Speed Dating- tak, czy nie?

Umówmy się- masz już swoje lata, a mimo to wciąż nie znalazłaś jeszcze tego idealnego partnera. Pewnie powoli zaczynasz się zastanawiać, czy wszystko z Tobą w porządku, skoro nie potrafisz sobie z nikim ułożyć życia na dłużej niż kilka miesięcy. Szukasz usprawiedliwienia dla kolejnych facetów, którzy dokonali zdrady, doszukując się winy w sobie samej. Masz za sobą setki nieudanych randek, na których spotykałaś facetów totalnie nie w Twoim typie i podczas których marzyłaś wyłącznie o powrocie do domu? Nie załamuj się, nawet nie zdajesz sobie sprawy jak wiele osób znajduje się w podobnej sytuacji. Może, aby uniknąć kolejnych dłużących się, nudnych spotkań z facetami z koszmarów- czas spróbować speed dating?

Speed dating- co to jest?

Pewnie zastanawiasz się teraz czym jest speed dating? Już tłumaczę. Szybkie randki są wybawieniem dla osób, które nie mają ani czasu, ani ochoty na kolejne koszmarne i ciągnące się w nieskończoność randki. Speed dating wymyślone zostały w Los Angeles, w tysiąć dziewięćset dziewięćdziesiątym ósmym roku przez mężczyznę nazywającego się Yaacov Deyo. W tym samym roku, odbyły się pierwsze randki dla samotnych, w Beverly Hills, w restauracji Pete’s Café. Z czasem ten nowy trend dopadł całe Stany Zjednoczone, a później dotarł do reszty świata. Zwolennicy speed dating uważają, że szybkie randki pozwalają znacznie zaoszczędzić czas. Oczywiście przy tej formie randek ogromne znaczenie ma pierwsze wrażenie, ponieważ to ono decyduje o tym, co dalej.

Czym jest speed dating?

Ciekawi Cię na czym polegają szybkie randki? Idea tego typu randki dla samotnych jest niezwykle prosta i umożliwia nam poznanie wielu osób w bardzo krótkim czasie. Taka szybka randka trwa zazwyczaj od trzech do ośmiu minut, po których prowadzący dzwoniąc dzwonkiem- daje randkowiczom znak, że czas na zmianę partnerów. W ten sposób unikamy długich randek i nieciekawymi osobami, a możemy w szybki i łatwy sposób trafić na kogoś, kogo od dawna szukaliśmy. Kiedy poznamy już wszystkich uczestników randki dla samotnych, wypełniamy specjalny formularz, w którym zaznaczamy z kim chcielibyśmy się jeszcze umówić. Jeśli później okaże się, że te same osoby zaznaczyły się wzajemnie w formularzu, następuje wymiana danych tele-kontaktowych, aby ułatwić randkowiczom kolejne spotkanie.

Wiele lat temu odbył się festiwal naukowy „Speed dating w Edinburgh”, na którym naukowcy jednogłośnie stwierdzili, że wystarczy zaledwie trzydzieści sekund (!), aby załóżmy przeciętna kobieta mogła ocenić, czy nowopoznany mężczyzna nadaje się na chłopaka, męża, kochana, bądź czy będzie unikać kontaktów z nim.

Polub i udostępnij:

author-avatar

Zachęcamy do kontaktu wspolpraca@vitwoman.pl

Brak komentarzy do "Speed Dating- tak, czy nie?"

    Skomentuj

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Facebook

    Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress