Obrazy z kwiatami – znany motyw w niecodziennej odsłonie

Dekorujesz właśnie swoje mieszkanie i zastanawiasz się po jakie ozdoby sięgnąć? Szukasz czegoś klasycznego, ale jednocześnie oryginalnego? Obrazy z kwiatami polnymi, egzotycznymi lub w wazonie będą strzałem w dziesiątkę!

Kwiatowe motywy dekoracyjne, niezależnie od tego, czy prezentują elegancki bukiet w wazonie czy kolorową, sielską łąkę, są jednym z najczęściej wybieranych wzorów do aranżacji wnętrz. Są nie tylko uniwersalne i ponadczasowe, ale przede wszystkim piękne i wdzięczne. Warto jednak mieć na uwadze, że łatwo popaść w sztampowe i dość banalne przedstawienia. Poprosiliśmy więc specjalistę z portalu Redro.pl o to, by wskazał nam ciekawe i oryginalne propozycje.

Kwiaty to jeden z najpopularniejszych motywów. W różnych odsłonach towarzyszą nam praktycznie przez cały czas. Czasami dekoratorzy wnętrz i projektanci mody dopuszczają do głosu egzotyczne gatunki jak orchidee i passiflory, innym razem skupiają się na naszych rodzimych, polnych roślinach, a gdy i to im się znudzi, wracają do korzeni inspirując się kwiatowymi ornamentami ze sztuki ludowej. To niebywałe bogactwo wzorów sprawia, że możemy przebierać we floralnych obrazach jak w ulęgałkach. I właśnie tutaj należy zachować czujność. Jeśli nie chcemy by w naszym wystroju zapanowała nuda, wystrzegajmy się najbardziej popularnych przedstawień takich jak czerwone róże czy polne kwiaty w glinianym wazonie. – poradził nam specjalista z dekoratorskiego portalu.

Na jaki więc zdecydować się obraz? Kwiaty powinny należeć do rzadko spotykanego gatunku, a jeśli ukazują ten dobrze znany, powinien być zaprezentowany w zupełnie nietypowy sposób. Oto garść najciekawszych propozycji.

Odświeżamy kwiatowe motywy

https://redro.pl/fototapeta-bukiet-kwiatow-floral-ramki-rozkwitac-kartke-z-zyczeniami-,67962956

Wbrew pozorom wystarczy naprawdę niewiele by sztampowy obraz – kwiaty w wazonie lub fioletowe pole lawendy – z nudnego i dość banalnego motywu przekształcił się w prawdziwe dzieło sztuki. Odpowiedni kadr lub artystyczny filtr będzie kluczem do naszego aranżacyjnego sukcesu.

 • Makrofotografia – rzadko zdarza nam się przyglądać rosnącym na polanie kwiatom. Podziwiamy malowniczy widok nie rozkładając go jednak na czynniki pierwsze. A gdybyśmy zatrzymali się na chwilę i zajrzeli w głąb każdego pączka lub dzwoneczka okazałoby się, że czeka tam na nas zupełnie nowy mikrokosmos. Obrazy ukazujące kwiaty w postaci makrofotografii to znakomity sposób na to by znany wszystkich gatunek przedstawić w zaskakującej formie. Widziane z bliska puszyste główki dmuchawca, na których zebrała się poranna rosa lub wnętrze tulipana, w którym siedzi żuk o błyszczącym pancerzyku to przepis na oryginalną kwiatową dekorację.
 • Czarno na białym – kwiaty kojarzą nam się z kolorami. Jeśli jednak utrwalimy je w monochromatycznej wersji okaże się, że dostrzeżemy zupełnie inne cechy tych roślin. Dzięki temu, że cała nasza uwaga z barw została skierowana na kształt ujrzymy charakterystyczne pręciki pokryte pyłkiem, żyłkowania na liściach czy zaskakująco bogatą fakturę płatków. W takiej wersji nawet wszystkim dobrze znany żonkil czy mak ukaże nam się jako zupełnie obcy gatunek.

Jeśli podobają nam się czarno-białe kwiaty, to warto zdecydować się na stworzenie zachwycającego tryptyku. Wybierz trzy przedstawienia tej samej rośliny tylko w odmiennym ujęciu lub trzy różne gatunki uchwycone w ten sam, minimalistyczny sposób i wyczaruj dekorację, która okaże się bardziej atrakcyjna od kolorowego obrazu. – doradził nam specjalista z Redro.pl.

 • W dawnym stylu – nawet zwykłe zdjęcie łąki usianej kwiatami lub przedstawienie fioletowych pól lawendy nabierze unikalnego charakteru, jeśli sięgniemy po oryginalny obraz. Zamiast emanującego kolorami wzoru przypominającego pocztówkę z wakacji wybierzmy taki, który utrzymany jest w delikatnych, spłowiałych odcieniach przywodzących na myśl starodawną fotografię. Decydując się na taką ozdobę wprowadzimy nastrojowy charakter do salonu czy sypialni, dzięki czemu nawet oszczędna w wyrazie aranżacja stanie się bardziej przytulna.

https://redro.pl/obrazy/tematy/kwiaty/

 • Starodawna rycina – wyjątkowo interesującą propozycją są obrazy inspirowane zabytkowymi ilustracjami, jakie możemy znaleźć w dawnych atlasach botanicznych. Rysunki pełne detali i szczegółów ukazujące zarówno całą roślinę jak i jej pojedyncze elementy w postaci liści, nasion i pączków będą nie tylko niepowtarzalną, ale również bardzo stylową ozdobą wnętrza. W przypadku pokoju, któremu brakuje kolorystycznych akcentów warto sięgnąć po delikatnie podkolorowany rysunek, dzięki czemu obraz będzie bardziej widoczny.

Mamy nadzieję, że po lekturze tego artykułu zakiełkowało w Was wiele interesujących pomysłów na aranżację wnętrza, w którym najważniejszą rolę będzie odgrywał właśnie floralny obraz. Kwiaty wcale nie muszą być nudnym, ani przewidywalnym akcentem dekoracyjnym. Wystarczy jedynie odrobina kreatywności by klasyczny motyw przekształcić w nową, ulepszoną wersję. 

Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

0 (0 Votes)

Summary

9,2Score

9,2

author-avatar

Zachęcamy do kontaktu wspolpraca@vitwoman.pl

Brak komentarzy do "Obrazy z kwiatami – znany motyw w niecodziennej odsłonie"

  Skomentuj

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  Facebook

  Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress