Mieszkanie w bloku, czy własny dom- co opłaca się bardziej?

Każdemu z nas marzą się własne cztery kąty. Jednym wystarcza mieszkanie w bloku, podczas gdy inni mają ambicję na posiadanie własnego domu. Osoby mieszkające w dużym jednorodzinnym domu mają dość sprzątania i czasem nie radzą sobie z utrzymaniem domu- zatem często marzą o przytulnym mieszkanku w bloku. Z kolei osoby, które często wraz z kilkuosobową rodziną cisną się w dwupokojowym mieszkaniu w bloku- marzą o dużym domu, który zdoła pomieścić ich wszystkich. Jak to mówią- człowiekowi nigdy się nie dogodzi i zawsze lepiej nam tam, gdzie nas nie ma.

dream-house11

 

MIESZKANIE W BLOKU.

Mieszkanie w bloku ma zarówno swoje plusy jak i minusy. To największych minusów należy przede wszystkim brak wolnego miejsca. Mieszkania w blokach są zazwyczaj dwupokojowe i przeciętnie zamieszkiwane są przez cztero- lub pięcioosobowe rodziny. Tym sposobem dzieci zajmują jeden, zazwyczaj mniejszy pokój; a rodzice ten większy. To niezwykle niekomfortowe w przypadku, gdzie dzieci różni spora różnica wieku. Poza małą ilością przestrzeni- minusem mieszkania w bloku jest także brak posiadania ogródka. Tak często marzy nam się przecież, by zjeść śniadanie na tarasie, czy napić się kawy na wygodnym leżaczku. Osoby mieszkające w bloku muszą zaspokoić się zazwyczaj niezbyt wielkim balkonem. Z kolei ogromnym plusem mieszkania w bloku są remonty budynku. Mieszkańcy osiedli co miesiąc uiszczają opłatę na fundusz remontowy, więc jeśli jest jakikolwiek problem z elewacją, czy z dachem- zajmują się tym bezpośrednio specjaliści.

WŁASNY DOM.

Kto nie marzy o własnych, czterech kątach? O dużym ogrodzie, własnym pokoju dla każdego członka rodziny? Z całą pewnością jest to marzenie osób posiadających mieszkanie w bloku. Niestety, własny dom ma również swoje minusy. Przede wszystkim jest to… Sprzątanie i utrzymanie domu- im jest on większy, tym większy jest zazwczaj problem, chyba, że stać nas na pokojówkę, czy sprzątaczkę. Jeśli jednak w sporym domu mieszka mała rodzina- zazwyczaj przywilej sprzątania przysługuje pani domu. Utrzymanie domu również nie należy do najtańszych, szczególnie w okresie zimowym, kiedy trzeba ogrzać dom- mieszkańcy bloków zazwyczaj po prostu odkręcają kaloryfery. Plusem własnego domu jest przede wszystkim fakt, że zazwyczaj wszyscy jego mieszkańcy mają własny pokój. Kiedy mamy więc gorszy dzień i chcemy pobyć sami- zwyczajnie przekręcamy klucz i nikt nieproszony nie wpadnie nam z wizytą.

Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

5 (1 Votes)

Summary

9,2Score

9,2

author-avatar

Zachęcamy do kontaktu wspolpraca@vitwoman.pl

Brak komentarzy do "Mieszkanie w bloku, czy własny dom- co opłaca się bardziej?"

    Skomentuj

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Facebook

    Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress