Domowy bar

Imprezy w domu były modne od wieków, ale dziś zyskują zupełnie inny wymiar. Chętnie próbujemy alkoholi z różnych zakątków świata  i łączymy je w wysmakowane kompozycje. Popularna niegdyś wódka coraz rzadziej spożywana jest w postaci czystego alkoholu – częściej spotkamy ją w drinkach. Na stołach zagościła również szlachetna whisky i piwa z regionalnych browarów. Aby alkohol wyśmienicie smakował i dobrze się prezentował, musimy podawać go w odpowiedniej oprawie. Szklanki do whisky, drinków czy piwa różnią się od tradycyjnych zarówno kształtem, jak i grubością szkła. Dobór właściwego materiału do trunku jest dziś obowiązkiem każdego dobrze wyposażonego domowego baru.

Szklanki do whisky

Whisky uważana jest za jeden z najbardziej ekskluzywnych trunków. Jej charakterystyczny beczkowy posmak najlepiej uwydatniają kostki lodu. Aby w pełni delektować się tym trunkiem, warto dobrać do niego odpowiednią szklankę. Najpopularniejsze są niskie, cylindryczne z grubym dnem. Podstawa zazwyczaj ma kształt koła, ale spotykane są również denka trójkątne bądź kwadratowe. Materiałem wykorzystywanym do produkcji szklanek do whisky jest zazwyczaj grube szkło bądź kryształ ze zdobieniem. Idealna pojemność to 250 lub 300 ml. Kupując szklanki do whisky, warto również pamiętać o karafce.

kieliszki-do-margarity-270ml-2szt-dukapolska-com-31Szklanki do drinków

W kategorii szklanek do drinków możemy spotkać pełne bogactwo form i kształtów ze względu na to, że drinki łączą w sobie różnego typu alkohole. Najważniejszą zasadą jest to, by koktajl wyróżniał się kolorem i gustowną dekoracją. Wysokie, proste szklanki o pojemności od 250 do 300 ml to najpopularniejsze rozwiązanie do serwowania drinków. Szklanki te nazywane profesjonalnie highball są wykonane najczęściej z delikatnego szkła bez dodatkowych zdobień, tak by jak najlepiej prezentowały znajdujący się w nich trunek. Koktajle możemy podawać również w naczyniach o bardziej wyszukanych kształtach, np. pucharkach bądź klasycznych kieliszkach do margarity. Kupując szklanki do drinków najlepiej zaopatrzyć się w komplet co najmniej 6 sztuk, tak by na imprezie nie zabrakło dla nikogo szkła.

Szklanki do piwa

Piwo, choć wydaje się trunkiem najbardziej popularnym, również wymaga właściwej oprawy. Kufle, w których podajemy piwa, są wysokie, a ich standardowa pojemność to od 400 do 500 ml. W zależności od rodzaju możemy spotkać różnego typu kształty szklanek. Do degustacji piwa rzemieślniczego polecamy kufle o lekko rozchylonej górze, a dla podkreślenia walorów pszenicznego warto wybrać szklankę zwężaną ku dołowi. Ciekawie prezentują się dostępne w zestawie szklanki z napisami – z pewnością docenią je fani nowoczesnego stylu.

Bogaty wybór szklanek znajdziesz w sklepie DUKA pod linkiem: https://dukapolska.com/szklo/szklanki.

Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

5 (1 Votes)

Summary

9,8Score

9,8

author-avatar

Zachęcamy do kontaktu wspolpraca@vitwoman.pl

Brak komentarzy do "Domowy bar"

    Skomentuj

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Facebook

    Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress