Rzeczy, które utrudniają Ci organizację.

Zajmujesz się domem, opiekujesz dziećmi, a jednocześnie pracujesz w domu? Zastanawiasz się, dlaczego wciąż masz zaległości w pracy, mimo tego, że robisz wszystko by tak nie było? Sprawdź, co tak naprawdę utrudnia Ci organizację.

mistake-876597_1280

Rzeczy, które utrudniają Ci organizację.

Śmiem podejrzewać, że Twoim podstawowym błędem jest jakikolwiek brak organizacji. Mam tutaj na myśli brak jakiegokolwiek planowania, porządkowania, wizji tego co i w jakim czasie planujesz zrobić. Mimo nadmiaru obowiązków żyjesz spontanicznie i niczego nie planujesz. Masz chwilę wolną w ciągu dnia, bo dziecko zajęło się sobą, a Ty nie wiesz czy sprzątać, czy gotować, czy pracować, czy uciąć sobie drzemkę. W ten sposób daleko nie zajedziesz.

Powinnaś pomyśleć o swojego rodzaju plannerze pracy. To nic innego jak zeszyt, czy zszyte ze sobą kartki papieru. Planner zazwyczaj ma formę kalendarza, gdzie przy każdym dniu miesiąca masz miejsce na zapisanie tego, co konkretnie chciałabyś zrobić. Dzięki takiemu rozwiązaniu uda Ci się nie tylko zapanować nad chaosem, ale i wysnuć plany na przyszłość.

Jak pracować w domu?

Często problem z organizacją pracy w domu mają młode mamy, którym dziecko nie pozwala pracować w ciągu dnia. Decydują się więc one wszystkie obowiązki domowe wykonywać w ciągu dnia, a pracę odkładają na czas, kiedy ich dziecko już zaśnie. Początkowo jest to świetne rozwiązanie i sprawdza się w większości przypadków. Weźmy jednak pod uwagę fakt, że na dłuższą metę nikt nie jest w stanie sypiać po trzy, czy cztery godziny na dobę, a następnie zajmować się dzieckiem i domem z pełnym zaangażowaniem.

Jak w ciągu dnia między opieką nad dzieckiem i domowymi obowiązkami wyłapać chwilę na pracę? To proste- jeśli Twoje dziecko jest już odpowiednio samodzielne, zaangażuj je do pomocy przy lekkich obowiązkach. Może pomóc pozbierać Ci papierki i wyrzucić je do kosza, czy zebrać naczynia ze stołu po obiedzie. Później może podawać Ci te naczynia, a Ty będziesz je zmywać. Dla malucha będzie to coś nowego, a Ty spędzisz z nim czas.

Planuj, planuj, planuj i jeszcze raz planuj. Zorganizowanym ludziom żyje się zdecydowanie łatwiej.

Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

0 (0 Votes)

Summary

9,0Score

9,0

author-avatar

Zachęcamy do kontaktu wspolpraca@vitwoman.pl

Brak komentarzy do "Rzeczy, które utrudniają Ci organizację."

    Skomentuj

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Facebook

    Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress