Czy praca blogera, to tylko pisanie tekstów i odbieranie paczek? Wywiad z Darią, autorką bloga MamaLoliPoli.

„Pfff, a co ona niby takiego robi? Siedzi przed tym komputerem, stuka w klawiaturę, paczki za darmo z gratisami dostaje, parę fotek wrzuci do sieci i od razu jest Bóg wie kim. Tak to i ja bym potrafiła, wzięłaby się za normalną robotę…”- Na popularniejszych blogach, bez względu na ich tematykę, od czasu do czasu przeczytać można słowa jakiegoś przysłowiowego hejtera. Tylko czy to naprawdę tak wygląda? Czy bycie blogerem to lekka praca i czy w ogóle blogowanie można nazwać pracą? Jak na co dzień wygląda życie blogera? Na te i inne pytania odpowiedziała nam Daria, mama dwójki dzieci i autorka bloga www.mamalolipoli.blogspot.com.

10325702_298629490296843_4356427578026866847_n

Praca na blogu- czy to naprawdę takie łatwe?

Redakcja VitWoman: Cześć Daria. Być może nasi czytelnicy Cię nie znają. Opowiedz nam coś o sobie. Od jak dawna blogujesz, w jakim wieku są Twoje pociechy?

Daria: Bloguję od października 2013 roku. Po całym mieszkaniu biega 2-5-letnia Pola i jak na razie grzecznie śpi w swoim łóżeczku 2,5-miesięczny Aleksander.

Redakcja VitWoman: Jak udaje Ci się pogodzić blogowanie na pełen etat z opieką nad dwójką małych dzieci? Jest łatwo?

Daria: Wszystko zależy od dobrej organizacji czasu. Jestem osobą która w miarę możliwości planuje z wyprzedzeniem czasu. Lubię mieć wszystko poukładne, a przynajmniej staram się mieć. Oczywiście nie zawsze jest łatwo. Są dni, kiedy marzę o tym, aby nałożyć czerwoną szminkę na usta, założyć seksowną sukienkę i ruszyć na miasto… Po chwili jednak spadam na ziemię i spoglądam na moich małych szkraby. Najłatwiej jest w weekendy, kiedy mąż jest w domu. Jednak biorąc pod uwagę wszystko-nie narzekam.

Redakcja VitWoman: Traktujesz blogowanie bardziej jako hobby, czy również jako formę dodatkowego zarobku (również w postaci prezentów od firm)?

Daria:  Blogowanie to dla mnie forma mega wielkiej rozrywki, także to i tak dużo przy dwójce maluchów. Na samym początku, kiedy moje posty czytała zaledwie garstka osób, nie zdawałam sobie sprawy z tego, że można zarobić, dorobić sobie, dostać prezenty od firm. Obecnie jest to dla mnie przyjemność połączona z zarobkiem.

Redakcja VitWoman: Coraz częściej słyszy się głosy, że blogowanie jest łatwe i przyjemne, wystarczy napisać wpis, a on sam niesie się w świat. Czy blogowanie rzeczywiście jest takie proste? Jak na co dzień wygląda praca blogera? Czy to rzeczywiście tylko pisanie i odbieranie paczek? Ile godzin dziennie poświęcasz na kontakt z czytelnikami i pisanie?

Daria: Niestety teraz mam spore ograniczenie czasu na blogowanie. Nie zawsze mam czas, a nawet ochotę na nowy post. Tak naprawdę piszę wtedy, kiedy mam na to czas, kiedy czuję taką potrzebę. Pisanie tekstów zajmuje mi maksymalnie 30 minut, jednak po 3-krotnym przeczytaniu tekstu, poprawce, obróbce zdjęć i temu podobnym sprawom, wychodzi z tego nawet 2 godziny, także chyba mamy odpowiedź? Paczki odbieram z prędkością światła, jednak jak to się mówi: „Coś za coś”. Na bieżąco jestem z czytelnikami na Facebooku i naszym Instagramie.

Redakcja VitWoman: Czy często trzeba stykać się z krytyką ze strony czytelników?

Daria: Rzadko, chyba mnie lubią.

Redakcja VitWoman: Dziękujemy, że zgodziłaś się z nami porozmawiać. Życzymy zdrowia dla maluchów i powodzenia w dalszym blogowaniu.

Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

5 (3 Votes)

Summary

9,1Score

9,1

1 Komentarz do "Czy praca blogera, to tylko pisanie tekstów i odbieranie paczek? Wywiad z Darią, autorką bloga MamaLoliPoli."

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress