Chcesz prowadzić bloga? Dowiedz się od czego zacząć i jakich błędów nie popełniać.

Dla wielu kobiet blogowanie jest nie tylko pasją, ale i sposobem na życie, czasem nawet miejscem, z którego czerpią główny dochód- a więc i pracą. Marzy Ci się kariera blogerki? Darmowe ubrania i gadżety, zaproszenia na eventy? Przeczytaj, jakie rady mają dla Ciebie doświadczeni blogerzy, bo nie jest to tak łatwe zadanie jak mogłoby się pozornie wydawać.

student-849822_1280

 

Jak zacząć pisanie bloga? Czego unikać?

Marta, zafascynowanazyciem.pl: „Najlepszym rozwiązaniem jest pisanie o tym, co nas interesuje. Wtedy wybór każdego posta nie będzie sprawiał Wam trudności, a samo pisanie będzie naprawdę bardzo przyjemne. W dzisiejszej blogosferze mamy do czynienia z przeróżnymi blogami – modowymi, poradnikowymi, motywacyjnymi, kulinarnymi, lifestylowymi, fotograficznymi, podróżniczymi, naukowymi itd. Tak naprawdę każdy może znaleźć swoją własną działkę, w której będzie się czuł dobrze. Oczywiście najlepiej jest odnaleźć niszę – tematykę, o której jeszcze nikt nie pisze a wiecie, że będzie na nią zapotrzebowanie.”

Adrian, powiedzialem.pl: „Blogosfera ma swoje ikony, wschodzące ‚gwiazdy’ ale i swoją szarą strefę, która przypomina nielegalny handel narządami. Powstaje coraz więcej blogów nastawionych wyłącznie na branie, ich autorzy liczą, że dostaną jakieś próbki – nawet nie pełnowartościowe produkty – za darmo, zrobią ‚test’ w tydzień (też mi się zdarzyło zrobić test po tygodniu na tym blogu, myszki bezprzewodowej, dobrze że chociaż za własne pieniądze ją kupiłem i napisałem sprostowanie) i szukają nowych profitów. Tacy ludzie są w stanie sprzedać się za 20ml perfum, na ich szczęście zazwyczaj nie podpisują się na swoich ‚blogach’, są anonimowi i dzięki temu nie zostają wyśmiani. Najgorsze jednak jest to, że ludzie to czytają i niekiedy sugerują się opinią takich pseudo recenzentów.”

Ola, by-lolka.blogspot.com: „Nie cierpię blogów, na których nie ma różnorodności. Zdjęcia robione w domu są jak dla mnie nudne, a jeśli ktoś już poświęca swój czas i wychodzi, żeby zrobić zdjęcia na dworze, powinien zwrócić uwagę, gdzie je robi. Często spotykam się ze zdjęciami, gdzie w tle widać porozrzucane śmieci, czy jakichś ludzi.  Osoba oglądająca zdjęcie, zawsze zwraca uwagę na nie całe, dlatego powinniśmy pilnować tego, gdzie nasze zdjęcia są robione.”

Vademecum-blogera.pl: ” Chcesz nauczyć się blogowania? Zostań blogerem. Stworzenie bloga na dowolnej platformie (Blogger, wordpress …) zajmie Ci kilka minut. Jego rozwijanie, promowanie – to miesiące, a czasami nawet lata rzetelnej pracy. O tym ile tak na prawdę zabiera to czasu, przekonasz się dopiero po drodze. Dlatego najważniejsza jest przyjemność jaką z tego czerpiesz i kontakty, które zdobywasz.”

 

Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

0 (0 Votes)

Summary

9,0Score

9,0

author-avatar

Zachęcamy do kontaktu wspolpraca@vitwoman.pl

Brak komentarzy do "Chcesz prowadzić bloga? Dowiedz się od czego zacząć i jakich błędów nie popełniać."

    Skomentuj

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Facebook

    Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress