Chcesz nauczyć się szyć? Sprawdź, w co warto się zaopatrzyć.

Podjęłaś tą ważną dla Ciebie decyzję i chcesz nauczyć się szyć? Świetnie! Jednak czy wiesz, co będzie niezbędne podczas tej nauki? Okazuje się bowiem, że sama maszyna i ogromny zapał niestety nie wystarczą!

sewing-thread-659294_1280

Nauka szycia- co jest potrzebne?

Przygodę z szyciem z całą pewnością należy zacząć od zakupu maszyny. Oczywiście możemy ją również od kogoś pożyczyć, jeśli nie jesteśmy pewne tego, czy nasza zabawa z szyciem potrwa długo i nie chcemy niepotrzebnie lokować pieniędzy w coś, co potem będzie jedynie stało i się kurzyło.

Nożyczki, nożyczki i jeszcze raz nożyczki. Bez nich nie zrobimy nic. Muszą być ostre, ale i lekkie, aby utrzymanie ich w dłoni nie sprawiało nam większej trudności. Nożyczki są rzeczą, w która naprawdę warto zainwestować.

Kolejną ważną rzeczą są nici. Warto od razu zaopatrzyć się w różne kolory- nigdy nie wiadomo co zaplanujemy uszyć i jaki odcień nici będzie nam potrzebny. Po za szpulkami nici będziemy potrzebowały także szpulek do bębenka. Mówiąc potocznie- tych małych metalowych, bądź plastikowych kółeczek, na które nawleczemy nić, która będzie od spodu. Oczywiście najlepiej byłoby, gdybyśmy miały tyle samo szpulek do bębenka, co kolorów nici.

Igły i szpilki również są niezastąpione. Nie możemy zaczynać szycia, jeśli mamy jedną igłę do maszyny- nigdy nie mamy pewności, czy przypadkiem nam ona nie pęknie. Szpilki przydadzą nam się do spięcia materiału, aby nie przesuwał się on podczas szycia.

Centymetr krawiecki również jest niezastąpiony, jeśli zależy nam na tym, aby nasze „uszytki” były dokładne. Owszem, można szyć na oko, ale na oko można też umrzeć. Więc po co? ;)

Co potrzebne do szycia na maszynie?

Wiele osób szyjących na maszynie ceni sobie różnego rodzaju długopisy i markery do tkanin. Są o tyle fajne, że po wypraniu tkaniny nie pozostaje po nich ślad.

Podstawą rozpoczęcia przygody z szyciem są oczywiście… Materiały. Jakie? To już zależy od nas i naszej wyobraźni. Innego materiału będziemy bowiem potrzebowały przy uszyciu spódnicy, innego do pościeli, a jeszcze innego do uszycia dziecięcych spodenek, czy czapeczki.

Dodatkowe akcesoria, w które możemy się zaopatrzyć to:

 • różnego rodzaju sznureczki, wstążki, tasiemki, lamówki, guziczki.
 • nożyk do prucia.
 • klej do tkanin, bądź taśma z termoklejem.
 • różnego rodzaju koronki, wełna, mulina.
 • filc.
 • różnego rodzaju kartony i twarde kartki, które posłużą jako szablony.
Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

0 (0 Votes)

Summary

8,9Score

8,9

author-avatar

Zachęcamy do kontaktu wspolpraca@vitwoman.pl

Brak komentarzy do "Chcesz nauczyć się szyć? Sprawdź, w co warto się zaopatrzyć."

  Skomentuj

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  Facebook

  Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress