Czy da się pracować w domu, a jednocześnie opiekować domem i dziećmi?

Dla większości kobiet jest do wizja idealnego macierzyństwa: praca w domu, którą można połączyć z domowymi obowiązkami i opieką nad dzieckiem. Jednak czy aby na pewno jest to tak świetna sprawa? Na to pytanie odpowiedziały nam czytelniczki portalu, które łączą pracę w domu, z wychowywaniem dzieci.

office-620822_1280

Praca w domu- tak, czy nie?

Kasia: „Jestem mamą trzyletniej Zosi i prowadzę własną firmę. To sklep internetowy z ubrankami dla dzieci, który całkiem nieźle radzi sobie na rynku. Kiedy zaszłam w ciążę założyłam własną działalność, ponieważ wydawało mi się wtedy jedynym rozwiązaniem- aby móc pracować do końca ciąży, a później pracować w domu jednocześnie mając na oku naszą córeczkę. Rzeczywistość jednak niejednokrotnie zweryfikowała moje marzenia brutalnie stawiając mnie na ziemię. Niejednokrotnie dochodziło do sytuacji, kiedy miałam kilkanaście wiadomości od klientów, na które zwyczajnie nie miałam czasu odpisać. A to sprzątanie, a to obiad, spacer i zabawa z małą. Oczywiście da się to wszystko pogodzić, jednak potrzebna jest do tego cała masa determinacji i motywacji. Mimo wszystko nie zamieniłabym swojej pracy na żadną inną.”

Anna: „U mnie niestety nie jest różowo. W domu to ja jestem ciałem, a duchem ciągle pracuje… Niby mam nienormowany czas pracy, ale obowiązki rozkładają się tak, że w zasadzie cały dzień pracuje to przy komputerze, to zbierając zamówienia i siedząc na telefonie, gdzie również potrzebuje dostępu do komputera i programu… Zauważają to i dzieci, starsza 7 latka mówi wprost, że ja nigdy nie mam czasu, że wiecznie chodzę zdenerwowana, zestresowana i nierzadko przedrzeźnia mnie w tym co ja robię, co gorsza nawet 4 latek zauważył mówiąc mi w piątek po Bożym Ciele, jak on coś chciał podczas gdy u mnie było nerwowo, ktoś dzwonił, rozmawiam z klientem, Hubert coś usiłuje mi powiedzieć a ja nie słyszę ani jego ani klienta wykrzyczał: „nie kocham Cię takiej, jutro (chodziło mu o wczoraj) jak nie pracowałaś to byłaś uśmiechnięta i dobra a dziś tylko pracujesz i pracujesz i krzyczysz i jesteś smutna”.. Niestety taka jest rzeczywistość. Nie jestem w stanie pracować w nocy, gdy oni śpią, choć część rzeczy wtedy właśnie robię, ale niemała część wymaga ode mnie zaangażowania w ciągu dnia.”

Roksana: „Mój dwuletni synek niestety nie rozumie, że muszę popracować, że terminy czasem gonią i muszę to zrobić już teraz, zaraz. On musi się przytulać, a jak siedzi sam na podłodze i próbuje się sam bawić, serce mi się kroi. Ale jednak u mnie wygrywają plusy i puki co nie zamieniłabym tej pracy na żadną inną.”

Kamila: „Ja chyba bym nie umiała tak pracować na dłuższą metę. Wiem to z doświadczenia, bo chwilę tak pracowałam i myślałam o Julce i obiedzie, prasowaniu i innych obowiązkach domowych. Wciągu dnia kompletnie nie mogłam się skupić na swojej pracy, w dodatku mam małego psa który takimi oczami na mnie patrzył z piłeczka w pyszczku.W biurze zupełnie inne skupienie miałam, 8 godzin skupienia w pracy, po czym z radością wracałam do córci.”

Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

0 (0 Votes)

Summary

8,7Score

8,7

author-avatar

Zachęcamy do kontaktu wspolpraca@vitwoman.pl

Brak komentarzy do "Czy da się pracować w domu, a jednocześnie opiekować domem i dziećmi?"

    Skomentuj

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Facebook

    Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress