Odżywki przedtreningowe – dlaczego warto z nich korzystać!

Istnieje ogromna ilość suplementów diety dedykowana sportowcom gdzie każda z nich ma mieć kompletnie inne zadanie ale cel zazwyczaj jest ten sam – widoczne efekty po treningu w postaci zwiększonej masy mięśniowej czy mniejszej ilości kilogramów w pasie. Jednakże, są też produkty, które są mocno nastawione na to, byśmy w ogóle ten trening odbyli i byśmy mieli odpowiednią ilość energii na jak najlepsze wykonanie go. Tutaj mówimy właśnie o odżywkach przedtreningowych. W tym artykule dowiecie się dokładnie czym takie suplementy są, jaki mają na nas efekt i czy są bezpieczne dla zdrowia. Zapraszam!

Odżywki przedtreningowe są zazwyczaj zbiorem określonych suplementów, które mają mieć na nasz organizm określony efekt. Głównie chodzi o to by móc dostarczyć istotne składniki odżywcze przed rozpoczęciem treningu, dzięki czemu ostateczny efekt będzie o wiele bardziej widoczny. Dodatkowo, wpływa również na dostarczenie energii przez co będziemy na pewno w stanie ćwiczyć. Skład takich suplementów jest bardzo często zależny od producenta. Poniżej przedstawię kilka standardów z którymi macie okazję się spotkać oraz to, jaki mają wpływ na nasz organizm:

 1. Kofeina – kojarzona głównie z kawą, posiada w sobie wiele pozytywnych aspektów, które nas wspomogą, jak zmniejszenie odczucia zmęczenia, powstrzymanie uczucia głodu, zachowanie glikogenu mięśniowego czy nawet zwiększenie poziomu adrenaliny. Ta ostatnia cecha głównie tyczy się osób, które nie piją kawy w dużych ilościach
 2. Tauryna – zazwyczaj kojarzy się jedynie z napojami energetycznymi. Jest to jeden z aminokwasów endogennych, który również ma wspomóc nasz trening poprzez zwiększenie naszej wytrzymałości. Plus, jako ciekawostka – odpowiednia suplementacja tauryną może być również dobra dla naszego serca!
 3. Guarana – roślina, która posiada w sobie kofeinę. Jest jednak wyjątkowa ponieważ o wiele dłużej działa w porównaniu do innych środków. Również dostarcza energii, oraz może wpłynąć pozytywnie na utratę tkanki tłuszczowej

Poza składnikami, które mają dodać nam energii odnajdziemy również inne rzeczy jak kreatyna (wpływa na budowę mięśni), aminokwasy BCAA (eliminuje zmęczenie) czy przeróżne witaminy jak witamina B6, B12 i C. Ostatecznie bardzo często to zależy od tego, co producent uważa za przydatne w takim suplemencie. Warto z tego powodu jest czytać etykiety i zastanowić się nad tym, czy dany produkt zawiera w sobie to, czego osoba potrzebuje w danym momencie.

Czy odżywki przedtreningowe są zdrowe?

Jeśli widzimy na danym produkcie legalne i naturalne produkty to głównie nie mamy się o co martwić. Takie rzeczy jak kofeina czy tauryna zostały przebadane ogromną ilość razy i są uznawane za ogólnie bezpieczne. Co najwyżej warto jest mieć na uwadze to, ile prócz tego tak naprawdę tej kofeiny spożywamy. Nie licząc kawy, odnajdziemy ją w przeróżnych, innych produktach jak chociażby napoje gazowane. Jeśli przesadzimy z ilością to możemy przez to natrafić na bezsenność czy przyspieszenie akcji serca. Jeśli tylko będziemy przyjmować suplement z rozwagą i z zalecaną ilością to nie musimy się o nic martwić.

Podsumowanie

Odżywki przedtreningowe bardzo często są polecane osobom, które nie mają czasu w przeciągu dnia by zadbać o pełne przygotowanie do treningu. Taki suplement ma za zadanie zawierać w sobie wszystko, co jest nam potrzebne by osiągnąć efekty potreningowe. Dodatkowo, energia pochodząca z dobranych składników pomoże nam w ogóle ten trening rozpocząć.

Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

5 (1 Votes)

Summary

9,6Score

9,6

author-avatar

Zachęcamy do kontaktu wspolpraca@vitwoman.pl

Brak komentarzy do "Odżywki przedtreningowe - dlaczego warto z nich korzystać!"

  Skomentuj

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  Facebook

  Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress