Cztery kluczowe reguły udanej randki

Reguła I – właściwe podejście do randki.

Udana randka, to rzecz subiektywna. Dlatego, zanim udasz się na takie spotkanie, spróbuj zastanowić się nad tym jak chcesz żeby wyglądało, co chcesz osiągnąć i jak wyobrażasz sobie siebie w tej sytuacji. Musisz wiedzieć i to, że stopień, w jakim randka będzie udana nie zależy tylko od Ciebie. Na randce spotkasz się z drugą osobą, na reakcje i zachowania której masz ograniczony wpływ. Masz, bo w pewnym stopniu zależą od tego jak Ty się zachowasz. Ograniczony, bo nigdy nie możesz mieć pewności, co do tego co powie i zrobi druga osoba. Udana randka, to ta, podczas której uda Ci się zachować tak jak tego chciałaś /chciałeś. Na całkowity efekt spotkania masz tylko częściowy wpływ. Możesz zrobić wszystko, by zaprezentować się jak najlepiej, mimo to, usłyszeć na koniec, że dana osoba nie pragnie kolejnego spotkania. Co wtedy? Możesz delikatnie spytać o powód niechęci, by dowiedzieć się czegoś o sobie i wyciągnąć wnioski na przyszłość.

Reguła II – dobry wybór miejsca.

Bardzo ważnym a często pomijanym aspektem randki jest miejsce, w którym się odbywa. Miejsce to powinno być znane choć jednej osobie. Chodzi o to, by mieć pewność, że panuje tam odpowiedni klimat i atmosfera. Nie ma nic gorszego jak wycofywanie się ze źle wybranej knajpki lub skwerku i szukanie w pośpiechu miejsca bardziej dogodnego i sprzyjającego dobremu samopoczuciu. W znanym i lubianym miejscu będziesz mieć więcej pewności siebie. Nie trzeba się będzie martwić tym jaka będzie muzyka, obsługa czy otoczenie. Idealnym rozwiązaniem jest wybór miejsca, które lubisz Ty i osoba z którą się umawiasz.

randki24-pl

Wybór miejsca na spotkanie jest ważny także ze względu na treść owego spotkania. Dobrze jest umawiać się w miejscach, które inspirują i same podsuwają tematy do rozmów. Chodzi o to, by w otoczeniu znajdowały się elementy chwilowo przykuwające uwagę i wzrok, by jednego i drugiego nie trzeba było skupiać nieustannie na sobie nawzajem. Ciekawe otoczenie ożywia randkę i eliminuje napięcie i podenerwowanie.

Z drugiej strony, nie może to być otoczenie, które wymaga całkowitego skupienia uwagi. Na pierwszą randkę nie polecam koncertu czy filmu. Istotą randki jest poznanie drugiej osoby choć w minimalnym stopniu. Wpatrzeni w scenę lub ekran poznacie wykonawcę i akcję filmu, a nie siebie.

Reguła III – dobry styl rozmowy.

Rozmowa na randce jest trudna, ponieważ blokuje nas chęć zaprezentowania się z jak najlepszej strony. Wszystko, co mamy do powiedzenia wydaje się nieciekawe, nudne i spowszedniałe. To błąd. Pomyśl inaczej: skoro ktoś się z Tobą umawia, to znaczy, że interesuje się tym, co masz do powiedzenia. Poza tym, druga osoba nie zna Ciebie, Twojej rzeczywistości, zainteresowań, poglądów i pasji. Tobie wszystko to wydaje się zwyczajne i znajome na wskroś. Dla niej może być nowe, interesujące i niezwykłe. – Tak samo jak dla Ciebie niezwykłe, interesujące i intrygujące jest
wszystko, co dotyczy tej osoby.

Pamiętaj jednak, że w rozmowie na randce trzeba być ostrożnym. Ostrożność oznacza takt i wyczucie. Chodzi na przykład o to, by nie zagadać randki opowieściami na własny temat. Mów o sobie, ale rób przerwy, dając rozmówcy szansę na zadanie pytania lub wtrącenie czegoś od siebie. Pytaj rozmówcę o różne rzeczy, skupiając się raczej na zainteresowaniach i pasjach niż na faktach z jej życia. Wypowiadaj opinie o różnych rzeczach, ale bez wymądrzania się i oceniania rozmówcy. Możesz powiedzieć że nie lubisz jakiejś muzyki czy filmów, że coś wydaje Ci się niemądre, ale nie mów „to głupie, to dla debili” itp. Wypowiadając się w ten sposób najpewniej zrazisz do siebie
rozmówcę.

Reguła IV – dobry wizerunek zewnętrzny.

Randka, to ważne spotkanie, a zatem Twój strój, fryzura i cały wygląd zewnętrzny powinien to podkreślać. Nie chodzi o to, by ubierać się oficjalnie i sztywno. Przeciwnie, na randce dobrze jest wyglądać atrakcyjnie i tak, by było widać, że nie jest nam wszystko jedno z kim, w jakich okolicznościach i gdzie jesteśmy. Zadbany i dobrze dobrany strój z pewnością nie ujdzie uwagi osoby, z którą się spotkasz. Na randkę załóż to, w czym dobrze (schludnie, atrakcyjnie, porządnie) wyglądasz i dobrze się czujesz!

Pamiętaj, że wygląd zewnętrzny jest tym, co druga osoba spostrzega i podświadomie ocenia zanim jeszcze otworzysz usta. Na podstawie tzw. pierwszego wrażenia, w jej umyśle powstaje pierwszy i bardzo istotny wizerunek Twojej osoby. Dokładnie to samo dzieje się w Twojej głowie na widok osoby, z którą się spotykasz. Szeroki gest, dar wymowy nie zaćmią przykrego wrażenia wywołanego nieświeżym wyglądem, niechlujnym strojem i byle jaką fryzurą.

Autor: Małgorzata Gruszka psycholog

Powyższe wskazówki, to podstawy powodzenia przede wszystkim na pierwszej randce. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji gdy dwie osoby poznały się w Internecie, wtedy szczególnie pierwsze spotkanie odgrywa decydującą rolę. Portal Randki24.pl życzy wszystkim singlom tylko udanych randek, które będą znacznie przyjemniejsze dzięki dobremu przygotowaniu się do nich zgodnie z czterema kluczowymi regułami.

Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

4.8 (4 Votes)

Summary

8,9Score

8,9

2 komentarze do "Cztery kluczowe reguły udanej randki"

  • comment-avatar
    Krzysiek 30 czerwca 2016 (08:15)

    W artykule nie wspomniano o dość ważnej sprawie, być może dlatego, że autorka skupiła się już na samym spotkaniu. W każdym razie , według mnie, żeby randka była udana konieczne jest nieodwlekanie zbyt długo pierwszego spotkania. Brak bezpośredniego kontaktu powoduje, że tworzymy w naszej wyobraźni postać drugiej osoby, która nie musi pokrywać się ze stanem faktycznym, co w kontakcie na żywo może nas rozczarować i zniechęcić do kontynuowania znajomości. Podsumowując, im szybciej się spotkamy tym lepiej.

  • comment-avatar
    robert32 22 listopada 2016 (12:28)

    Jakiś czas temu miałem okazję przekonać się jak ważny jest dobry wizerunek zewnętrzny. Spotkałem się z dziewczyną, której było chyba wszystko jedno co miała ubrane na sobie. W każdym razie bluzka, spodnie i buty nie pasowały do siebie kolorystycznie, a na dodatek bluzka była pognieciona jakby została dopiero wyciągnięta z pralki. Jak ją zobaczyłem na naszej pierwszej randce, to miałem ochotę odwrócić się na pięcie, jednak nie zrobiłem tego, a później nie czułem się komfortowo spacerując z nią po mieście.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress