Blogowe Love – spotkanie łączące polską blogosferę

18 lipca w Blubra Kafe w Poznaniu odbędzie się spotkanie blogujących mam, którego organizatorkami są Joanna Pomianowska-Dziekanowska (autorka bloga zfilizankakawy.pl) oraz Paulina Grochowska (autorka bloga oliloli-newlife.blogspot.com). Sponsorem spotkania jest między innymi nasz portal. O wydarzeniu, uczestniczkach i idei spotkania opowie  Joanna Pomianowska-Dziekanowska._DSC0234

Spotkania blogerek są ostatnio bardzo popularne, czy organizacja takiego wydarzenia jest trudna?

Pamiętam ten moment kiedy Paulina zaproponowała mi wspólną organizację takiego spotkania. Wtedy nie wydawało mi się to takie trudne, pomysł był rewelacyjny, więc skwapliwie na to przystałam. Dopiero w ciągu kolejnych tygodni wyszło jak ciężka to praca i jak wiele czasu pochłania. Gdyby nie fakt, że nie mam pracy, nie wiem czy podołałabym organizacji tak złożonego wydarzenia. Sponsorzy, atrakcje, zorganizowanie warsztatów, poszukiwania odpowiednich osób i organizacji, liczne emaile i telefony, dobór miejsca, przemyślenie logistycznej strony tego przedsięwzięcia, okazało się niezwykle wymagające i czasochłonne. Takie spotkanie to nie lada wyzwanie- nie ma co ukrywać, jednakże daje ogromną satysfakcję. Zainteresowanie blogerek i najróżniejszych firm, napływający partnerzy spotkania i wizja wspólnego spotkania to coś dlaczego warto się poświęcić i myślę, że ta edycja to dopiero początek naszych spotkań.

Czy jest to pierwsze takie spotkanie w waszym mieście?

Poznań to nie jest „nasze” miasto. Ja aktualnie mieszkam w Żywcu, a Paulina w Szwajcarii- odległość do Poznania zarówno dla mnie i jak dla niej jest dość spora ;). Wybór padł akurat na Poznań dlatego, że Paulina ma w miarę blisko do niego z rodzinnego domu, jest więc w stanie dojechać tam w miarę sprawnie. Odległość nie stanowi na razie jednak dla nas żadnego problemu- wszystkie ustalenia i tak odbywają się za pośrednictwem Internetu i telefonu. Natomiast prezenty, które sponsorzy przesyłają dla uczestniczek spotkania trafiają wprost do Poznania- do mojej koleżanki, które jednocześnie jest prowadzącą warsztaty integracyjne na naszym spotkaniu.

Jakie atrakcje planujecie?

Jesteśmy z Pauliną osobami bardzo ambitnymi. Choć nie poznałam mojej współorganizatorki w realnym świecie, to widzę liczne podobieństwa między nami i jednym z nich jest właśnie ambicja i chęć dopięcia wszystkiego na ostatni guzik. Szykujemy naprawdę dużo atrakcji. Paulina zorganizowała fotobudkę na nasze spotkanie oraz obecność profesjonalnego fotografa, który uwieczni nasze spotkanie w kadrach, ja natomiast zajęłam się organizacją warsztatów. Na spotkanie zaplanowałam dwa dłuższe warsztaty tematyczne m.in. warsztaty biznesowe dla mam, które poprowadzi Katarzyna Głąb  oraz krótsze warsztaty integracyjne przeprowadzone przez trenerkę Agatę Patek. Paulinie udało się także zorganizować rodzinny pobyt w pensjonacie Kaszubianka, który będzie do wygrania na naszym spotkaniu. Wciąż też organizujemy partnerów spotkania, którzy przesyłają upominki dla uczestniczek spotkania: kosmetyki, biżuterię, książki, drobiazgi dla dzieci. Mamy jednak nadzieję, że największą atrakcją będzie spotkanie samo w sobie- poznanie się blogujących mam na żywo, bo większość z nas zna się tylko i wyłącznie z internetu.

Co zawdzięczacie blogerskim spotkaniom?

Ani ja ani Paulina nie byłyśmy jeszcze na żadnym spotkaniu blogerskim w tym stylu. Jednak pomimo tego, że nie uczestniczyłyśmy osobiście w takim wydarzeniu, są rzeczy, które owym spotkaniom zawdzięczamy. Przede wszystkim były one dla nas ogromną mobilizacją, by zorganizować coś na własną rękę. Po drugie, śledząc historie takich spotkań wyrobiłyśmy sobie zdanie na temat tego, czego my oczekujemy od naszego spotkania, co chcemy żeby na nim się odbyło, jakie atrakcje chcemy zapewnić. Wiemy już co na takich spotkaniach się sprawdza, a co niekoniecznie. Zdałyśmy sobie sprawę, że chcą zorganizować spotkanie „na poziomie”, musimy zaoferować uczestniczkom zdecydowanie więcej niż rezerwacja miejsca i organizacja dobrego lunchu. Muszą się odbyć ciekawe warsztaty, nie powinno zabraknąć miłych rozrywek jak właśnie fotobudka, a na koniec miło będzie obdarować czymś blogujące mamy. Naszemu spotkaniu towarzyszyć będzie także idea pomocy, gdyż Paulina organizuje licytację na rzecz fundacji Gajusz.

Jaka tematyka przeważa na waszych blogach?

Zarówno na moim blogu jak i Pauliny przeważają tematy z życia wzięte. Nasze posty pisze życie, dlatego nasze blogi oscylują wokół tematyki lifestylowej i parentingowej. Obie jesteśmy mamami, obie kochamy podróżować, obie zajmujemy się rękodziełem i fotografią- chyba los chciał nas zetknąć, bo łączy nas zaskakująco wiele. Nasze blogi wyrażają nas same i choć mamy z Pauliną wiele wspólnych pasji, to blogi różnią się od siebie- zachęcam by sprawdzić to samemu.

Na jakiej zasadzie wybierane są uczestniczki spotkania?

Właściwe tj. ostateczne zapisy jeszcze się nie odbyły- planujemy je na początek maja.
Naszemu spotkaniu przyświeca idea świeżości i „pierwszego razu”. To pierwsze spotkanie, które organizujemy, a także pierwsze na którym będziemy, pierwszeństwo uczestnictwa będą więc miały takie „świeżaki” jak i my. Myślę też, że będziemy chciały się spotkać z tymi mamami które same czytamy i które czytają nas, które są nam w jakiś sposób bliskie. Myślę jednak, że czas pokaże i zweryfikuje nasze aktualne koncepcje i ostateczne zapisy wyklarują konkretne warunki uczestnictwa.

 Czego można wam życzyć?

Przede wszystkim powodzenia i sukcesu i abyśmy wszystkie nasze zamysły doprowadziły do końca. Jeszcze wiele zadań przed nami związanymi z promocją i organizacją. Czasem napotykamy na trudności, bo zawsze problematycznie jest wtedy, kiedy nasza praca zależna jest od innych; a podczas organizacji takiego spotkania na wiele rzeczy wpływ ma decyzja partnera, sponsora, prowadzącego warsztaty itd.

Polub i udostępnij:

author-avatar

Zachęcamy do kontaktu wspolpraca@vitwoman.pl

6 komentarzy do "Blogowe Love - spotkanie łączące polską blogosferę"

 • comment-avatar
  MartynaG.pl 12 kwietnia 2015 (14:33)

  Wspaniała inicjatywa a ja, chociaż w żadnej nie uczestniczę to bardzo je popieram 😉

 • comment-avatar
  Karolina Krysztofiak 12 kwietnia 2015 (16:36)

  Bardzo fajnie, że w Poznaniu. Mam nadzieję, że moje sprawy się naprostują i też będę mogła wziąć swój pierwszy udział w spotkaniu.

 • comment-avatar
  Bąbelkowoo.pl 12 kwietnia 2015 (19:03)

  Fajny pomysł 😉 Sama chętnie wzięłabym udział w takim spotkaniu 😉

 • comment-avatar
  Marta K. 13 kwietnia 2015 (20:27)

  Organizatorki pokazują, że każda z nas- blogerek może robić coś razem, choć nie zna się w rzeczywistości. Jestem współorganizatorką spotkania w Szczecinie, wiem jak to wygląda, ile czasu na wszystko trzeba poświęcić. Tym bardziej chylę czoła dziewczynom, że dają radę wszystko załatwić przez maile i telefony. Dobra robota! 🙂

 • comment-avatar
  madziulllaaaa 17 kwietnia 2015 (12:40)

  Super pomysł 🙂

 • comment-avatar
  Karolina Kamińska 19 kwietnia 2015 (20:21)

  JUż nie mogę się doczekać!:)

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress