Jak urządzić idealne przyjęcie w ogrodzie?

Kto nie lubi długich letnich wieczorów spędzanych w gronie przyjaciół? Jedną z takich okazji jest zorganizowanie przyjęcia w ogrodzie. Czego nie może na nim zabraknąć i jak zostać doskonałym gospodarzem?

O przyjęciu poinformuj odpowiednio wcześniej

Jeśli zaprosisz znajomych z jednodniowym wyprzedzeniem, nie powinieneś spodziewać się wielu osób. Większość ludzi już ma plany na najbliższy weekend. Przygotuj się więc na to, że idealne zaproszenie powinno dotrzeć z 10-14 dniowym wyprzedzeniem. Zwłaszcza podczas wakacji szkolnych najlepiej jest zaplanować przyjęcie w ogrodzie z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Na przykład możesz stworzyć prywatne wydarzenie w sieci społecznościowej i w przejrzysty sposób wszystkich poinformować.

Wczesne planowanie pomoże również tobie – będziesz miał wystarczająco dużo czasu na przygotowanie. W jeden dzień nie da się zorganizować grilla, o którym wszyscy będą pamiętać przez kilka lat.

Jak wygląda sytuacja z twoimi meblami ogrodowymi?

Zwłaszcza jeśli masz więcej gości niż zwykle i spodziewasz się, że przyjęcie w ogrodzie będzie trwać do późna w nocy, sprawdź, czy masz wystarczająco dużo miejsc do siedzenia. Meble ogrodowe starszej daty mogą wymagać konserwacji – przemalowania, wyczyszczenia lub wymiany tapicerki itp. W niektórych przypadkach może się okazać, że dane meble osiągnęły kres swojej żywotności i najlepszą opcją będzie zakup zupełnie nowych mebli.

To są dokładnie te problemy, które z trudem można rozwiązać na ostatnią chwilę. Tak samo jest w przypadku grilla.

Wyczyść grill i sprawdź zapasy materiałów do rozpalania

Często zdarza się, że grill był przechowywany nieumyty po ostatnim sezonie. Jesienią mówisz sobie, że wciąż będzie dobra pogoda na grilla, ale natura ma na ten temat inne zdanie i nagle nadchodzi zima. Potem o grillu zapominasz, a ten stoi zakurzony i pokryty tłuszczem.

Dlatego sprawdź swojego grilla przynajmniej tydzień wcześniej i dokładnie wyczyść go z wszelkich zabrudzeń. Możesz również skorzystać z pomocy specjalnych preparatów do usuwania przypaleń.

Dodatkowo sprawdź, czy masz wystarczająco dużo materiału do rozpalenia, nieważne, czy grillujesz na węglu, drewnie czy na gazie. W przypadku grilla elektrycznego możesz przeprowadzić rozpalenie testowe, aby upewnić się, że wszystko działa bezproblemowo.

Przećwicz nowe przepisy

Kiełbasą z grilla na nikim wrażenia nie zrobisz. Jeśli chcesz naprawdę zabłysnąć, musisz przygotować pełnowartościowe posiłki. Naucz się, jak zrobić na grillu dobrego steka lub przygotowywać domowe hamburgery. Możesz również podać smaczną sałatkę jako dodatek lub pieczone ziemniaki.

Nawet na grillu możesz przygotować pełnowartościowe dania, które wszyscy zapamiętają na długo. Będziesz wiedział, czy ci się udało, gdy ludzie zaczną prosić Cię o przepis i porady.

Nie zapominaj o napojach

Letnie dni wymagają orzeźwienia. Przygotuj kilka dzbanków domowej lemoniady z owocami i miętą. Możesz także kupić beczkę piwa lub przygotować wysokiej jakości wino, które będzie dobrze komponować się z przygotowanymi potrawami. Ci, którzy naprawdę chcą zaimponować, mogą zapewnić drinki.

Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

0 (0 Votes)

Summary

9,6Score

9,6

Brak komentarzy do "Jak urządzić idealne przyjęcie w ogrodzie?"

    Skomentuj

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Facebook

    Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress