Bezpieczne poszukiwanie miłości w sieci – 10 zasadniczych porad

PBI i Gemius przeprowadziły badania wśród polskich singli. Okazało się, że niemal 15% z nich regularnie korzysta z Internetu w celu znalezienia dla siebie partnera lub partnerki. Jeśli zestawimy to z danymi GUS, które mówią, że w naszym kraju w stanie wolnym jest blisko 5.000.000 osób, daje nam to ponad 3.000.000 potencjalnych klientów dla różnych portali randkowych. randki w sieciZbyt często zdarza nam się niestety stracić głowę w czasie poszukiwania partnera i skupić się tak bardzo na wynajdowanych potencjalnych drugich połówkach, że nie zwracamy uwagi na warunki korzystania z serwisów randkowych czy treści oferowane przez innych użytkowników. Potwierdzamy przeczytanie regulaminu, klikamy na „dalej” i wpadamy w pułapkę. Zastawiane na internautów sidła zbadało Europejskie Centrum Konsumenckie. Wynikiem pracy ekspertów od randkowego rynku jest poradnik „Jak się nie zgubić w szukaniu miłości?”, którego najważniejsze wskazówki prezentujemy poniżej.

1. Kwestia zaufania

Wiele osób szuka informacji, który portal randkowy jest bezpieczny. Jaki portal randkowy wybrać? Często pytamy znajomych – „Jaki portal randkowy polecacie ?”. Zaufanie jest bardzo ważne i zawsze stanowi podstawę związku, ale decydując się na jeden z bardzo licznych portali randkowych nie można działać w ciemno. Najpopularniejsze z nich, takie jak chociażby portal randkowy Buziak.pl i Sympatia.pl są bezpieczne i mają przejrzyste regulaminy, ale i tak należy sprawdzać, jaka firma stoi za portalem. Podstawą są dane kontaktowe portalu, z których dowiemy się chociażby, czy mamy do czynienia z firmą polską, czy z raju podatkowego. Po wpisaniu nazwy portalu w Google otrzymamy też masę przydatnych linków do opinii o portalu i recenzji go dotyczących.

2. Usługi darmowe i „darmowe”

Zarejestrowanie się na portalu jest niemal zawsze darmowe i zwykle dostaje się też za darmo konto premium dające więcej opcji niż konto zwykłe. Po krótkim okresie próbnym takie konto staje się płatne i nikt użytkownikowi o tym przypominać nie będzie. Zrobi to dopiero niespodziewany rachunek. Beztroskie korzystanie z konta premium i innych drobnych usług to zwykle koszt kilkudziesięciu złotych rocznie, więc przed założeniem konta należy dokładnie sprawdzić cennik. Czasami pułapki są jeszcze bardziej wymyślne, jak zapis regulaminowy, że odpowiedź na otrzymaną wiadomość jest jednoznaczna z wykupieniem płatnego pakietu.

3. „Tak, przeczytałem warunki regulaminu i zgadzam się na nie”

Czy nie warto przy poszukiwaniu miłości poświęcić kwadransa na zapoznanie się z warunkami umownymi, w oparciu o które będziemy to robić? Można wpaść w poważne kłopoty, jeśli się tego nie zrobi. Najważniejsze zapisy dotyczą zwłaszcza konta premium, płatnych usług i warunków wypowiedzenia umowy z portalem. Problemem często jest niezgodność deklaracji z reklam ze stanem faktycznym. Deklarowane 100% anonimowości często jest opatrzone szeregiem wyjątków, a do tego pojawiają się różnego rodzaju ograniczenia w składaniu reklamacji. W przypadku choćby portalu randkowego Buziak.pl regulamin jest bardzo przejrzysty, nie ma w nim kruczków prawnych oraz nie podpisujemy żadnej wiążącej umowy – co jest niezaprzeczalnym plusem tego portalu.

4. Pozory często mylą

Internet jest źródłem niemal nieskończonych możliwości, co pozwala także na manipulację o imponującym zakresie. Wystarczy przywołać tylko istnienie aplikacji typu Photoshop, by przestrzec przed bezrefleksyjnym traktowaniem za prawdziwe wszystkich zdjęć czy profili.

5. Miłość nie leży na chodniku

W portalach randkowych znajdziemy również oszustów i chociaż realnie stanowią mniejszość, to właśnie z nimi znajomości układają się najlepiej. Można nabrać się na ten fałsz, pożyczyć pieniądze amantowi na bilet lotniczy do nas i już nigdy o nim nie usłyszeć. Bądźmy ostrożni , nie ufajmy bezgranicznie !

6. Ograniczone prawo do odstąpienia z umowy

Darmowe usługi często dołączane są jako możliwość korzystania z nich i rezygnacji po określonym terminie, ale realne skorzystanie z nich powoduje automatyczne oznacza zawarcie umowy.

7. Warto zachowywać dokumenty

Nieuczciwe portale często wprowadzają klientów w błąd w czasie bezpośredniego kontaktu z nimi. Archiwizacja wszystkich rozmów daje podstawy do walki w sądzie.

8. Korzystaj z bezpiecznych płatności

Jak wszędzie, na portalach matrymonialnych powinno korzystać się z bezpiecznych form płatności oraz upewnić się, że połączenia są szyfrowane (protokół https).

9. Oszukana osoba nie jest sama

Ofiary oszustwa nie wiedzą, że istnieją odpowiednie instytucje wyspecjalizowane właśnie w tego typu sprawach. Europejskie Centrum Konsumenckie jest jedną z nich i jeśli próby polubownego załatwienia sprawy się nie powiodą, można zgłosić się właśnie do nich pod warunkiem jednak, że kłopotliwy portal jest z Unii Europejskiej lub Islandii bądź Norwegii.

10. Więc jaki portal randkowy wybrać ?

Zatem jeśli chcesz bezpiecznie randkować – rób to ze sprawdzonymi i 100% uczciwymi serwisami randkowymi takimi jak np. Buziak.pl. Opinie użytkowników to podstawa w doborze właściwego portalu randkowego.

Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

4.5 (17 Votes)

Summary

9,8Score

9,8

author-avatar

Zachęcamy do kontaktu wspolpraca@vitwoman.pl

3 komentarze do "Bezpieczne poszukiwanie miłości w sieci - 10 zasadniczych porad"

 • comment-avatar
  Renia Polak 23 marca 2016 (22:01)

  Świetny serwis. Polecam.

 • comment-avatar
  Anaaa 19 kwietnia 2016 (12:36)

  To prawda trzeba czytać regulaminy. Ja byłam zarejestrowana na kilku portalach matrymonialnych, w tym na sympatii, buziaku, samotneserca. Regulaminy mają dopracowane i trochę zajmuje czasu przeczytanie wszystkiego. Ale mogę podpowiedzieć jedno, najlepiej wybierać serwis, gdzie abonament nie odnawia się automatycznie. Bo można się zdziwić jak po miesiącu z naszego konta czy karty kredytowej zostaną pobrane pieniądze. Potem trzeba wysyłać wypowiedzenie umowy. Dlatego myśle, że to najważniejszy zapis w regulaminie. No i wiadomo, że nie można za dużo danych podawać.

 • comment-avatar
  Ewelina Iwek 23 kwietnia 2016 (14:49)

  Dlatego podoba mi się , że na Buziak.pl regulamin został obcięty do minimum specjalnie po to aby nikt się nie bał kruczków prawnych których na buziak nie ma. Regulamin jest bardzo krótki i treściwy. Sama sprawdzałam i wiem !

  Buziak ma wyjątkowo uczciwe podejście do użytkowników ponieważ daje im kilka dni na testowanie i później mogą podjąć decyzję czy chcą wykupić dodatkowe opcje (ponadto kobiety mają całkowicie za darmo na zawsze). Jako jeden z nielicznych portali nie ma żadnych umów ani żadnych płatności cyklicznych. W buziak jest jak z kartami prepaid – chcesz to zasilasz.. nie chcesz to nie zasilasz i przechodzi na standard 🙂

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress