Pracujesz w domu, a dodatkowo wszystko jest na Twojej głowie i chwilami masz dość? Czasami warto odpuścić.

Masz ten komfort i aby pracować, nie musisz codziennie rano wstawać i szykować się do pracy. Zamiast tego budzi Cię buziak Twoje dziecka, pracujesz przy komputerze i zajmujesz się zarówno dzieckiem, ja i domem. Czasami wszystko uda się idealnie poukładać i przez jakiś czas wygląda jak czysta sielanka. Wystarczy jednak, że przez jeden dzień stały rytm zostanie zaburzony i przez następne tygodnie trudno jest cokolwiek poukładać. Musisz sprzątać, gotować, prać, zorganizować czas dziecku, wyjść z nim na spacer, nauczyć go czegoś nowego, zrobić zakupy, a do tego wszystkie jeszcze pracować. Często bywa tak, że zarywasz nocki na poczet pracy, jednak po jakimś czasie zaczynasz kłaść się spać razem z Twoim dzieckiem i pracę odkładasz na później. Nie jesteś sama, ten problem ma wiele kobiet. Jak ponownie złapać potężną dawkę zastrzyku z motywacją?

bed-945881_1920

W jaki sposób odzyskać motywację?

Pozornie nie jest to łatwe, jednak naprawdę są to wyłącznie pozory. Nawet jeśli w ciągu dnia nie możemy liczyć na niczyją pomoc, wszystko da się naprawić. Wystarczy chociaż odrobina determinacji mimo tego, że wydaje Ci się, że wszystko legło w gruzach i nie jesteś w  stanie sprostać zaległym obowiązkom.

Jak to wszystko ogarnąć? Zacznij od… Porządnej kawy. Weź łyk, kiedy jest jeszcze gorąca, a potem usiądź przy stole z czystą kartką i czymś do pisania. Na kartce spisz wszystko z czym zalegasz. Swoją listę zadań zacznij jednak planować od domowych obowiązków, które z różnych powodów czekają grzecznie w kolejce. Dlaczego? Dlatego, że zdecydowanie łatwiej będzie Ci pracować, kiedy będziesz spokojna o to, że w Twoim domu panuje porządek i wszystko jest tak, jak chciałaś.

Jeśli przykładowo masz problem ze zrobieniem zakupów, bo ciągle o czymś zapominasz i w efekcie tego musisz ponownie ubrać siebie i dziecko, a potem skoczyć na zakupy – je również umieść na swojej liście, choć wygodniej będzie Ci zrobić to na osobnej, mniejszej kartce.

Jak ponownie zmotywować się do pracy?

Na drugiej stronie kartki zawrzyj wszystko to, z czym zalegasz wobec swojego pracodawcy. Zacznij od tego, czemu poświęcisz zdecydowanie mniej czasu i wykonanie czego przyjdzie Ci najzwyczajniej w świecie dużo łatwiej. Na końcu listy umieść wszystko to, czego wykonanie jest zdecydowanie bardziej czasochłonne i wymaga większego skupienia.

Dobrze, nasza lista gotowa – tylko jak ma się to do powrotu motywacji? Nic tak nie motywuje jak namacalne dowody naszych działań – czyli w tym wypadku czyste mieszkanie, szczęśliwe dziecko i zadowolenie pracodawcy. Realizację listy zacznij od obowiązków domowych, wtedy łatwiej będzie Ci skupić się na pracy. Skoro Twój pracodawca jest na tyle wyrozumiały i do tej pory nie robił Ci problemów, z pewnością zaczeka jeszcze jeden dzień, który Ty musisz poświęcić na domowe zobowiązania.

Wszystkie wykonane zadania kolejno odhaczaj na liście, jakimś kolorowym pisakiem, czy markerem. Wierz mi lub nie, ale to naprawdę zmotywuje Cię do pracy.

Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

0 (0 Votes)

Summary

8,9Score

8,9

Brak komentarzy do "Pracujesz w domu, a dodatkowo wszystko jest na Twojej głowie i chwilami masz dość? Czasami warto odpuścić."

    Skomentuj

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Facebook

    Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress