Marta Duszyńska: „Nie chcę, by moi synowie bali się pokazać co potrafią.” Sprawdź czego w dzieciństwie bała się autorka bloga TomiTobi.pl

Jest energiczna, zawsze uśmiechnięta i bardzo aktywna w blogosferze. Nie boi sie trudnych tematów i chętnie bierze udział we wszelkiego rodzaju akcjach organizowanych wśród blogerów. O swoich marzeniach i obawach sprzed wielu lat opowie Marta Duszyńska, autorka bloga www.TomiTobi.pl.

2

Redakcja VitWoman: Na swoim blogu piszesz, że perfekcyjny rodzic pozwala popełniać błędy. Czy pozwalasz swoim dzieciom, by je popełniali?

Marta Duszyńska: Oczywiście, że tak. Nie bez powodu mówi się, że człowiek uczy się na błędach. Nie jestem mamą, która trzyma dzieci pod kloszem. Wręcz przeciwnie – jeśli chcą czegoś spróbować, zwyczajnie im na to pozwalam. Wyznaję zasadę umiarkowanego nadzoru rodzicielskiego. Nie chcę swoim dzieciom ograniczać wolności. Mają prawo decydować o sobie. Ja i mój mąż tylko doradzamy. Chcemy by nasi synowie byli w przyszłości świadomi, że każdy ich czyn niesie za sobą jakieś konsekwencje.

Redakcja VitWoman: Dość często pojawiasz się na spotkaniach organizowanych dla blogerów,  co dają Ci takie wydarzenia?

Marta Duszyńska: Jeżdżę na takie spotkania dla osób, które tam się pojawiają. Spotkania te mają w sobie mnóstwo pozytywnej energii. Wyobraź sobie kilkanaście do kilkudziesięciu różnych kobiet w jednym miejscu, przekrzykujące się, śmiejące, dyskutujące. Coś niesamowitego! Dla osób, które na takich spotkaniach nie były, ciężko będzie to zrozumieć. Ja lubię sobie stanąć od czasu do czasu z boku i popatrzeć na te blogerki. Te, o których tak źle się pisze, a które w tym konkretnym miejscu pokazują, jakie są świetne, mądre i kulturalne. Osobiście wychodzę z takich zlotów przepełniona radością. Spotykam blogerki i blogerów, których podziwiam. Dzięki takim spotkaniom poznałam dziewczyny, z którymi piszemy codziennie. Dzwonimy do siebie, wymieniamy mailami. Doradzamy sobie zarówno w sferze blogowej, jak i prywatnej.

Redakcja VitWoman: Jakie jest Twoje największe blogowe marzenie?

Marta Duszyńska: Z całą pewnością moje marzenia nie różnią się od marzeń innych blogerek. Zawsze chciałam stworzyć ze swoimi czytelnikami niepowtarzalną więź, chcę wokół swojego bloga zebrać czytelników, którzy będą tak samo zainteresowani rozwojem mojego bloga, jak ja sama. Wiernych kibiców, którzy w razie potrzeby doradzą czy pomogą.

Redakcja VitWoman: Dlaczego zdecydowałaś się wziąć udział w drugiej edycji Zwierzaków
Pocieszaków?

Marta Duszyńska: W drugiej edycji zdecydowałam się wziąć udział ze względu na to, że uważam, że my – społeczność blogerska – powinniśmy pomagać, jeśli mamy taką możliwość. Nasze blogi docierają do ogromnej liczby osób, więc nie wykorzystanie tego, byłoby wręcz grzechem. Nie raz pokazaliśmy, że potrafimy działać w grupie. Pomogliśmy w zbiórce pieniędzy dla niejednego dziecka. A napisanie bajki dla dzieci, to świetny projekt, który na pewno pozostanie w pamięci na zawsze.

Redakcja VitWoman:Jakie cechy posiada Pingwinek Edwinek, które mogłabyś odnaleźć w sobie lub swoich dzieciach?

Marta Duszyńska: Pingwinek Edwinek jest małym strachliwym zwierzątkiem, które boi się nowych wyzwań. Jako dziecko sama wycofywałam się do ostatniego rzędu ze strachu, że z mojego ewentualnego niepowodzenia będą się wszyscy śmiać. Nie chcę, by moi synowie bali się pokazać co potrafią. Chcę by szli przez życie z podniesioną głową i nie bali się niczego. Edwin ma być symbolem odwagi i tego, że warto w życiu czasem zaryzykować, by odnieść sukces.

Książkę Zwierzaki Pocieszaki. Podróże Karolka można nabyć na stronie www.zwierzakipocieszaki.pl. Pamiętajmy, że zakup książeczki wspiera Fundację Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi.

Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

5 (2 Votes)

Summary

9,7Score

9,7

Brak komentarzy do "Marta Duszyńska: "Nie chcę, by moi synowie bali się pokazać co potrafią." Sprawdź czego w dzieciństwie bała się autorka bloga TomiTobi.pl"

    Skomentuj

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Facebook

    Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress