Jak wybrać właściwy sklep z kawą?

Najlepszym sposobem na wzbudzenie zachwytu w gronie swych znajomych jest zaserwowanie doskonałej kawy o wspaniałym smaku i aromacie. Osoby, które nie wyobrażają sobie życia bez kawy już po pierwszym łyku są w stanie odróżnić dobrą i jakościową kawę. Mimo to nie jest tak łatwo trafić na taką kawą. Wynika to z dużej ilości różnych rodzajów kaw. Jak zatem znaleźć idealny sklep z kawą? Czym się kierować podczas zakupów kawy przez internet?

Sklep z kawą

W Stanach Zjednoczonych za świeżą kawę uznaje się taką, która znajduje się między 2 a 14 dniem od wypalania. Najlepszy sklep z kawą to taki, który znajduje się obok palarni kawy. Jest to spowodowane tym, że ma się bezpośredni  dostęp do świeżej kawy. Warto dodać, że w sieci znajdują się również dobre sklepy z kawą, które przykuwają dużą wagę do jej świeżości. Producenci, by uszanować to zaczęli podawać na opakowaniach datę palenia kawy. Najlepiej, gdy w ofercie sklepu występuje po pierwsze zamówienie konkretnej kawy, a później dopiero następuje jej wypalanie. W efekcie klient otrzymuje pod swój adres świeżo paloną kawę, najczęściej 2 lub 3 dniową. Nie jest to mimo wszystko łatwe zadanie dla sklepów, funkcjonujących wspólnie z palarniami, ponieważ w wyposażeniu posiadają jedynie jeden lub dwa piece, w których na jedno palenie składa się zaledwie kilka kilogramów kawy.

Opieraj się na reputacji sklepu

Decydując się na zakup kawy w sklepie online najlepiej wybierać te sklepy, które cieszą się dużym uznaniem wśród użytkowników. Bardzo dobrym źródłem informacji są fora, gdzie swoje zdanie wypowiadają różne osoby, które miały styczność z zakupionym produktem. Kilkuletnie działające sklepy są gwarancją sprawdzenia przez wielu klientów i dzięki ich ocenom można samodzielnie wysunąć odpowiednie wnioski. Opinii warto szukać również na stronach sklepów bądź na ogólnoświatowym programie Google badającym opinie konsumenckie.

Wybór odpowiedniej kawy

Na początku najlepiej zdecydować się na kawę pochodzącą ze znanych miejsc upraw. Będą to najczęściej Brazylia czy Kolumbia. Nie warto od razu sięgać po kawy z najwyższej półki cenowej, lepiej zacząć od tych nieco tańszych. Wraz z nabyciem doświadczenia kawowego można próbować bardziej unikalne kawy jednorodne. Świetnym rozwiązaniem jest kupowanie próbek kaw, pochodzących z różnych krajów. To najlepszy sposób odnalezienia własnego smaku. W sklepach z kawą należy zawsze decydować się na kawę ziarnistą.

Czytanie opisów produktów to podstawa

Przed zakupem konieczne jest czytanie dokładnych opisów z kawą. Trzeba dokładnie sprawdzić region pochodzenia danej kawy, jaki kraj, a nawet jeśli jest podane to z jakiej plantacji. Warto wyszukać informację w jaki sposób dana kawa jest przetwarzana. Zwrócić uwagę należy również na stopień wypalenia, czy jest to kawa jasno palona, średnio palona czy mocno palona. Każdy rodzaj wypalenia nadaje się do innej metody przyrządzania kawy. Inną kawę kupimy do zaparzania za pomocą metod alternatywnych a jeszcze inną do przyrządzenia kawy z ekspresu.

Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

0 (0 Votes)

Summary

9,8Score

9,8

Brak komentarzy do "Jak wybrać właściwy sklep z kawą?"

    Skomentuj

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Facebook

    Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress