Dlaczego mimo ogromnych chęci nie realizujemy wyznaczonych celów?

Niemalże każdego dnia trafiamy gdzieś na ludzi, którzy wciąż osiągają sukcesy i spełniają marzenia. Ambitnie stawiają sobie nowe cele, a wkrótce po tym widzimy- jak cieszą się już z efektów swoich działań. I… Po cichu im zazdrościmy, bo przecież my też byśmy tak chciały. Trudno nam zrozumieć, dlaczego mimo jasnego określenia swoich celów, ich realizacja stale kończy się niepowodzeniem. Czy wiesz, że jedyną osobą, która stoi na przeszkodzie w osiągnięciu Twoich celów jesteś… Ty sama?!

female-865110_1920

 

Jak spełniać marzenia?

Wydawać by się mogło, że kluczowym elementem w osiąganiu swoich celów i spełnianiu marzeń mogłaby być motywacja. Owszem, niezwykle ważnym jest, aby jasno określić sobie cele i zdeterminować się wewnętrznie do ich realizacji. Warto więc pewnego dnia- najlepiej wieczorem, bo wtedy na ogół mamy najwięcej pomysłów- usiąść przy stole z ciepłą herbatą, notesem, długopisem i jakimś kolorowym zakreślaczem. Kartkę papieru powinnyśmy podzielić na dwie części. Po lewej stronie zapiszmy, co chciałybyśmy zrobić i osiągnąć- zaś zaraz obok, po prawej stronie napiszmy o tym, co dokładnie musimy zrobić, aby taki efekt uzyskać. Najważniejsze dla nas punkty podkreślmy kolorowym pisakiem, aby wyróżnić je wśród zapisków. Po co to wszystko? Wielu osobom dużo łatwiej przychodzi motywacja, kiedy w każdej chwili mogą spojrzeć na kartkę ze swoimi celami. Uwierz, że odhaczanie kolejnych punktów z listy zmotywuje Cię jeszcze bardziej i sprawi, że będziesz chciała sięgać po jeszcze więcej!

Jak się zmotywować?

Dobrze, mamy listę, ale mimo to nic nam nie wychodzi. Nasz zapał okazuje się być słomianym, a życie po raz kolejny weryfikuje. Dlaczego tak się dzieje? Najczęściej to mimo wszystko nasza wina. Nie jesteśmy konsekwentne i szukamy przeróżnych, czasami naprawdę najgłupszych wymówek. Załóżmy, że naszym celem było zrzucenie kilku kilogramów w określonym czasie. Założyłyśmy sobie, że będziemy unikały słodyczy, a każdego wieczoru kilkanaście minut poświęcimy na lekkie ćwiczenia. Pierwsze dni mijają zgodnie z planem, a potem… „A przecież to tylko jeden cukierek…”, „Nie chce mi się ćwiczyć- jak raz odpuszczę, to przecież nic się nie stanie, nadrobię jutro…”. I tutaj kluczowymi są słowa „jutro”, czy „później”… To słowa, które niszczą całą naszą motywację i sprawiają, że porzucamy nasze marzenia. Kochana, nie ma jutro, nie ma później, nie ma za chwilę! Jeśli chcesz spełniać swoje marzenia i osiągać kolejne cele musisz zacząć działać już dzisiaj!

Co dobrze motywuje?

Powinnyśmy zaprzyjaźnić się z kilkoma słowami: motywacja, konsekwencja, dokładność. Z naszych słowników z kolei powinny zniknąć: jutro, później, za chwilę. Motywacji to działania można szukać naprawdę wszędzie. Na świecie są miliony osób, które początkowo nie miały nic, a teraz spełniają każde swoje marzenie. I Ty możesz zostać jedną z nich!

Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

0 (0 Votes)

Summary

9,0Score

9,0

author-avatar

Zachęcamy do kontaktu wspolpraca@vitwoman.pl

Brak komentarzy do "Dlaczego mimo ogromnych chęci nie realizujemy wyznaczonych celów?"

    Skomentuj

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Facebook

    Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress