Wizerunek singla w Polsce.

Starsze pokolenia, przyglądające się dzisiejszej młodzieży, kiwają głowami z politowaniem, zastanawiając się co z tych „gagatków” wyrośnie. Jak świat światem, młodzież zaskakiwała swoich rodziców, dziadków i pradziadków coraz to bardziej wymyślnymi teoriami o życiu. Babcie załamywały ręce lamentując przy tym głośno, a dziadkowie czekali w milczeniu na zbliżające się kłopoty.

bridget

 

O czym dziś plotkują wiekowe cioteczki i babcie zasiadając do poobiedniej herbatki ze swoimi posiwiałymi od starości mężami? Tematów jest zapewne wiele, ale te najbardziej intrygujące zaczynają się od zdania: „Bo ta nasza Małgosia to nadal jest starą panną i żadnego kawalera mieć nie chce.”

Starsze pokolenie nie potrafi zrozumieć, dlaczego nie chcemy się łączyć w pary? Przecież jest to cechą charakterystyczną naszego gatunku. Dlaczego kobiety i mężczyźni wybierają samotność zamiast zakładać rodziny i jak jest to postrzegane przez otoczenie?

Żyjąc w ciągłym pośpiechu nie mamy czasu na spotkania ze znajomymi, a tym bardziej z obcymi, którzy może kiedyś mogliby się nam stać bliskimi. Sami nie rozmyślamy zbyt często o naszym życiu w pojedynkę, ale jest to bardzo zauważalne i często komentowane przez innych.

Co oznacza w dzisiejszych czasach bycie singlem? Czy jest to styl życia, który sami wybraliśmy, a może to właśnie życie zdecydowało za nas?

Single, to przecież nie tylko stare panny i starzy kawalerowie, ale także kobiety i mężczyźni po nieudanych związkach, rozwodach, często z bardzo bogatym bagażem doświadczeń.

W Polsce, w dużej mierze dzięki mediom, zaczynamy powoli oswajać się z tym stylem życia. Słuchając radia, lub przeskakując od niechcenia po kanałach telewizyjnych, bardzo często trafiamy na audycje, których tematem przewodnim jest właśnie temat życia w pojedynkę.

Tak, jak już zostało wspomniane, nie zawsze jesteśmy singlami z wyboru. Czasami zmusza nas do tego samo życie. Jak Polacy odnajdują się w tej właśnie roli?

Odpowiedź nie jest jednoznaczna i prosta. Tak, jak skomplikowane jest samo życie, tak trudne są losy ludzkie. Nie każda osoba samotna ma odwagę przyznać się do tego, że marzy jej się wrócić do domu i przytulić do kogoś, kto jego, czy też ją, kocha i rozumie, ale też nie każdy ma takie potrzeby. Ludzie różnią się od siebie sposobem życia i postrzegania świata i związków.

Jest grupa osób, które nie są stworzone do życia w parze. Lepiej czują się będąc solo i tylko od czasu do czasu dopuszczając do swojego świata kogoś z zewnątrz. Nie mają kłopotów z samotnością i brakiem oparcia w partnerze.

Niestety nie każdemu singlowi odpowiada życie, jakie prowadzi. Jest wiele kobiet, które będąc małymi dziewczynkami wyobrażały sobie przyszłego męża, jako pięknego królewicza na karym koniu. Te kobiety, mając w głowie obrazek z dzieciństwa, stale poszukują doskonałego męża odrzucając każdego, kto odbiega od ich wyimaginowanego ideału.

Społeczeństwo o Polsce nieśpiesznie przyzwyczaja się do samotnych kobiet i mężczyzn w dyskotekach i restauracjach. Już nie dziwi nikogo osoba, która wybiera się do kina bez osoby towarzyszącej, a przeglądając oferty wyjazdów, można wybrać bez kłopotu wycieczkę dla singli. Szczególnie, jeśli mieszkamy w dużym mieście, znajdziemy wiele atrakcji, w których można uczestniczyć nie będąc w związku.

Pomimo większego zrozumienia dla osób samotnych, często słyszy się, że rodzina singla nie akceptuje takiego stanu rzeczy. Mamy nadal marzą o tym, by zobaczyć swoją ukochaną córeczkę w pięknej białej sukni, a tatusiowie z niecierpliwością czekają na wnuczka, z którym będą mogli wyruszyć na spacer do parku, a potem nauczyć go grać w nogę. Najczęściej do trudnych rozmów dochodzi podczas świąt i dużych imprez rodzinnych, na których to zawsze gospodarze mają kłopot z odpowiednim posadzeniem samotnej kobiety, lub samotnego mężczyzny przy stole pełnym par. Zaniepokojone o nasz los cioteczki, niby to od niechcenia, rzucają hasła mające nam dać do zrozumienia, że to już najwyższy czas na znalezienie szczęścia na ślubnym kobiercu.

Polub i udostępnij:

author-avatar

Zachęcamy do kontaktu wspolpraca@vitwoman.pl

Brak komentarzy do "Wizerunek singla w Polsce."

    Skomentuj

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Facebook

    Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress