Seks na pierwszej randce.

Kilkadziesiąt, a nawet jeszcze kilkanaście lat temu seks podczas pierwszego spotkania był nie do pomyślenia, dzisiaj przyznaje się do tego aż 47% ankietowanych. Jednak pomimo tych zmian, wciąż tysiące singli zadaje sobie pytanie, czy wypada iść do łóżka na pierwszej randce?

online-dating-header2

Według badań przeprowadzonych wśród mężczyzn w wieku 21-29 lat, 62% z nich twierdzi, że nie widzi nic złego w seksie z nieznajomą, zaś 75% zapytanych kobiet, obawia się, że mężczyzna straci do nich szacunek, jeśli zdecydują się pójść z nimi do łózka, z czego 27% decyduje się na współżycie.

Zdaniem wielu singli nie ma nic złego, by pierwszą randkę zakończyć w łóżku. Jeśli jest to wspólna decyzja dwóch dorosłych osób, które potrafią czerpać przyjemność z bliskości drugiej osoby, czemu nie? Jak jednak zasygnalizować drugiej osobie, że mamy ochotę na seks, by jej nie urazić, czy nie odstraszyć? Jak odczytywać sygnały, by mieć pewność, że druga osoba również ma na to ochotę? Jeśli nie chcemy, by pierwsza randka stała się ostatnią, w tej kwestii należy działać bardzo ostrożnie.

Mimo, że kobiety lubią bezpośrednich mężczyzn, nie zawsze propozycja seksu po kilku minutach, czy nawet godzinach znajomości, może być odebrana, tak jak by tego oczekiwali.

Jak zaproponować seks na pierwszej randce?

Nie jest to proste, zwłaszcza, że zupełnie nie znamy osoby, z którą się spotkaliśmy i nie wiemy jakie ona ma wobec nas zamiary. Najlepiej wcale nie proponować. Wystarczy się wyluzować i pozwolić, by sytuacja sama się potoczyła. Kobiety stały się bardziej otwarte na seks na pierwszej randce i często to one inicjują zbliżenia.

Wszystko zależy od tego jaki charakter ma nasze spotkanie i czy chcielibyśmy wiązać przyszłość z drugą osobą. Często zakończonym w łóżku pierwszym randkom towarzyszy kac moralny. Wynika on z tego, że kobiety czują się wewnętrznie rozdarte między tym, czego pragną, a co o sobie myślą w wyniku społecznych oczekiwań, które zamykają się w stwierdzeniu, że „dziewczyna powinna się szanować i nie powinna być zbyt łatwa”.

Z kolei mężczyźni otwarci na seks na pierwszej randce, chcieliby mieć kobietę tylko dla siebie i jeśli kobieta jest zbyt otwarta i zgadza się na seks na pierwszej randce, wówczas mężczyzna może pomyśleć, że była taka sama w poprzednich związkach, a co za tym idzie zmniejszy się jego szacunek do niej.

Seks na pierwszej randce to nie temat tabu.

Przyszło nam żyć w czasach, gdzie seks na pierwszej randce nie jest już dla nikogo zaskoczeniem. Nie ulega jednak wątpliwości, że jest ważnym obszarem w życiu większości ludzi, wpływa na samoocenę i zadowolenie z życia. Niektórzy twierdzą, że każde urozmaicenie w tej sferze wzbogaca ich doświadczenia i sprawia, że życie jest barwniejsze, ciekawsze, i bardziej interesujące, dlatego nie ma najmniejszych przeciwwskazań, by robić to, na co naprawdę mamy ochotę, pod warunkiem, że jest to zgodne z naszymi potrzebami i oczekiwaniami partnera.

Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

5 (1 Votes)

Summary

9,4Score

9,4

Brak komentarzy do "Seks na pierwszej randce."

    Skomentuj

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Facebook

    Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress