić się nad jej zatrudnieniem.

Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

0 (0 Votes)

Summary

9,4Score

9,4

author-avatar

Zachęcamy do kontaktu wspolpraca@vitwoman.pl

Brak komentarzy do "Poszukiwana pomoc domowa"

    Skomentuj

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Facebook

    Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress